• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XIII Rajd z Kompasem, Borzytuchom 2017

Trzynasta edycja Rajdu na Orientację "Z kompasem" odbędzie się w dniach 23-24 września w Borzytuchomiu. Będzie ona niejako kontynuacją majowej imprezy i odbędzie się podobnie jak poprzedniczka w pięknej, zachodniej części Kaszub. Po Studzienicach pora na Borzytuchom! Początek słonecznej, złotej polskiej jesieni zastanie nas na wspaniałych szlakach wokół tej gościnnej, kaszubskiej miejscowości. Okolice Borzytuchomia jeśli chodzi o ich walory - przyrodnicze, krajobrazowe - to zdecydowanie "dziesiątka" w skali do 10-ciu.

Relacja z imprezy

To kraina z wieloma wspaniałymi rzekami - z Królową Pomorskich Rzek - Słupią- na czele. Do tego Bytowa, Kamienica i szereg mniejszych. Wiją się one, kręcą, tworzą gigantyczne starorzecza, labirynty, rozlewiska - ekstra! Na Słupi - szereg elektrowni wodnych - prawdziwe perełki i unikatowe rozwiązania techniczne jeszcze z XIX wieku! Sieć wodną uzupełniają liczne jeziora. Na północ od Borzytuchomia - niczym pierwsza linia umocnień - rozlokowały się jeziora: Czarne, Okoniewskie, Krosnowskie, Diabelskie, Herta.

Gęste, wspaniałe mamy tutaj lasy - zwłaszcza te na zachód od Borzytuchomia. Znasz te tereny? Jeśli nie, to najlepsza okazja by się z nimi zapoznać właśnie podczas XIII Rajdu "Z kompasem"! Piękno przyrody, cisza, spokój, świetne warunki do spacerowania, biegania, jazdy na rowerze. W okolicach Borzytuchomia znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy do wspaniałej, rajdowej zabawy!

Podczas XIII Rajdu "Z Kompasem" do wyboru jest aż osiem tras: pięć tras pieszych (Smerfowa 10 km, Różowa 15 km, Zielona 21 km, Czarna 21 km oraz Czerwona 50 km) oraz trzy rowerowe (Kubusiowa 21 km, Żółta 42 km oraz Fioletowa 100 km). Na Rajdzie "Z kompasem" znajdziemy zarówno trasy rodzinne, na których wybornie bawią się najmłodsi, jak i trasy wymagające ekstremalnego wysiłku prawdziwych twardzieli. Dwie najtrudniejsze trasy - piesza "pięćdziesiątka" oraz rowerowa "setka" uczestniczą w rozgrywkach Pucharu Polski.

>>>Zarejestruj się już dziś! Załóż konto dla siebie, bądź całej drużyny.

Baza Rajdu:
-Miejscowość: Borzytuchom, ul. Szkolna 1
-Współrzędne geograficzne obiektu: 54.2016, 17.3768

8 tras XIII Rajdu Kaszubskiego "Z kompasem.pl" :

Długość trasy obliczona jest według optymalnej drogi między punktami, uwzględniając przeszkody niemożliwe do przebycia: rzeki, jeziora, bagna, zabudowania, poligony, etc.

Uczestnicy startują indywidualnie lub w zespołach do sześciu osób.

5 Tras Pieszych:

1. Smerfowa, czyli ¼ maratonu, dystans +/- 10 km i limit czasu: 6 godzin:

To trasa dzienna, ze startem o godz. 12:00. Punkty kontrolne zaliczane są tu w dowolnej kolejności; Trasa polecana dla wszystkich Smerfów ze swoimi Rodzicami lub Opiekunami. To także świetna trasa dla małych grup szkolnych z opiekunami- będzie to dla Was wspaniała okazja do integracji na świeżym powietrzu. Zapraszamy osoby początkujące w orienteeringu i wszystkie osoby, które kochają Smerfy :). Na tej trasie co najmniej jedna osoba w drużynie musi być w wieku do 10 lat.

2. Różowa, dystans +/- 15 km i limit czasu: 6 godzin:
Trasa dzienna 15 km. Limit czasu: 6 godzin. Start o godzinie 12:00. Trasa bez punktów stowarzyszonych. Pasjonująca zabawa dla wszystkich Blondynek (i nie tylko!). Na trasę Różową zapraszamy wszystkich, którzy początkują w rajdach na orientację lub mają średni stopień doświadczenia. Uwaga: na tej trasie w drużynie musi być co najmniej jedna kobieta.

3. Zielona, czyli ½ maratonu, dystans +/- 21 km i limit czasu 8 godzin:
To trasa średnio trudna, odpowiednia dla osób, które już startowały w rajdach na orientację i miały w ręku mapę. Na trasie przewidziane są punkty stowarzyszone. Rywalizacja rozgrywa się już po zmroku. Start interwałowy co dwie minuty od godz. 20:00. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności.

4. Czarna, czyli ½ maratonu, dystans +/- 21 km i limit czasu 8 godzin:
To trasa trudna, odpowiednia dla osób, które już startowały w rajdach na orientację i miały w ręku mapę. Na trasie przewidziane są liczne punkty stowarzyszone, a dotarcie do faktycznych punktów kontrolnych związane jest niekiedy ze sporym wysiłkiem. Trasa dla ludzi, dla których niestraszne są bagna, wąwozy, ogromne sumy podejść, czy bezdroża. Rywalizacja rozgrywa się już po zmroku. Start interwałowy co dwie minuty od godz. 20:00. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności.

UWAGA:
Na trasie Zielonej i Czarnej zwycięża zawodnik lub zespół, który zdobył najmniejszą liczbę punktów karnych. W przypadku identycznej liczby punktów karnych o kolejności uczestników lub zespołów decyduje czas pokonania trasy.

5. Czerwona, 1 i ¼ maratonu, dystans +/- 50 km i limit czasu do zamknięcia mety:
Każdy, kto pokona tę trasę, staje się bohaterem, jej trudność tkwi w długości. Punkty kontrolne położone są w miejscach unikatowych, malowniczych. Trasa Czerwona to prawdziwa uczta dla ciała i dla ducha! Start o godz. 12:00. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B). Trasa uczestniczy w Pucharze Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

3 Trasy Rowerowe:

1. Kubusiowa, czyli ½ maratonu, dystans +/- 21 km i limit czasu: 6 godzin:
To trasa dzienna, ze startem o godz. 12:00. Punkty kontrolne zaliczane są tu w dowolnej kolejności; Trasa polecana dla najmłodszych kierowców dwukołowców - niekoniecznie leniwych wyjadaczy słodkiego miodku. Kto wie? Może w lesie spotkacie groźne Hefalumpy? Albo inne groźne stwory? Emocje gwarantowane! Świetne rozwiązanie na udany weekend w siodełku dla całej rodzinki. A po powrocie z trasy pora na małe co nieco.

2. Żółta, czyli 1 maraton, dystans +/- 42 km i limit czasu: do zamknięcia mety:
Trasa skierowana jest do rowerzystów z mniejszym doświadczeniem lub też nie chcących pedałować wiele godzin. Wspaniała przygoda w siodełku, po której z pewnością należy się biesiada przy ognisku i bufet. Punkty kontrolne zdobywane są w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B), to Wy decydujecie, czy najpierw startujecie w lewo, czy w prawo. Start o godz. 12:00.

3. Fioletowa, czyli 2 i ½ maratonu, dystans +/- 100 km i limit czasu: do zamknięcia mety:
Trasa przeznaczona dla wytrawnych rowerzystów, prawdziwych hardkorowców, którzy wiedzą, co to jest błoto, ból mięśni, podjazd pod górkę po pokonaniu stu kilometrów! Punkty kontrolne zdobywane w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B). Start o godz. 12:00.
Trasa bierze udział w Pucharze Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację

W bazie imprezy:

W cenie wpisowego Organizator przewiduje liczne atrakcje na miejscu imprezy:
-ognisko, Rajdowy Bufet, pamiątkowy Certyfikat Uczestnictwa w XIII Rajdzie "Z kompasem", kolorowy numer startowy oraz kolorową mapę. Prócz tego cenne nagrody i to nie tylko dla najlepszych ekip!

Program Rajdu:

sobota, 23 września 2017:
10:00 - przejęcie bazy Rajdu
10:00- 11:45 - sprawy organizacyjne trasy Smerfowej, Kubusiowej, Różowej, Czerwonej, Żółtej i Fioletowej (wydawanie pakietów startowych, zapisy w Bazie itp.)
12:00- wspólny start trasy Smerfowej, Kubusiowej, Różowej, Czerwonej, Żółtej i Fioletowej
18:00 - zakończenie rywalizacji na trasie Smerfowej, Kubusiowej i Różowej
16:00-18:00 - przekazywanie wstępnych wyników dla trasy Smerfowej, Kubusiowej i Różowej, zgłaszanie uwag do Organizatora
18:00 - ogłoszenie wstępnych wyników dla trasy Smerfowej, Kubusiowej i Różowej; dekoracja zwycięzców, rozdanie nagród
20:00 - początek startu interwałowego trasy Zielonej i Czarnej
18:00-04:00 - ognisko dla wszystkich tras (stopczas no-limit)

niedziela, 24 września 2017 r.:
06:00 - zakończenie rywalizacji na wszystkich trasach
do 6:00 - przekazywanie wstępnych wyników, zgłaszanie uwag do Organizatora
06:30 - ogłoszenie wstępnych wyników XIII Rajdu "Z kompasem", dekoracja zwycięzców, rozdanie nagród
07:00 - opuszczenie bazy Rajdu

PROGRAM I REGULAMIN IMPREZY

Organizator Rajdu Kaszubskiego pt. Z Kompasem.pl:

WWW: Klub Imprez na Orientację "Z Kompasem.pl"
tel. +48 509 388 645
facebook.com/zkompasem
mail: rajd@zkompasem.pl


Zobacz naszą wideo relację z ostatniej edycji, na jednej z tras rodzinnych:


Zaczynasz swoją przygodę z mapą i kompasem?
>>>Przeczytaj artykuł o imprezach na orientację od A do Z

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  45 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
Termin rozpoczęcia zapisów: 15.08.2017, o godz. 6:00

-Do 25 sierpnia włącznie:
- 45 zł osoby dorosłe
- 25 zł osoby w wieku 7-17 lat
- 10 zł dzieci w wieku do 6 lat

W terminie od 26 sierpnia do 15 września
- 55 zł osoby dorosłe
- 30 zł osoby w wieku 7-17 lat
- 15 zł dzieci w wieku do 6 lat

W terminie od 16 do 23 września
- 70 zł osoby dorosłe
- 40 zł osoby w wieku 7-17 lat
- 20 zł dzieci w wieku do 6 lat

UWAGA: Osoby, które opłacą swój start do 15 września włącznie- otrzymają dodatkowo imienny numer startowy.

Opłatę wpisową należy wpłacić na konto:
16 1140 2004 0000 3902 5454 9459.
KLUB IMPREZ NA ORIENTACJĘ W TERENIE "ZKOMPASEM.PL" ul. Karpacka 11; 81-324 Gdynia
W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko (nazwiska) uczestników oraz/lub nazwę teamu.
W przypadku startu w imprezie nieletnich uczestników niezbędne jest dostarczenie udzielonej pisemnie zgody rodzica lub opiekuna- do pobrania na stronie Organizatora.

Świadczenia Organizatora:

-miejsce na nocleg w warunkach turystycznych dla Uczestników w Bazie Rajdu (Zespół Szkół w Borzytuchomiu, ul. Szkolna 1)- przywozimy własne maty, materace, śpiwory oraz zmienne obuwie
-dostęp do sanitariatów (prysznice, gorąca woda itd.)
-opieka ratownika medycznego
-dostęp do Rajdowego Bufetu z rozgrzewającym żurkiem, przepysznymi śledzikami, herbatą z cytryną, kawą a także ognisko z soczystymi kiełbaskami
Pakiety startowe:
-Kolorowe numery startowe
(imienne dla osób, które do 15 września zapiszą się na Rajd oraz opłacą swój udział w nim)
-Kolorowe mapy: na trasie Smerfowej, Kubusowej, Różowej, Zielonej i Czarnej uczestnicy otrzymają kolorowe mapy topograficzne w skali 1:10 000 lub 1: 15 000, pozostałe trasy korzystają z kolorowych map topograficznych w skali 1:50 000 (trasa Czerwona, Żółta i Fioletowa)- mapy zabezpieczone w worku strunowym
-karta startowa zabezpieczona workiem strunowym
- pamiątkowy Certyfikat Uczestnictwa w XIII Rajdzie „Z kompasem” dla każdego uczestnika
oraz:
-puchary dla zwycięzców tras
-mnóstwo atrakcyjnych nagród- nie tylko dla miejsc I- III
-super rodzinna zabawa, start pod prawdziwą dmuchaną bramą startową, dużo pozytywnej energii, sportowa rywalizacja, odpoczynek w lesie, super ludzie, pyszne jedzenie!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl