• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztat Taniec Hula z Justyną Miąc

HULA jest bardzo prostą, a tym samym dostępną dla każdego, formą pracy z ciałem. Tańcząc Hula podnosimy naszą wewnętrzną energię, która wpływa pozytywnie na będące jednością z naszym ciałem: umysł, psychikę i emocje. To co jest cenione ponad wszystko na Hawajach, to wszechobecna radość i pogoda ducha. Taniec Hula najpełniej i najdoskonalej to wyraża, jest bowiem kwintesencją hawajskości. To czego jedynie potrzebujemy, to tańczyć Hula, a wszystko to co jest dla nas dobroczynne samo przychodzi, bez wysiłku, bólu i trudu (a taki często towarzyszy innym formom pracy z ciałem). Już po bardzo krótkim czasie otoczenie zaczyna dostrzegać "skutki ubocze" naszej pracy.

cze 29-30

sobota - niedziela, godz. 10:30 - 12:00

Wstęp wolny

4 - 22 lipca 2024, godz. 19:00

bilety 350 zł
Nasze ciało pięknieje, twarz się rozjaśnia, pojawia się błysk w oku, a znajomi zaczynają się pytać, "czy się zakochałaś?" Warte podkreślenia jest to, iż Hula to bardzo łagodna i "nieinwazyjna" forma aktywności fizycznej i tym samym dostępna dla każdego, niezależnie od wieku i formy fizycznej. Systematyczna praca w bardzo istotny sposób wzmocni naszą ogólną kondycje, nasze stawy nabiorą giętkości i elastyczności, a mięśnie się wzmocnią. Poprawie ulegnie również nasza koordynacja ruchowa i koncentracja.

To co jest równie ważne (jeśli nie ważniejsze!), to efekty jakie odczuwamy na poziomie naszej psychiki i emocji. Dzięki Hula na nowo odkrywamy czym jest radość bycia w swoim ciele, wzrasta nam poziom samoakceptacji i poczucia własnej wartości. Zyskujemy pewność siebie i odwagę. Odchodzą od nas mroczne i dręczące myśli i w ich miejscu pojawia się spokój i odprężenie.

Hula, to płynne i łagodne kołysanie biodrami na ugiętych kolanach. Ten rodzaj ruchu jest błogosławieństwem dla nas kobiet zachodniej cywilizacji, gdyż odblokowuje stawy miednicy i kręgosłupa. Poprzez ten ruch mamy dostęp do pierwotnej energii życiowej i tym samym możliwość czerpania sił do twórczego i radosnego życia.

Obecnie najbardziej popularne style Hula to Kahiko i Auana. Kahiko to styl dawny, świątynny, wykonywany bardzo dynamicznie, cechujący się oszczędnymi i precyzyjnymi ruchami i gestami. Tańce Kahiko tańczone są do tradycyjnych pieśni, którym najczęściej towarzyszy surowy akompaniament bębnów. Tańce te niosą ze sobą moc i siłę. Z kolei Auana, to współczesny styl Hula. Zarówno kroki, gesty i całe ciało cechuje miękkość i swoboda. Muzyka towarzysząca Auanie jest melodyjna i bardzo liryczna. Tańcem tym wyrażamy przede wszystkim radość i miłość.

Opinie

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl