• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wędrówka wzdłuż potoku Zagórskiej Strugi

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek pieszych po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczki adresowane są do tych wszystkich, którzy w środku tygodnia mają ochotę aktywnie podsumować dzień, w czwartki w godzinach popołudniowo-wieczornych, po pracy. Wyjątkowo, z uwagi na fakt, że najbliższy czwartek jest wolny od pracy, na wycieczkę po lesie wyruszymy za dnia. 20-22 km trasa, w formie pętli wieść będzie wzdłuż jednego z najpiękniejszych potoków trójmiejskich lasów - Zagórskiej Strugi. Górski charakter strumyka zobaczymy mniej więcej w połowie trasy, począwszy od malowniczej doliny, nad którą górują niesamowicie strome wzgórza. Na dobre podsumowanie wędrówki i początek nowego sezonu turystycznego, rozpalimy ognisko i trochę pobiesiadujemy.

cze 5

niedziela, godz. 9:50 - 13:30

Gdańsk Oliwa, parking leśny w Dolinie...
Wstęp wolny
>>> Zapisz się na wędrówkę <<<
Pracownicy Olivii Business Centre proszeni są o podanie swojego maila służbowego

Zobacz nasze wideo relacje z poprzednich wycieczek:

>>> Wideo relacja z całodziennej wycieczki pieszej do Kalwarii Wejherowskiej
>>> Wideo relacja z całodziennej wycieczki rowerowej po Szwajcarii Kaszubskiej
>>> Wideo relacja z rodzinnej wędrówki do neolitycznej kopalni bursztynu
>>> Wideo relacja z czwartkowej, popołudniowej wycieczki pieszej po pracy
>>> Wideo relacja z czwartkowej, popołudniowej wycieczki rowerowej po pracy


Czwartkowe wieczorne wędrówki po lasach i spacery po z przewodnikiem po Gdańsku 

Od stycznia po kwiecień, w czwartki, realizować będziemy krótkie wieczorne wędrówki, których celem jest integracja i aktywny wypoczynek po pracy. Z uwagi na późną porę, trasy zataczać będą pętlę o dystansie nie dłuższym niż 10-12 km. Jeśli czwartek wypadnie w święto, wędrówkę zrealizujemy za dnia na nieco dłuższej trasie do 20-22 km. Wszystkie czwartkowe wędrówki realizować będziemy na obszarach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Ponadto, raz w miesiącu, jeden z czwartków poświęcony będzie na wieczorny spacer z przewodnikiem po Gdańsku. Za każdym razem wybierzemy inny obszar, tak abyście mogli poznać to piękne miasto z różnych perspektyw. W styczniu przejdziemy się Szlakiem Stoczni Cesarskiej. W kolejnych miesiącach zobaczymy Dolne Miasto, Biskupią Górkę, a także oddalone od ścisłego centrum dzielnice jakie jak Wrzeszcz, Oliwę. A gdy dzień będzie już dłuższy przejdziemy się wśród gdańskich murali. 

Na wszystkie wieczorne wędrówki i spacery obowiązują zapisy internetowe poprzez formularz na stronie Olivii Business Centre.

Czwartkowe wędrówki w styczniu:  wśród potoków, kanałów i rzek

- 06.01. - wędrówka wzdłuż potoku Zagórskiej Strugi / 22 km
- 13.01. - wędrówka między potokami Doliny Radości / 12 km
- 20.01. - wędrówka wzdłuż Doliny Kaczego Potoku / 10 km
- 27.01. - Gdańsk z przewodnikiem: Szlak Stoczni Cesarskiej 

1. Idea wycieczek z Olivią Business Centre i Grupą Rekreacyjną 3miasto:

Podczas naszych wycieczek turystycznych, które realizujemy w środku tygodnia po pracy poznajemy zakamarki lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz Miasta Gdańska. Pokonujemy liczne wzniesienia, doliny, polany, miejsca powiązane z historią. Podglądamy przepiękną przyrodę, zarówno tą ożywioną w postaci różnych gatunków drzew, jak i nieożywioną przejawiającą się tajemniczymi głazami. Poznajemy legendy i historie powiązane z ciekawymi miejscami, architekturą Trójmiasta. A wszystko po to by lepiej się poznać i zintegrować amatorów aktywnego wypoczynku.

Kto wie, może to właśnie na naszych wycieczkach i wyprawach poznasz bratnią duszę, aby w przyszłości kontynuować swój własny szlak? Tak czy siak dajemy takie możliwości... na koncie mamy już kilka małżeństw i paczek znajomych ;)
Kto wie, może to właśnie na naszych wycieczkach i wyprawach poznasz bratnią duszę, aby w przyszłości kontynuować swój własny szlak? Tak czy siak dajemy takie możliwości... na koncie mamy już kilka małżeństw i paczek znajomych ;) fot. GR3miasto


2. Do kogo skierowana jest trasa, jak przygotować się na wycieczkę ?

Czwartkowa wędrówka adresowana jest do osób dorosłych, amatorów turystyki pieszej gustujących w wędrówkach turystycznych połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Młodzież, dzieci, mogą wziąć udział w wędrówce o ile są w stanie dostosować się tempem i tylko pod opieką rodziców lub pełnoprawnych opiekunów. Można też zabrać ze sobą zwierzaka, o ile potrafi zachować się w grupie, nie gryzie uczestników i nie ujada co chwilę w końcu my tu chcemy odpocząć i posłuchać przyrody.

3. Jak się ubrać, co zabrać ?

Dla własnego komfortu warto ubrać się na sportowo, tak aby odzież nie krępowała ruchów. Zważywszy na dość urozmaicony teren sugerujemy buty trekkingowe o twardej podeszwie, a gdy jest wilgotno najlepiej za kostkę. Dla lepszej koordynacji i równowagi na pokonywanych wzniesieniach przydadzą się kije nordic-walking lub trekkingowe. Gdy trasę pokonujemy po zmroku, koniecznie należy posiadać dobrą latarkę, najlepiej czołówkę. Na wędrówkę należy zabrać także prowiant, a w szczególności coś do picia, co by po drodze nie zaschło w gardle.

>>> Zobacz trasę naszej wędrówki na mapie cyfrowej

4. Dystans do pokonania: max. 22 km / poziom trudności: średni

5. Tempo: turystyczne, ale bez zamulania

6. Świadczenia:

- Opieka przewodników na trasie (prowadzący i zamykający grupę)
- Apteczka pierwszej pomocy z wyposażeniem dla piechurów
- Pamiątkowe zdjęcia do 2 dni po wydarzeniu

7. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wycieczki:

Gdynia Rogulewo, parking leśny nieopodal krzyżówki ul. Wiczlińskiej z Marszewską
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
(ustaw ją jako miejsce docelowe i kieruj się wg wskazówek mapy Google)
- Zbiórka o godz. 9:30
- Czas trwania wycieczki: max. do godz. 15:00 + ognisko

8. Dojazd na miejsce zbiórki / wspólny transport

Ekonomiczniej jest podróżować wspólnie !
Jeśli więc masz własne auto i chciałbyś zabrać ze sobą współtowarzyszy, co by nie zasnąć za kierownicą, daj znać mailowo skąd jedziesz i ile masz wolnych miejsc. To samo tyczy się osób, które nie mają własnego transportu i chciałyby zabrać się z kimś na wycieczkę.
Wymienimy Was kontaktami.

- "Mogę kogoś zabrać", ilość osób, miasto / dzielnica /imię, nazwisko, telefon do kontaktu
- "Nie mam transportu", chcę się zabrać z.... miasto / dzielnica /imię, nazwisko, telefon
Wiadomość wyślij nam na maila: gr3miasto@gmail.com

20-22 km trasa wieść będzie przez liczne wzgórza i wzniesienia Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dystans odpowiedni jest zarówno do osób młodszych, jak i starszych. Nasze wędrówki łączą pokolenia !
20-22 km trasa wieść będzie przez liczne wzgórza i wzniesienia Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dystans odpowiedni jest zarówno do osób młodszych, jak i starszych. Nasze wędrówki łączą pokolenia ! fot. GR3miasto


9. Wspólne ognisko i biesiada po zakończeniu wędrówki:

Na koniec proponowanej wędrówki rozpalimy ognisko w miejscu do tego przeznaczonym, nieopodal miejsca parkingowego. Organizator zapewnia do tego celu drewno, podpałkę, metalowe kije do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków, worki na śmieci i dobrą zabawę.
Uczestnicy organizują we własnym zakresie: zakąski, kiełbaski, napoje itp.

10. Zgłoszenia i warunki udziału:

Zarejestruj się poprzez formularz na stronie Olivii Business Centre
- Pracownicy Olivii Business Centre:

Proszeni są o rejestrację przy użyciu własnego e-maila służbowego
Na zgłoszenia czekamy do środy, 5 stycznia do godz. 15:00
Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Prowadzący wędrówkę:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rekreacyjna 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Olivia Business Centre

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl