• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zamotany Afro Dance - Taniec z dzieckiem w chuście przy bębnach na żywo

  • niedziela, 15 maja 2016, godz. 10:00
  • Lokalizacja
    Sopot, Plac Kuracyjny Sopot
  • Bilety
    30

Zapraszamy Was na jedyne takie wydarzenie w Trójmieście!
Zamotany Afro Dance przy muzyce bębnów na żywo.
Spotkanie organizujemy we wpółpracy z fundacją Inspirja.

w każdą sobotę (do 23.06), godz. 16:00

Gdynia,
bilety 50 zł

w każdą sobotę (od 22.06 do 31.08.2024), godz. 8:30 - 9:30

Gdynia, Plaża przy Polance Redłowskiej
Wstęp wolny
Wydarzenie jest płatne, ale żeby Was zbytnio nie obciążać Gadki Szmatki oraz muzycy zrzekają się swojej cześci wynagrodzenia. Prowadząca - Aneta Szlacheta zgodziła się na stawkę wynoszącą zaledwie połowę jej nornalnego wynagrodzenia, kóra wynosi obecnie 30 zł.

Zapraszamy Was bardzo sedczenie. Spotkanie odbędzie się w plenerze. to jest niepowtarzalna okazja, żeby dobrze się bawiąc promować również noszenie w chustach i rodzicielstwo bliskości.
Poniżej przedstawiamy Wam opis wydarzenia:

RYTMICZNY TANIEC RODZICA Z DZIECKIEM W CHUŚCIE wzmacnia więzi, poczucie bezpieczeństwa, sprzyja rozwojowi maleństwa, relaksuje go i pomaga wyciszyć się. Jest sposobem na przywrócenie mamom sprawności fizycznej po ciąży i porodzie. Wspólny taniec rodziców z dziećmi-integruje i uczy współpracy w grupie, a co najważniejsze jest wspaniałą zabawą

TANIEC AFRYKAŃSKI wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego "kontaktu z ziemią" a przez to ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie!

RYTM I RUCH istnieją od zarania dziejów, całe ludzkie życie jest z nimi związane. Już w brzuchu matki płód tańczy w rytm bicia jej serca. Wszystkie pierwotne i "prymitywne" społeczności miały potrzebę wyrażania emocji oraz komunikowania się z przodkami i duchami poprzez muzykę i taniec. Afryka jest jednym z ostatnich miejsc, gdzie wciąż jeszcze żywe są tradycja, wierzenia, pradawne ceremonie i 'festiwale' przeznaczone na rozmaite okazje. Wszechobecna muzyka i taniec towarzyszą tym wydarzeniom, ale są również obecne podczas codziennego życia. AFRYKAŃSKIE KOBIETY nie rozstają się ze swoimi maluchami, nosząc je w chustach- wykonują właściwie wszystkie czynności dnia powszedniego. Aktywnie uczestniczą także podczas rozmaitych ceremonii i rytuałów, w trakcie których śpiewają i tańczą. Ich dzieci bardzo szybko dorastają i rozwijają się, uczą się życia, stają się samodzielne, a także osłuchując się z dźwiękami bębnów - niezwykle muzykalne i uzdolnione ruchowo.

prowadząca:

ANETA SZLACHETA
Animatorka kultury, ekolożka, podróżniczka, mama Rozalki, którą mota w chustę od urodzenia. Od lat zainspirowana jest kulturą Afryki Zachodniej, do której podróżuje ucząc się tańca u źródeł, od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich oraz tradycyjnego tańca wioskowego. Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi warsztaty tańca przeznaczone dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Stworzyła autorski program zajęć dla rodziców tańczących z dziećmi w chustach. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu "Freaki Afryki". Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą z tancerzami światowej klasy, takimi jak Babara Bangoura Fakoly (Gwinea), Seckou Keita (Senegal), Harouna Dembele (Burkina Faso) i wielu innych. Więcej na www.afro-dance.pl

wsparcie muzyczne i merytoryczne:

COCODJEMBE:
Wszyscy muzycy zespołu związani są mocno z Trójmiastem. Tu mieszkają, spotykają się oraz grają. W swojej muzyce starają się połączyć Afrykańską tradycję ze słowiańskim
temperamentem. Tradycyjne instrumentarium Afryki Zachodniej i rytmy z tamtych rejonów połączone z energetyczną aranżacja nie pozwalają ludziom ustać w miejscu. W skład zespołu wchodzą 3 bębny basowe: dununba, sangban, kenkeni oraz 4 djembe.

MARTA ALABRUDZIŃSKA:
Doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich z certyfikatem najstarszej niemieckiej szkoły noszenia Die Trageschule z Drezna oraz z akredytacją pierwszej polskiej szkoły dla doradców - Akademii Noszenia Dzieci. Od 2009 roku propaguje noszenie dzieci w chustach na terenie Trójmiasta i okolic. Przez lata prowadziła trójmiejski oddział Klubu Kangura. Oprócz pracy indywidualnej i grupowej z rodzicami, współpracuje z wieloma Szkołami Rodzenia na terenie Trójmiasta, prowadzi Gadki Szmatki - spotkania warsztatowo-towarzyskie dla rodziców zainteresowanych chustowaniem, jest wsparciem dla początkujących doradców, którzy pod jej okiem nabywają praktyki w pracy z rodzicami. Prywatnie mama 5 dzieci w większości noszonych w chuście od pierwszych dni życia.

organizatorzy:

FUNDACJA INSPIRJA
TRÓJMIEJSKIE GADKI SZMATKI

Gadki Szmatki to spotkania warsztatowe dla rodziców niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym organizowane po to, by szerzyć wśród zainteresowanych wiedzę na temat noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, na temat rodzicielstwa bliskości oraz wychowania i pielęgnacji dziecka w zgodzie z naturą. Gadki Szmatki zostały stworzone po to, by umożliwić wszystkim zainteresowanym nabywanie i ćwiczenie umiejętności prawidłowego noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich oraz poszerzanie wiedzy na temat dostępnych wiązań i pomocy do noszenia. Jest to miejsce, w którym każdy rodzic może liczyć na wsparcie i pomoc w budowaniu bliskiej więzi z dzieckiem. Jest to również forum wymiany myśli i doświadczeń między rodzicami.

Opinie

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl