• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend: piknik czy rywalizacja?

Magdalena Iskrzycka
24 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat) 
Maraton Sierpniowy to nie tylko wyścig wprawionych w boju rolkarzy, ale także zajęcia fitness i szkółka jazdy na rolkach dla dzieci. Maraton Sierpniowy to nie tylko wyścig wprawionych w boju rolkarzy, ale także zajęcia fitness i szkółka jazdy na rolkach dla dzieci.

Ostatni weekend sierpnia obfituje w imprezy sportowo-rekreacyjne. Można wybrać się na rodzinny piknik lub spocić się porządnie biorąc udział w prawdziwej rywalizacji.Zobacz wypłynięcie kajakarzy uczestniczących w akcji Mila dla Sebastiana.

25 i 26 sierpnia PGE Arena stanie się rajem dla rolkarzy i amatorów fitness dzięki odbywającemu się w tych dniach IV Maratonowi Sierpniowemu. Sobota będzie dniem rekreacyjnym, o godz. 10.30 rozpocznie się turniej unihokeja na rolkach. Pół godziny później ruszy szkółka rolkarska oraz zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci. Spore grono pań przyciągnie z pewnością maraton zumby, a tym którzy wolą rower przypadną do gustu trzygodzinne zajęcia cycling. Najbardziej oczekiwanym wydarzeniem tej imprezy będzie start głównego maratonu rolkowego, który nastąpi w niedzielę. Uczestnicy okrążą tor wokół PGE Areny 10 razy i pokonają dystans 42 km.

Amatorzy sportów wytrzymałościowych wystartują w Gdańskim Triathlonie na dystansie 1/10 Ironamana. Tak formuła oraz dopuszczenie do rywalizacji rowerów górskich sprawia, że w zawodach wziąć może udział każda osoba żyjąca aktywnie. Więcej na temat Gdańskiego Triathlonu i treningu triathlonowego można przeczytać w osobnym artykule.

Tak wyglądał Maraton Sierpniowy w zeszłym roku.

Pływanie długodystansowe będzie królowało w Gdyni. W godz. 15 - 16 do plaży śródmieście docierać zaczną uczestnicy BTC Marthonu. Celem imprezy jest promowanie pływania na otwartych akwenach i wskrzeszenie tradycji maratonów pływackich. Nieco później bo między 16.30 a 17.30 w tym samym miejscu, powitać będzie można kajakarzy powracających z wyprawy pod hasłem Mila dla Sebastiana. Wszystko to w ramach pikniku Pożegnanie wakacji. Dodatkowymi atrakcjami będzie pokaz drużyny Vistal Łączpol Gdynia oraz występ Joanny Mitrosz finalistki Olimpiady w Londynie.

Która impreza najbardziej cię zainteresowała?

Popływać będzie można również w Sopocie. Na dystansie jednego kilometra w okolicy mola ścigać się będzie mógł każdy kto czuje się na siłach. Biuro zawodów Timex Cup zlokalizowane będzie w okolicy wejścia na plażę nr 19. Zapisy przyjmowane będą od godz. 10. Więcej na temat wyścigu przeczytać można tutaj.

Rywalizacja sportowa toczyć się będzie również w powietrzu. Wyjątkowe zawody modeli latających odbędą się w Aeroklubie Gdańskim, prezentowane miniaturowe statki powietrzne są wierną kopią prawdziwych maszyn latających. Dotyczy to zarówno wyglądu jak i charakterystyki lotu, co stanowi dodatkowe wyzwanie dla konstruktorów. Modele zaprezentują się statycznie w piątek i dynamicznie w sobotę.

Nieco większe maszyny ujarzmiać będą uczestnicy Amatorskich Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. 25 sierpnia o godz. 13 w szranki staną fani motorowodnego szaleństwa. W zawodach może wziąć udział każdy posiadacz skutera wodnego. Zapisy trwać będą do godz. 12. Jest to również niezapomniane widowisko dla kibiców, którzy będą mogli oglądać rywalizację z obu brzegów Martwej Wisły.

Fani dwóch kółek z tendencją do jazdy ekstremalnej spotkają się na gdyńskim Witominie zobacz na mapie Gdyni podczas Pucharu Polski Four Cross. 25 sierpnia o godz. 9 do rywalizacji staną zarówno zawodnicy klubowi jaki i ci którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Udział w zawodach jest darmowy, a zapisy odbywają się w formie elektronicznej.

Osoby zainteresowane sportami zespołowymi mogą wziąć udział w trwającym cały weekend turnieju Neptun Streetball Jam. Zmagania drużyn koszykarskich odbywać się będą na boisku przy gdańskim VIII LO przy ul. Kartuskiej 128 zobacz na mapie Gdańska. Obowiązuje wpisowe 100 zł od drużyny.

Od 24 sierpnia korzystać będzie można z pierwszego w Trójmieście wrotkowiska. O godz. 12 nastąpi otwarcie obiektu, który ma powierzchnię 600 m kw. i umożliwia wrotkarskie szaleństwo nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Za godzinę jazdy zapłacimy od 6 do 12 zł, zależnie od pory i dnia tygodnia. Wypożyczenie wrotek to dodatkowe 6 zł. Hala znajduje się przy ul. Dąbrowszczaków 20 zobacz na mapie Gdańska, przy sklepie Netto.

Z zajęć rekreacyjnych będzie można korzystać również na plażach. 25 sierpnia o godz. 10 na gdańskich Stogach przy wyjściu nr 8 zgromadzą się uczestnicy marszu nordic walking. Godzinę później rozpoczną się zawody kajakowe na pustym stawie.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (6)

 • fotka

  Na zdjęciu w miesnym stroju nasz utalentowany reprezentant trójmiasta ;)))

  • 5 1

 • prawdziwy gdański kox wsuwa białko, zapija piwem, a jak odwaga się znajdzie to zaciągnie swoja Niunię do feszyn hałs albo galerii.

  • 6 0

 • O jej jak te chłopaki rolują wokół PGE GOLD ARENIE wręcz bosko

  • 3 1

 • III Bałtycki Maraton brzegiem morza extremalny maraton w Jastarni (1)

  Sobota 9 rano !!!

  • 5 0

  • jestem

   • 3 0

 • No to się dzieje w 3Mieście

  ...oby tak dalej!

  • 7 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Skywayrun Gdańsk Airport 2024 (7 opinii)

(7 opinii)
109 zł
bieg

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2024

30 - 50 zł
festyn, bieg

Harpuś - z mapą do Koleczkowa!

25 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane