• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Winter Pro Challenge - czyli morsowanie z Irkiem Żakiem

Winter PRO Challenge - Bądź zdrów jak ryba - trenuj i zostań morsem razem z nami. Uczestnicy projektu w zależności od pogody uczestniczą w treningu na plaży lub samej rozgrzewce zakończonej kąpielą w lodowatej wodzie. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i zdrowia, oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku.

1. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę o godz 13., zbiórka przy sopockim Barze Przystań, Aleja Wojska Polskiego 11.
2. Treningi są bezpłatne
3. Odbywają się w ustalonych wcześniej trójmiejskich plażach.
4. Trener udziela instruktarzu oraz wszelkich porad dotyczącą wejścia do wody
5. Zajęcia zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
- ciepłą czapkę
- rękawiczki
- strój kąpielowy
- 2 ręczniki
- strój sportowy na rozgrzewkę
- dużą bluzę sportową i kurtkę (ułatwia przebranie się po wyjściu z wody)
- buty do wody (opcjonalnie)
- coś ciepłego do picia w termosie

Razem zmienimy swój styl życia! Zbudujemy zdrowe nawyki i kondycje fizyczną. Winter Challenge to miejsce, w którym zapomnimy o stresie i codziennych problemach. Poznajemy wartości i zalety morsowania. Wyjątkowy klimat, wspaniała atmosfera i uśmiechnięci Challengerowcy sprawią, że bycie morsem stanie się przyjemnością, rutną i zdrowym uzależnieniem. Spędźmy tą zimę aktywnie. Wspólnie zadbajmy o swoje zdrowie.

Uczestnicy projektu w zależności od pogody uczestniczą w treningu na plaży zakończoną kąpielą w lodowatej wodzie. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i zdrowia, oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku.

Partnerami wydarzenia są:
Smakoszewo.pl
Zakwasownia
Fotografia Krzysztof Martuszewski
Muscle-Zone.pl
Global Nutrition

Pomimo, że prawidłowo przeprowadzona kąpiel (wraz z rozgrzewką) są czynnościami bezpiecznymi, to jednak najrozsądniej należy kąpać się w grupie. Wskazane jest to zresztą także latem :)

Wbrew pozorom kąpiel w zimnej wodzie nie jest dla człowieka czymś wyjątkowym. Nie są wymagane jakieś niezwykłe przygotowania przed wejściem do wody ani szczególne predyspozycje organizmu. Kąpiel w wodzie w temperaturze ok. 0 °C trwa oczywiście tylko kilka minut, gdyż dłuższa groziłaby niebezpiecznym wyziębieniem organizmu. W praktyce kąpiel taka oznacza łagodne zanurzanie się w wodę oraz krótkie przebywanie w niej.

Kąpać mogą się zarówno osoby nastoletnie, jak i w podeszłym wieku. Morsami bywają również starsze dzieci, ale te wchodzą do wody na krótko â tylko aby się zmoczyć.

Kąpać mogą się praktycznie wszystkie osoby poza mającymi problemy z sercem, gdyż jednym z objawów wejścia do zimnej wody jest wyraźnie przyspieszona akcja serca â okres przebywania w wodzie można porównać do krótkiego, ale bardzo intensywnego biegu. Wiele osób, prócz dbałości o zdrowie i kondycję sportową, traktuje zimowe kąpiele jako rodzaj medycyny naturalnej, tak więc wśród morsów często spotka się osoby liczące na poprawę zdrowia, któremu nie jest w stanie pomóc medycyna konwencjonalna. Zaskakująco licznie spotykane są wśród morsów również osoby naprawdę wiekowe â zdarza się nawet, że do wody wchodzi starsza osoba z laską.

Kąpać mogą się wszyscy niezależnie od wagi ciała. Mogą to być także osoby szczupłe, gdyż sposobem na wejście do zimnej wody jest wstępne rozgrzanie ciała, a nie posiadanie odpowiedniej ochronnej warstwy tkanki tłuszczowej. Faktem jest, że osoby bardziej otyłe wytrzymują w wodzie dłużej â jednak różnice nie są tu zbyt wielkie.

Aby zostać morsem nie trzeba się wcześniej przygotowywać, wymagane jest jedynie przeciętnie dobre zdrowie. Barierą jest jedynie strach przed nieznanym.

Przed samym wejściem do wody nie należy rozgrzewać się dodatkowo ani alkoholem ani ciepłymi płynami. Nie ma potrzeby również stosowania jakichkolwiek dodatkowych zabezpieczeń, jak np. smarowanie ciała tłustym kremem.

Każdy wchodzi do wody na własną odpowiedzialność.

Korzyści MORSOWANIA:
- zahartowanie ciała,
- poprawa układu immunologicznego i hormonalnego
- zwiększenie odporności organizmu na choroby zimowe,
- poprawa wydolności układu sercowo-naczyniowego,
- lepsze ukrwienie skóry,
- podwyższone libido
- lepsza regulacja i bardziej długotrwała produkcja ciepła (termogeneza)
- korzystne dostosowanie krążenia krwi
- zmniejszenie objawów astmy i schorzeń reumatycznych
- lepszy humor, samopoczucie i wystrzał endorfin
- poprawa metabolizmu i przemiany materii co jest prekursorem utraty tkanki tłuszczowej
Ponadto morsowanie skutkuje ubieraniem się zimą w lżejsze stroje.

Dla najwytrwalszych, najaktywniejszych osób specjalne nagrody od sponsorów wydarzenia.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl