stat
Impreza już się odbyła

XIV 7R CST MTB Gdynia Maraton

7R CST MTB Gdynia Maraton to impreza skierowana do miłośników kolarstwa górskiego. Zawody trwać będą dwa dni - 7 i 8 września 2019. To jedna z niewielu okazji, aby sprawdzić swoje kolarskie umiejętności, przeżyć niezwykłą przygodę i nad Bałtykiem poczuć się jak w górach.

Relacja z imprezy

Gdyński maraton MTB odbędzie się już po raz czternasty, ale po raz pierwszy zawodom nadano rangę czempionatu. W mieście z morza i marzeń poznamy nowych Mistrzów Polski XCM w kategorii juniorów, U-23 oraz elity.

Rejestracja dla zawodnikówTrasa wyścigów tradycyjnie prowadzi urokliwymi leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a zawodnicy mają okazję rywalizować m.in. na terenie rezerwatu przyrody Kacze Łęgi. Strome zjazdy oraz podjazdy wymagające dużego wysiłku gwarantowane. Suma przewyższeń pokonywana przez zawodników na pętli wynosi 714 metrów! W zależności od wybranego dystansu, uczestnicy przejadą jedno, dwa lub trzy okrążenia.

Rowerowe miasteczko pod Gdynia Areną
Mistrzostwa Polski elity oraz do lat 23 zostaną rozegrane na dystansie 90 kilometrów. O pętle mniej przejadą juniorzy. Amatorzy, czyli Ci, którzy ukończyli już 16 lat, mogą wybrać jeden z trzech dostępnych dystansów. Na dzieci i młodzieżowców czekają zdecydowanie krótsze wyścigi (od 250 metrów do prawie 4 kilometrów), choć i w nich emocji nie powinno zabraknąć.

Rowerowy dzień zainaugurują już o 9:30 starszacy. Rozpoczęcie wyścigu zawodowców punktualnie w samo południe. Następnie, przez 10 do 15 minut, odbywać się będą starty falowe. Ostatnie na trasę wyruszą maluchy.


Harmonogram zawodów:

7 września 2018 r. (piątek)

15:00 - Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych
20:00 - Koniec wydawania pakietów startowych

8 września 2018 r. (sobota)

08:00 - Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych (oraz 30 min przed danym startem)
10:00 - Start Malucha
10:30 - Start Starszaka
11:15 - Start Młodzika młodszego
11:45 - Start Młodzika starszego
12:15 - Dekoracja zwycięzców w wyścigach Młodzika
15:00 - Zakończenie wydawania pakietów startowych.

9 września 2018 r. (niedziela)

08:00 - Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych (wydawanie do 30 min przed startem danego wyścigu)
09:30 - Koniec wydawania pakietów startowych na dystansach 20km, 40 km, 60 km
10:00 - Start Kategorii OPEN
13:00 - Zamknięcie wjazdu na kolejną pętlę
13:00 - Dekoracja zwycięzców w kategorii OPEN
14:30 - Zamknięcie trasy
15:00 - Dekoracja zwycięzców w kategoriach wiekowych


Dla ciała, ducha i... zwierząt
Nieodzowną składową każdej edycji gdyńskiej imprezy jest miasteczko zawodów, w którym uczestnicy, a także kibice mogą sprawdzić najnowsze trendy panujące wśród "górali" oraz szeroko rozumianej kolarskiej braci. Nie zabraknie testów sprzętu, stanowisk oferujących rowerowy ekwipunek, food trucków, a także sportowych rozrywek dla całych rodzin.

Podobnie jak podczas XIII odsłony wydarzenia, profesjonalna grupa kolarska Trek Gdynia zorganizuje tygodniowy cykl zajęć teoretycznych i treningów w terenie. Wszystko po to, aby przygotować się na niespodziewane.

Wzorem poprzednich lat podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka karmy dla gdyńskiego schroniska dla zwierząt "Ciapkowo". Przypomnijmy, że przed rokiem zebraliśmy blisko tonę pożywienia, które trafiło do czworonogów z ulicy Małokackiej.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl