wiadomości

Aktywny weekend na świeżym powietrzu

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na plaży i nie tylko

W niedzielę na ulicach Gdyni pojawi się kilka tysięcy biegaczy.
W niedzielę na ulicach Gdyni pojawi się kilka tysięcy biegaczy. fot. gdyniapolmaraton.pl

Weekend dla aktywnych upłynie pod znakiem Gdynia Półmaratonu. Nie oznacza to jednak, że zabraknie innych imprez. Tradycyjnie znajdą coś dla siebie fani chodzenia z mapą po lesie, wędrówek czy wielu imprez cyklicznych.Sprawdź imprezy weekendowe w kalendarzu Trójmiasto.plNajwiększym wydarzeniem weekendowym będzie Gdynia Półmaraton, który zaplanowano na niedzielę, na godz. 11. Do startu można zgłaszać się jeszcze w biurze zawodów, które znajduje się w piątek i sobotę w Gdynia Arenie. Koszt udziału to 159 lub 229 zł.

Przeczytaj więcej o Gdynia PółmaratonieW niedzielę, w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku odbędzie się czwarta odsłona Pieszych wędrówek z rodziną. Podczas marszruty uczestnicy zapoznają się z pomnikami przyrody w lasach osowskich. Do pokonania będzie maksymalnie 8 km. Miejscem rozpoczęcia i zakończenia wędrówki będzie parking przy sklepie Polo Market, Osowa. Zbiórka o godz. 9:45, start godz. 10:00, powrót około godz. 13:00. Udział w wędrówce jest bezpłatny.

Również w niedzielę odbędzie się kolejna edycja Dzielnicowej Imprezy na Orientację Harpuś. Tym razem gościć nas będzie szkoła Podstawowa Szkoła Społeczna Niedźwiednik, znajdująca się przy ulicy Słowackiego 83. Celem startujących uczestników będzie odnalezienie punktów zaznaczonych na mapie. Trasę każdy wybiera sam, najważniejsze jest odnalezienie punktów i dobra zabawa. Biuro imprezy znajdować się będzie w Podstawowej Szkole Społecznej Niedźwiednik w Gdańsku. Od godz. 10:30 trwać będzie rejestracja uczestników, a od godz. 13:00 starty. Zgłoszenia internetowe przyjmowane są do piątku, do północy. W takim wypadku wpisowe wynosi: dzieci do 3. roku życia - 1 zł, dzieci i młodzież w wieku 4-18 lat - 10, dorośli - 15 zł. Można również zgłosić się w biurze zawodów, ale w takim wypadku wpisowe wyniesie odpowiednio: 5, 15 i 25 zł.

Z cyklicznych imprez w sobotę można wybrać się na start cyklu Parkrun organizowanego w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

W sobotę w godz. 13-13:30 odbywa się Winter Pro Challenge. Uczestnicy treningu, w zależności od pogody, biorą udział w zajęciach na plaży lub w samej rozgrzewce zakończonej kąpielą w lodowatej wodzie. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i dobrego zdrowia oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku. Zbiórka przy sopockim barze Przystań, aleja Wojska Polskiego 11. Treningi są bezpłatne. Ze sobą należy mieć ciepłą czapkę, rękawiczki, strój kąpielowy, dwa ręczniki, strój sportowy na rozgrzewkę, dużą bluzę sportową i kurtkę (ułatwia przebranie się po wyjściu z wody), coś ciepłego do picia w termosie.

Rowerowa grupa Michała Bogdziewicza zaprasza na cykl bezpłatnych treningów kolarskich w terenie, które startują w sobotę o 9:30 spod DropBikes Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110 zobacz na mapie Gdańska.

W niedzielę o godz. 9 rozpocznie się kolejny sezon marszobiegów Run Beach Morning. Bezpłatne zajęcia to propozycja skierowana zwłaszcza do osób, które są na bakier z aktywnością fizyczną i chcą to zmienić. Proponowany trening to rozgrzewka, pokonanie około 1,5 km oraz rozciąganie. Zbiórka przy molo w Brzeźnie.

Odbędą się również coniedzielne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzone przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godzinie 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny a miejsce zbiórki wyznaczono obok zabytkowego tramwaju, przy rogu ulicy Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Opinie (15) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl