wiadomości

stat

Aktywny weekend: Biegowa wiosna na start

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na Dzień Kobiet i nie tylko

Astronomiczna wiosna rozpocznie się w poniedziałek. Podczas sobotnich i niedzielnych zawodów trójmiejscy biegacze pożegnają zimę.
Astronomiczna wiosna rozpocznie się w poniedziałek. Podczas sobotnich i niedzielnych zawodów trójmiejscy biegacze pożegnają zimę. fot. Piotr Habaj

W przededniu astronomicznej wiosny trójmiejscy biegacze przywitają ją startem w gdyńskim półmaratonie. Nie zabraknie jednak okazji, by w ten weekend wspólnie z innymi pasjonatami pobiegać na krótszych dystansach, także z mapą.Wydarzeniem nadchodzącego weekendu dla trójmiejskich fanów aktywności będzie Onico Półmaraton Gdynia. Do startu w drugiej edycji tej imprezy zgłosiło się blisko 7 tysięcy uczestników. Ci, którzy chcieliby wziąć udział w tym biegu, ostatnią szansę mają w piątek od godziny 15 do 21 oraz w sobotę od 10 do 20. W tym celu muszą zgłosić się do biura zawodów w hali Gdynia Arena i wpłacić 159 zł. Niedzielny bieg wystartuje o godzinie 10. Uczestnicy rozpoczną zmagania na al. Jana Pawła II, na wysokości ORP Błyskawica. Podczas trwania biegu na ul. Świętojańskiej 11 miejscowych szkół rywalizować będzie o tytuł "mistrza kibicowania". Tegoroczna edycja rozrosła się o blok konkurencji dla młodzieży, które na skwerze Kościuszki rozgrywane będą w sobotę.

Rozgrzewkę przed niedzielnym biegiem głównym będzie można zrobić w sobotę podczas biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Trasy liczące 5 km tradycyjnie przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet. Biegi odbędą się o godz. 9. Te w najbliższą sobotę rozgrywane będą pod hasłem powitania wiosny, a organizatorzy spodziewają się licznych gości z innych lokalizacji, którzy zawitają do Trójmiasta w związku z niedzielnym półmaratonem.

Także w sobotę, o godz. 9:30 odbędą się cykliczne zajęcia dla fanów biegania BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do zajęć na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział w nich jest bezpłatny.

Wszystkim biegaczom z Trójmiasta przypominamy, że tylko do poniedziałku 20 marca potrwają zapisy do 3. Gdańsk Maratonu, który odbędzie się 9 kwietnia. Formularz do rejestracji oraz dokonania płatności dostępny jest na stronie imprezy: gdanskmaraton.pl. Już dziś lista startowa Maratonu liczy ponad 3300 uczestników. Wpisowe wynosi 169 zł. Możliwość zakupu pakietu będzie jeszcze w Biurze Zawodów w dniu 7 i 8 kwietnia, ale w kwocie 199 zł i maksymalnie dla 100 osób.

W niedzielę o godz. 9:30 Bractwo Przygody Almanak oraz Rada Dzielnicy Brętowo zapraszają do udziału w zabawie na orientację z cyklu "Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację". Najbliższa edycja odbędzie się w Matemblewie (boisko przy sanktuarium). Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, bez konieczności wyjeżdżania za miasto, albowiem imprezy rozgrywają się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach. Organizatorzy przygotowali trzy kategorie. W zależności od wieku uczestników wpisowe wynosi od 1 do 15 zł. Elektroniczne zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej do piątku 17.03.2017, do godz. 20.

W sobotę o godz. 16 w klubie Ucho zobacz na mapie Gdyni odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta odsłona spotkania podróżników i kajakarzy Kajak Jamboree oraz ogólnopolskiego przeglądu filmów i zdjęć o tematyce kajakowej. Wstęp w cenie 25 zł. Celem imprezy jest promocja kajakarstwa we wszystkich jego odmianach i kolorach, wymiana doświadczeń oraz podzielenie się swoimi przygodami i osiągnięciami. Spotkanie cieszy się niegasnącym zainteresowaniem i jak co roku organizatorzy spodziewają się gości z całej Polski. Zapraszają zarówno amatorów, jak i profesjonalistów do zaprezentowania swoich filmów i fotografii ze szlaków wodnych.

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl