• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend: Biegowa wiosna na start

ras.
17 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 
Astronomiczna wiosna rozpocznie się w poniedziałek. Podczas sobotnich i niedzielnych zawodów trójmiejscy biegacze pożegnają zimę. Astronomiczna wiosna rozpocznie się w poniedziałek. Podczas sobotnich i niedzielnych zawodów trójmiejscy biegacze pożegnają zimę.

W przededniu astronomicznej wiosny trójmiejscy biegacze przywitają ją startem w gdyńskim półmaratonie. Nie zabraknie jednak okazji, by w ten weekend wspólnie z innymi pasjonatami pobiegać na krótszych dystansach, także z mapą.Wydarzeniem nadchodzącego weekendu dla trójmiejskich fanów aktywności będzie Onico Półmaraton Gdynia. Do startu w drugiej edycji tej imprezy zgłosiło się blisko 7 tysięcy uczestników. Ci, którzy chcieliby wziąć udział w tym biegu, ostatnią szansę mają w piątek od godziny 15 do 21 oraz w sobotę od 10 do 20. W tym celu muszą zgłosić się do biura zawodów w hali Gdynia Arena i wpłacić 159 zł. Niedzielny bieg wystartuje o godzinie 10. Uczestnicy rozpoczną zmagania na al. Jana Pawła II, na wysokości ORP Błyskawica. Podczas trwania biegu na ul. Świętojańskiej 11 miejscowych szkół rywalizować będzie o tytuł "mistrza kibicowania". Tegoroczna edycja rozrosła się o blok konkurencji dla młodzieży, które na skwerze Kościuszki rozgrywane będą w sobotę.

Rozgrzewkę przed niedzielnym biegiem głównym będzie można zrobić w sobotę podczas biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Trasy liczące 5 km tradycyjnie przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet. Biegi odbędą się o godz. 9. Te w najbliższą sobotę rozgrywane będą pod hasłem powitania wiosny, a organizatorzy spodziewają się licznych gości z innych lokalizacji, którzy zawitają do Trójmiasta w związku z niedzielnym półmaratonem.

Także w sobotę, o godz. 9:30 odbędą się cykliczne zajęcia dla fanów biegania BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do zajęć na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział w nich jest bezpłatny.

Wszystkim biegaczom z Trójmiasta przypominamy, że tylko do poniedziałku 20 marca potrwają zapisy do 3. Gdańsk Maratonu, który odbędzie się 9 kwietnia. Formularz do rejestracji oraz dokonania płatności dostępny jest na stronie imprezy: gdanskmaraton.pl. Już dziś lista startowa Maratonu liczy ponad 3300 uczestników. Wpisowe wynosi 169 zł. Możliwość zakupu pakietu będzie jeszcze w Biurze Zawodów w dniu 7 i 8 kwietnia, ale w kwocie 199 zł i maksymalnie dla 100 osób.

W niedzielę o godz. 9:30 Bractwo Przygody Almanak oraz Rada Dzielnicy Brętowo zapraszają do udziału w zabawie na orientację z cyklu "Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację". Najbliższa edycja odbędzie się w Matemblewie (boisko przy sanktuarium). Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, bez konieczności wyjeżdżania za miasto, albowiem imprezy rozgrywają się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach. Organizatorzy przygotowali trzy kategorie. W zależności od wieku uczestników wpisowe wynosi od 1 do 15 zł. Elektroniczne zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej do piątku 17.03.2017, do godz. 20.

W sobotę o godz. 16 w klubie Ucho zobacz na mapie Gdyni odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta odsłona spotkania podróżników i kajakarzy Kajak Jamboree oraz ogólnopolskiego przeglądu filmów i zdjęć o tematyce kajakowej. Wstęp w cenie 25 zł. Celem imprezy jest promocja kajakarstwa we wszystkich jego odmianach i kolorach, wymiana doświadczeń oraz podzielenie się swoimi przygodami i osiągnięciami. Spotkanie cieszy się niegasnącym zainteresowaniem i jak co roku organizatorzy spodziewają się gości z całej Polski. Zapraszają zarówno amatorów, jak i profesjonalistów do zaprezentowania swoich filmów i fotografii ze szlaków wodnych.
ras.

Wydarzenia

Opinie (6)

 • Alleluja :-)

  • 2 3

 • A ja powitam aktywnie wiosnę na działce (1)

  grabienie kiści, przycinanie pędów, plewienie, sadzenie
  . A wszystko przy trelach i ćwierkaniu ptaszków i na świeżym powietrzu.

  • 8 1

  • Najwyżej.

   ..po piwo se pobiegnę.

   • 0 1

 • Witać wiosnę w mieście?

  Porąbało kogoś? A może by tak na łono natury? Może pobiegać po lasach? Może poszukać wiosny na Kaszubach? Odetchnąć świeżym powietrzem a nie miejskim syfem?

  • 8 1

 • biegi powinny się odbywać pod rezydencją Pana szczurka.

  • 6 0

 • Platfusy...

  ... won do lasu biegać, a nie po asfalcie w mieście. Inaczej myślący urząd pozwala na takie debilne pomysły jak blokowanie miasta. Gdybym mógł, to bym zwolnił takiego gamonia co wydał zgodę na to. Niech sam biega szukając innej roboty.

  • 3 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Chełm os. Witosa

20-27 zł
impreza na orientację

Bachata Womanity z Evelą Grablowską

119 zł
kurs tańca

Zajęcia Otwarte z Jogą Kundalini W Centrum Joga i Pilates

joga

Forum

Najczęściej czytane