• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Weekend dla aktywnych i zapisy do biegu po lotnisku

mad
1 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat) 
Tradycyjnie, jak co weekend, na start zaprasza m.in. odbywający się na bulwarze Nadmorskim Parkrun Gdynia. Tradycyjnie, jak co weekend, na start zaprasza m.in. odbywający się na bulwarze Nadmorskim Parkrun Gdynia.

Aktywne osoby z Trójmiasta i okolic mogą ciekawie spędzić pierwszy weekend marca. Organizatorzy imprez przygotowali wiele opcji. Od biegów upamiętniających żołnierzy, przez wędrówki i wyprawy rowerowe po zmagania na orientację. Mamy również wiele pozycji cyklicznych. W piątek ruszyły także zapisy do biegu po pasie startowym lotniska w Rębiechowie, który odbędzie się w nocy z 8 na 9 czerwca.Tutaj znajdziesz wszystkie imprezy sportowe odbywające się w weekendSkywayrun oraz Port Lotniczy Gdańsk zapraszają na nocny bieg po pasie startowym na dystansie 5 km. Start w nocy z 8 na 9 czerwca 2019 roku o godzinie 1. Czeka 4000 miejsc dla uczestników.

http://www.skywayrun.pl/110-skywayrun-gdansk-airport-zapisy-otwarteW weekend w Gdańsku, Gdyni i Sopocie odbędą się tradycyjne biegi upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. W pierwszych dwóch miastach można wystartować w niedzielę, natomiast w ostatnim już w sobotę.

Przeczytaj więcej o tych biegachW sobotę LubimyRowery.pl wzywa wiosnę i organizuje rowerowy wypad na Żuławy. Start odbędzie się z Gdańska z okolic Galerii Forum, a trasa przebiegać będzie szlakiem monnonitów. Koniec przewidziano po około 120 km, w okolicach parku Oruńskiego. Aby wziąć udział w wycieczce należy pojawić się na miejscu zbiórki, plac przed wejściem do galerii od strony Armii Krajowej i stacji SKM Śródmieście. Wyjazd na szlak o godz. 9:10. Tempo będzie rekreacyjne, żwawe, pomiędzy 17 a 25 km/h. Udział w wypadzie rowerowym jest bezpłatny, rajd przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Trzeba posiadać sprawny rower oraz ewentualne narzędzia do naprawy plus dętkę, sprawne oświetlenie, kask - zalecany, ale nieobowiązkowy, odzież odpowiednia do pogody, prowiant na drogę i zapas picia, drobne na kawę lub ciastko dla uzupełnienia kalorii.

Wraz z miastem Gdańsk i Gdańskim Ośrodkiem Sportu Grupa Rowerowa Trójmiasto zaprasza na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek, które odbywają się w niedziele wolne od handlu, w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku. Trzecia edycja wędrówki odbędzie się 3 marca. Podczas jej marszruty uczestnicy zapoznają się z pasmem wzgórz Pachołka. Trasa wieść będzie szerokimi i łagodnie pokonującymi stromizny drogami leśnymi. Dystans do pokonania wyniesie 8 km, a prędkość marszu będzie dopasowana do dzieci. Miejscem rozpoczęcia i zakończenia wędrówki będzie Oliwa, parking na końcu ul.Tatrzańskiej. Zbiórka o godz. 9:45, koniec wędrówki około godz. 13. Każdy uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności. W przypadku osób poniżej 18. roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z załącznikiem nr 2 do regulaminu.

W niedzielę o godz. 11 odbędzie się kolejna edycja Dzielnicowej Imprezy na Orientację Harpuś. Baza będzie znajdować się w Liceum Ogólnokształcącym nr 3 przy ulicy Topolowej 7 we Wrzeszczu. Zabawa skierowana jest zarówno do rodzin z dziećmi, jak i zaprawionych w bojach turystów czy biegaczy. Celem startujących uczestników jest odnalezienie punktów zaznaczonych na mapie. Trasę każdy wybiera sam, najważniejsze jest odnalezienie punktów i dobra zabawa. Na wszystkich trasach możliwy jest start indywidualny i zespołowy. Rejestracja uczestników trwać będzie od godz. 10:30. Zgłoszenia internetowe przyjmowane są do końca piątku. Należy wypełnić formularz elektroniczny. Kosz udziału wynosi 1-20 zł. Jeśli zgłosimy się na miejscu, to wzrośnie on od 5 do 25 zł.

Z cyklicznych imprez w sobotę można wybrać się na start cyklu Parkrun organizowanego w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

W sobotę w godz. 13-13:30 odbywa się Winter Pro Challenge. Uczestnicy treningu, w zależności od pogody, biorą udział w zajęciach na plaży lub w samej rozgrzewce zakończonej kąpielą w lodowatej wodzie. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i dobrego zdrowia oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku. Zbiórka przy sopockim barze Przystań, aleja Wojska Polskiego 11. Treningi są bezpłatne. Ze sobą należy mieć ciepłą czapkę, rękawiczki, strój kąpielowy, dwa ręczniki, strój sportowy na rozgrzewkę, dużą bluzę sportową i kurtkę (ułatwia przebranie się po wyjściu z wody), coś ciepłego do picia w termosie.

Rowerowa grupa Michała Bogdziewicza zaprasza na cykl bezpłatnych treningów kolarskich w terenie, które startują w sobotę o 9:30 spod DropBikes Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110 zobacz na mapie Gdańska.

Odbędą się również coniedzielne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzone przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godzinie 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny a miejsce zbiórki wyznaczono obok zabytkowego tramwaju, przy rogu ulicy Wróblej i Kurzej w Gdańsku.
mad

Wydarzenia

Opinie (6) 3 zablokowane

 • Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku na start

  • 5 2

 • czepialski

  Nocny bieg po pasie startowym nie 400 a 4000 miejsc dla biegajacych.

  • 1 0

 • Wieża

  Na pas startowy trzeba mieć szerokie bary i mocny motorek w dee.

  • 1 0

 • Mądrzy z Was ludzie biegacze!

  Zazdroszcze dyscypliny uprawiania regularnej aktywności fizycznej.

  Pozdrawiam!

  • 0 2

 • Na lotnisku bieg po ciemku po asfalcie w oparach spalin.Liczy sie tylko nazwa i chwalenie sie na fejsie

  • 2 1

 • Asfalt , beton , chodnik

  I codzienne bieganie zaprowadzą Was za kilka lat prosto pod drzwi gabinetu ortopedy . Uważajcie na siebie ...

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 6

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Jedna drużyna - drużyna dziewczyn

w plenerze, mecz, turniej

Trefl Kids zajęcia sportowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane