• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wycieczka krajoznawcza przez Kaszuby Północne (3 opinie)

wrz 25

niedziela, godz. 9:30 - 14:00

Gdańsk Piecki, Bulońska / Powstania...
bilety 22 zł
ulgowy 1 - 15 zł
przedsprzedaż 15 zł
wrz 27

wtorek, godz. 17:30 - 20:00

Gdańsk Wrzeszcz, parking przy ul. Traugutta 64
bilety 20 zł
przedsprzedaż 15 zł
W czwartek, 3 czerwca Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na całodzienną, turystyczną wycieczkę rowerową, której trasa przemierza dwa zupełnie różne obszary. Pierwszy i ostatni odcinek trasy wieść będzie przez gęste, wiecznie zielone lasy Puszczy Darżlubskiej, a środkowy przez malowniczą, lekko wypiętrzoną nad wodami zatoki Kępę Pucką. Do pokonania mamy ok. 70 km trasę, którą przemierzymy z mniejszymi i większymi przerwami, to na podziwianie ciekawostek to na kawę, lody, a także coś bardziej konkretnego. W końcu nie samym rowerem człowiek żyje.

1. Opis trasy i atrakcji po drodze:


Przemierzając Puszczę Darżlubską  skoncentrujemy się wyłącznie na ciekawostkach przyrodniczych, głównie sklasyfikowanych jako pomniki przyrody nieożywionej głazach. Wśród nich odnajdziemy Bożą Stopkę, Biały Kamień oraz Diabelski Głaz. Na rogatkach puszczy spróbujemy odnaleźć tajemniczy Kurhan Skarbków. Nieopodal Pucka ciekawostką będzie także kamienny stół i grobowiec gdańskich browarników. Poza głazami i pamiątkowymi kamieniami zapoznamy się także z innymi ciekawostkami przyrodniczymi oraz krajoznawczymi okolic.

W dalszej części trasy przemierzać będziemy malownicze nadmorskie tereny Kępy Puckiej. Na obszarze tym zobaczymy dwa ciekawe pałace: w Kłaninie i Rzucewie. Jeśli będzie taka możliwość zatrzymamy się tam na przedpołudniową kawę i popołudniowy deser. W Pucku, gdzie wypada mniej więcej połowa naszej trasy będziemy zatrzymamy się na jakąś przekąskę, może coś na ciepło. Wybór knajpki pozostawiamy do wyboru na miejscu. Wszystko zależy od chęci i pogody.

Najbardziej odległym punktem naszego programu będzie nowo powstała wieża widokowa, która stoi na skraju Kępy Puckiej i słonych łąk Rezerwatu Beka. Widać z niej malowniczy obszar ostoi ptaków oraz Cypel Rewski.

2. Drogi, którymi będziemy się poruszać:

Poruszać się będziemy z dala od wzmożonego ruchu drogowego. W towarzystwie samochodów przejedziemy tylko przez miejscowości. Puszczę Darżlubską przemierzymy głównie utwardzonymi leśnymi duktami i drogami pożarowymi, którymi wiodą też lokalne szlaki rowerowe. Przez Kępę Pucką w dużej mierze towarzyszyć nam będzie asfaltowy odcinek Międzynarodowego Szlaku Rowerowego R10. Poza tym wystąpią także inne drogi - w tym betonowe i brukowe.

3. Do kogo skierowana jest nasza wycieczka?

Nasza propozycja skierowana jest do osób dorosłych w różnym wieku, które preferują aktywny wypoczynek na dwóch kółkach z krótkimi i dłuższymi przerwami to na podziwianie ciekawostek krajoznawczych, to na uzupełnienie kalorii. Nasza wycieczka ma na celu przede wszystkim turystykę, dlatego też nie zamierzamy pędzić, niczym na jakimś treningu. Tempo jazdy dopasujemy do większości uczestników, a tym, którym będzie za wolno, dorzucimy kilka cegieł do sakwy.

Aktywuj się razem z nami. Dołącz w środku tygodnia po pracy, bądź w weekendy na wycieczki rowerowe, wędrówki, spływy kajakowe
Aktywuj się razem z nami. Dołącz w środku tygodnia po pracy, bądź w weekendy na wycieczki rowerowe, wędrówki, spływy kajakowe fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


4. Dystans do pokonania: ok. 70 km

5. Czas trwania wycieczki od godz. 9:30 do 17:30 (wraz z postojami)

6. Jedzenie po drodze:


W zależności od możliwości gastronomicznych, przerwy na posiłek ustalimy wspólnie.

Warto jednak oprócz zaskórniaków na ten cel zabrać ze sobą domowej roboty kanapki, zakąski, jakieś owoce, słodkości. Jeśli będzie potrzeba zatrzymamy się na uzupełnienie zapasów w sklepie, w końcu cały dzień przed mami.

7. Wycieczka prowadzona będzie przez dwóch przewodników:

- prowadzącego: Krzysztof Kochanowicz
- zamykającego: Marek Puchalski

8Zasady obowiązujące podczas wycieczek rowerowych z GR3miasto:

Grupę prowadzi jeden lub dwóch  przewodników w zależności od ilości uczestników i warunków terenowych. Prowadzący, to osoby z dużym doświadczeniem rowerowym i turystycznym. Ze względów bezpieczeństwa nie należy wyprzedzać przewodnika, ani też jechać za zamykającym grupę, gdyż tylko oni znają trasę wycieczki. Do Przewodnika należy decyzja, kiedy i gdzie są organizowane postoje (kwestie do uzgodnienia z grupą Uczestników). Każdy Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Prędkość jazdy będzie dostosowana do możliwości kondycyjnych i umiejętności jazdy uczestników. Przewodnik prowadzi grupę z w miarę stałą prędkością umożliwiającą komfortową i atrakcyjną jazdę całej grupie. Podczas jazdy rowerem zabronione jest spożywanie alkoholu. Każdy Uczestnik jest zobowiązany do zachowania należytego bezpieczeństwa podczas jazdy, przynajmniej 2 metrów. Na długich i trudnych podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli któryś z Uczestników zostaje w tyle, pozostali Uczestnicy czekają na ostatniego, aż ten dojedzie do grupy, po czym wspólnie ruszają w dalszą drogę. Jeśli chcesz odłączyć się od grupy, aby mieć więcej swobody, udostępnimy Ci ślad gpx trasy, wtedy jednak poruszasz się już na własną odpowiedzialność.

>>> Zapoznaj się ze szczegółowym regulaminem wycieczek rowerowych z GR3miasto

Trasy naszych wycieczek są starannie przygotowane, rzadko kiedy poruszamy się drogami publicznymi. Preferowane przez nas drogi to leśne dukty, utwardzone drogi gruntowe, sporadycznie asfaltowe.
Trasy naszych wycieczek są starannie przygotowane, rzadko kiedy poruszamy się drogami publicznymi. Preferowane przez nas drogi to leśne dukty, utwardzone drogi gruntowe, sporadycznie asfaltowe. fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


9. Miejsce i godzina zbiórki:

Data: Czwartek, 3 czerwca / Boże Ciało / dzień wolny od pracy
O godz. 9:30 spotykamy się na leśnym parkingu nad Jeziorem Dobre
>>> Zobacz lokalizację zbiórki na mapie
Dojazd szosą relacji Wejherowo Krokowa / droga nr: 218
Z Trójmiasta dojazd zajmuje ok. 60 min 

10. Świadczenia:

- Opieka nad uczestnikami podczas trwania wycieczki
- Pomoc w naprawie roweru,  w razie awarii
- Apteczka pierwszej pomocy / pomoc przedmedyczna
- Pamiątkowe zdjęcia do 2-3 dni po wydarzeniu

11. Opłata za udział w wycieczce:

- 30 zł / os, -50 zł / para, małżeństwo - płatne przelewem do wtorku, 1 czerwca 2021 r.
- 40 zł / os. w gotówce na zbiórce, w zgłoszeniach od środy, 2 czerwca 2021 r., 
W cenę nie wliczono: dojazdu na wycieczkę, wyżywienia, wydatków własnych

12. Zgłoszenia: 

Zgłoś swój udział organizatorowi podając:

- imię, nazwisko, nr telefonu, mailowo na adres: gr3miasto@gmail.com
+ Ilość uczestników ograniczona do 25 osób.
+ Ślady gpx wycieczek podawane są tylko zarejestrowanym uczestnikom

Organizator:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rekreacyjna 3miasto,
tel. +48 502 778 115
mail: gr3miasto@gmail.com


 

Opinie (3)

 • Czemu zawsze za waszą grupą w odstępie kilkuset metrów jedzie kolejna grupa? (1)

  Aaaa, no tak oni jadą bez opłat ;)

  • 1 3

  • Słabe to !

   Ty zapewne tak masz, że wszędzie wbijasz się na harpuna, szczególnie w trudnych czasach, by zaoszczędzić? Co za pajac

   • 1 0

 • Z cegłami super pomysł, 3 czerwca nie mogę ale następnym razem muszę spróbować z wami :)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl