stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

23. Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły (5 opinii)

Anna Kiełbasińska, Angelika Cichocka i Adam Kszczot - to największe gwiazdy XXIII Grand Prix Sopotu imienia Janusza Sidły i Bursztynowej Mili. Rywalizacja na Stadionie Leśnym będzie generalnym sprawdzianem formy lekkoatletów przed Mistrzostwami Polski, zaplanowanymi na ostatni weekend sierpnia.

"Kadłubkowy" ze względu na epidemię sezon wkracza w decydującą fazę, a jej początek wyznacza Memoriał Janusza Sidły. Na sopockim Stadionie zameldują się przede wszystkim znakomici biegacze, którzy na mityng zjadą z gór, jak Angelika Cichocka (SKLA Sopot) z St. Moritz, a Adam Kszczot z Zakopanego albo - jak Anna Kiełbasińska - ze Spały.

Halowa mistrzyni Europy w sztafecie 4x400 metrów na dystansie jednego okrążenia zmierzy między innymi z koleżankami z biało-czerwonej reprezentacji, co już zwiastuje emocje.

Ciekawie powinno też być w biegach średnich - borykającą się długo z urazami Cichocką, na stadionie będzie można zobaczyć po raz pierwszy do prawie dwóch lat (!). Mistrzyni Europy z 2016 roku, w Sopocie pobiegnie na dystansie 1000 metrów, czyli Bursztynowej Mili imienia Elżbiety Duńskiej-Krzesińskiej. W swojej koronnej konkurencji - 800 metrów - zaprezentuje się z kolei Kszczot, który godnych rywali znajdzie w zawodnikach z krajowej czołówki.

Dla wielu lekkoatletów udział w "Sidle" oznacza początek opóźnionego sezonu letniego, a jego kulminacja nastąpi w dniach 28-30 sierpnia. Wtedy to we Włocławku odbędą się Mistrzostwa Polski - najważniejsza, w sytuacji gdy przełożono igrzyska olimpijskie i odwołano Mistrzostwa Europy, impreza w tym roku.

Przeprowadzenie XXIII Grand Prix Sopotu imienia Janusza Sidły w warunkach pandemii nie byłoby możliwe bez wsparcia miasta Sopot. Początek zmagań w czwartek, 13 sierpnia, o godzinie 17. Wstęp dla fanów "królowej sportu" wolny.

KONKURENCJE MITYNGU
Kobiety: 100m, 400m, 1000m, 100m ppł, 400m ppł, rzut oszczepem, skok wzwyż, skok o tyczce
Mężczyźni: 100m, 300m, 800m, 110m ppł, rzut oszczepem, skok w dal, skok wzwyż

Opinie (5)

 • 1609m=800...

  NOBLA dla tego co wymyślił nazwę Bursztynowa Mila !!!

  • 0 0

 • polska mila ...

  nowa jednostka długości=1000m !!!

  • 0 0

 • Bursztynowa mila !!!

  =1km=1000m; oryginalnie ,no ale to wiadomo: SOPOT...

  • 0 0

 • MILA a może jednak kilometr ???

  będę się czepiał bo drażnią mnie takie Wymysły !!!

  • 0 0

 • Bursztynowa mila !!!

  jaka to Światowa nazwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl