• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Triathlon Dla Dzieci

Triathlon Gdańsk 2015 zbliża się wielkimi krokami. Start czwartej edycji popularnych zawodów na dystansie 1/4 IM już 19 lipca. Organizator zawodów - MOSiR w Gdańsku, rozwijając formułę startu nie dla wyniku, a dla samego udziału i pokonania dystansu każdej z konkurencji, przygotował specjalną edycję dla dzieci i młodzieży.

Triathlon dla Dzieci odbędzie się dzień przed główną imprezą, 18 lipca. Start o godzinie 16. Tym samym jest to okazja dla uczestników do zainspirowania swoich dzieci do podjęcia wyzwania na przyjaznych dystansach i wspólnego udziału w zawodach.

Obowiązuje limit uczestnictwa 100 osób, więc o udziale będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Zapisy będą prowadzone do dnia 15.07.2015. Start jest bezpłatny, jednak każdy uczestnik może wesprzeć Fundację Hospicyjną - partnera społecznego Triathlon Gdańsk 2015 - której stoisko będzie znajdować się obok biura zawodów.

Link do zapisów: http://sts-timing.pl/triathlongdansk/dzieci/index.php

Zawody odbędą się w następujących kategoriach:
FUN RACE - 50 m - 200 m - 100 m (3-6 lat) 
DZIECI MŁODSZE - 200 m - 1000 m - 200 m (7-9 lat) 
DZIECI STARSZE - 300 m - 2000 m - 1000 m (10-13 lat)
MŁODZICY I JUNIORZY MŁODSI - 400 m - 4000 m - 2000 m (14-17 lat)

FUN RACE - ideą rywalizacji w tej kategorii jest propagowanie uprawiania sportu całymi rodzinami. Jest to wyścig dla najmłodszych adeptów triathlonu wraz z rodzicami. Rywalizacja ma charakter zabawy. Dziecko może mieć przybory pomagające w utrzymaniu na wodzie np. rękawki, kółko, makaron, pianka neoprenowa. Podczas części rowerowej można korzystać z rowerków biegowych czy rowerów z dodatkowymi kółkami. Na ostatnim etapie dzieci mogą biec z rodzicami za rękę lub na plecach taty. Trasę zabezpieczą ratownicy WOPR oraz ratownicy medyczni. Każdy rodzic jest zobowiązany bacznie czuwać nad bezpieczeństwem swojej pociechy. Część pływacka odbywa się na krótkim dystansie 50 m na płytkiej wodzie. Część rowerowa przebiegać będzie po alejce bulwaru nadmorskiego na dystansie 200 m. Ostatni etap biegowy wytyczony został ścieżką leśną na krótkim odcinku 100 m.

DZIECI MŁODSZE, DZIECI STARSZE, MŁODZICY I JUNIORZY MŁODSI - wyścigi w poszczególnych kategoriach mają charakter zbliżony do rywalizacji sportowej. Dzieci muszą posiadać podstawowe umiejętności pływackie, rowerowe i biegowe. Rodzice nie mogą uczestniczyć w tej rywalizacji, ale mogą gorąco kibicować. Celem tej rywalizacji jest propagowanie aktywnego spędzania czasu i współzawodnictwa sportowego zgodnego z zasadami fair-play. Ponadto udział w tych zawodach daje szansę na złapanie przysłowiowego "bakcyla" do pływania, jazdy rowerem, biegania lub całego triathlonu.

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl