• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kajaki. Wystartował sezon. Oferta coraz bogatsza. Ceny na razie bez zmian

Damian Konwent
5 maja 2024, godz. 06:00 
Opinie (37)
Kajaki co roku cieszą się sporą popularnością zarówno w Trójmieście, jak i w okolicach. Kajaki co roku cieszą się sporą popularnością zarówno w Trójmieście, jak i w okolicach.

Wystartował sezon kajakowy. Część przystani oraz wypożyczalni już działa i mają coraz więcej pracy, bo wraz z coraz lepszą pogodą rośnie zainteresowanie, a inne, w tym również nowe, dopiero będą się otwierać. Mieszkańcy Trójmiasta mogą wybierać w ofertach indywidualnych oraz wycieczkach, np. po Motławie o zachodzie słońca. Ceny pozostały bez zmian w porównaniu do ubiegłego roku i zaczynają się od 25 zł za godzinę.

Czy pływałe(a)ś już kajakiem w tym roku?

Rewelacyjna pogoda, gorące słońce i długi weekend majowy. Chyba nie dało się wymarzyć lepszego początku sezonu na kajaki. Dlatego w tym roku zdecydowano nie zwlekać i część wypożyczalni sprzętu wodnego zaczęło już działać. Inne, jak słyszymy, mają zostać otwarte w najbliższym czasie. Zwłaszcza że w trakcie powstawania są też nowe.

- Telefony zaczęły dzwonić kilka dni temu. Pogoda jest wyborna, więc trudno się dziwić. Na tę chwilę zainteresowanie określiłbym jako umiarkowane, choć każdego dnia są grupy ludzi, którzy wynajmują kajaki. Myślę, że największe "bum" jest dopiero przed nami. Trójmiasto oferuje sporo możliwości, a to dopiero początek sezonu, więc każdy korzysta z majówki na swój sposób - słyszymy w jednej z gdańskich przystani.


Warto dodać, że ceny wynajmu kajaków nie zmieniły się w porównaniu do poprzedniego roku. Wypożyczalnie głównie można znaleźć przy Motławie.

Gdańsk z Kajaka to propozycja dla miłośników podróży grupowych wraz z przewodnikiem. Wycieczki po Motławie odbywają się w ciągu dnia, wieczorami o zachodzie słońca czy nawet w czasie pełni księżyca. Czas trwania do trzech godzin. Grupy liczą do 10 osób w podwójnych kajakach. Całość poprzedzona jest oczywiście instruktażem. Baza znajduje się przy ul. Dokowej 1Mapka w Gdańsku. Ceny zaczynają się od 139 zł od osoby.Swoją przystań, otwartą w godz. 10-18, m.in. na Żabim KrukuMapka, ma Gdański Ośrodek Sportu. Tutaj w ofercie mamy kajaki dwuosobowe. Koszt wynosi od 25 do 55 zł za 1, 2 lub 3 godziny pływania. Na miejscu dostępne są ponadto rowerki wodne czy deski SUP.

Co zabrać na kajak? 15 rzeczy, które warto zabrać na spływ kajakowy Co zabrać na kajak? 15 rzeczy, które warto zabrać na spływ kajakowy

W tym rejonie z oferty indywidualnej i nie tylko można skorzystać w "Kajakiem po Gdańsku" na Żabim KrukuMapka. Do wyboru mamy: kajaki: jedno- i dwuosobowe. Cena wypożyczenia kosztuje: 25-30, 40-50, 60-70 i 70-80 zł za odpowiednio 1, 2, 3 i więcej godzin. Honorowane są także karty bonifikatowe. W cenie zawarty jest ponadto instruktaż oraz mapa z uwzględnieniem miejsc, gdzie można pływać, a gdzie nie.

Można skorzystać też z oferty dla grup zorganizowanych. W wycieczkach po Starym Mieście, Opływie Motławy czy spływie Radunią może wziąć udział od 10 do 40 osób. Cena jest uzależniona od wielkości. Punkt działa w godz. 10-18.

To jednak nie wszystko, bo w okolicach Trójmiasta dobrze rozwinięta jest również struktura spływów kajakowych po miejscowych rzekach i jeziorach. Więcej na ten temat poczytacie w poniższym artykule.

Kajaki poza Trójmiastem. Gdzie i za ile? Kajaki poza Trójmiastem. Gdzie i za ile?

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (37)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Netwalking - Networking w lesie

spotkanie, spacer

Zajęcia taneczne dla każdego

kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Dojrzały Smak Przygody

spacer

Forum

Najczęściej czytane