• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend w Trójmieście. Zajęcia na 20 i 21 listopada

ras.
19 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Meduzy Gdańsk i Leniwce Gdańsk zapraszają do parku Reagana na trening softballa. Meduzy Gdańsk i Leniwce Gdańsk zapraszają do parku Reagana na trening softballa.

Aktywny weekend 20-21 listopada zapowiada się w Trójmieście intrygująco. W ramach aktywności na świeżym powietrzu, będzie można bowiem pomorsować, spróbować swoich sił w rozgrywce softballa, wziąć udział w zawodach na orientację i wiele innych. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowano w najbliższą sobotę i niedzielę w naszym Kalendarzu imprez.Sprawdź Kalendarz imprez na weekend 20-21 listopadaOdważne morsowanie w SopocieListopad to Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem, dlatego 21 listopada o godzinie 12, razem w imię męskiego zdrowia, organizatorzy "Odważnego morsowania" zapraszają do wspólnego wejścia do wody.

Wydarzenie oraz rozgrzewkę poprowadzi Michał Czerkas, absolwent AWFiS, trener, a także szkoleniowiec. Efektywność, świadomość i jakość to wartości, którymi kieruje się priorytetowo. Michał morsuje już od pięciu lat, a w tym roku zdobył Śnieżkę z gołą klatką piersiową. Będzie odważnie, wesoło i zdrowo.

Całe wydarzenie zostanie uchwycone w obiektywie Marka Sałatowskiego. Na uczestników czeka ciepła herbata i ciasteczka. Zbiórka odbędzie się na granicy Sopotu z Gdańskiem w Marina Wellness Centre przy ul. Jelitkowskiej 20Mapka, wejście na plażę nr 78.

Odważne Morsowanie w Sopocie

morsowanie


Trening otwarty Softball GdańskChoć historia baseballu nie jest jasna, wiele wskazuje na to, że ta dyscyplina sportowa może zawdzięczać początki w Stanach Zjednoczonych polskim emigrantom, którzy wyeksportowali tam zasady znanego w Polsce palanta. Dzisiaj baseball jest jednym z najbardziej dochodowych sportów na świecie. W USA w sezonie rozgrywane mecze przyciągają tłumy. I nie są to tłumy pseudokibiców, a rodzin z dziećmi, gdyż tak właśnie w Stanach postrzegany jest cały fandom tego sportu.

Podobna idea przyjaznej i otwartej atmosfery przyświeca dwóm gdańskim klubom sportowym - Meduzom oraz Leniwcom. Ta pierwsza to żeńska drużyna softballu (gry zbliżonej do baseballu, lecz z lekko zmodyfikowanymi zasadami), a druga to nowo powstająca drużyna baseballowa. Drużyny połączyły ze sobą siły, aby wspólnie promować nie tylko ten wspaniały sport, ale również kulturę i sportowy tryb życia, jakie za sobą niesie.

W najbliższą sobotę zapraszają na trening otwarty w parku ReaganaMapka przy skateparku. Każdy będzie mógł spróbować swoich szans w tej dyscyplinie, dowiedzieć się o niej więcej, a nawet zagrać w prawdziwym meczu. Należy pamiętać, żeby ciepło się ubrać. Niczego więcej nie trzeba zabierać - cały sprzęt będzie dostępny na miejscu. Podczas wydarzenia odbędzie się również konkurs rzutu piłką do celu, a dla najlepszych do wygrania jest nowa rękawica baseballowa oraz piłki ufundowane przez Meduzy i Leniwców.

Trening otwarty - Meduzy Softball Gdańsk

trening


Gry Parkowe na Orientację, Zabawa z Mapą NiedźwiednikBractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu "Gry Parkowe na Orientację" sezon 10., epizod 231. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 21 listopada, o godz. 9:30. Impreza odbędzie się na Niedźwiedniku, biuro zawodów przy ul. Leśna Góra 2Mapka. To idealna okazja, by udać się na spacer lub pobiegać. Wiek nie ma znaczenia, śmiało można wybrać odpowiednią dla siebie trasę.

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie trzeba biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa z mapą na świeżym powietrzu.

Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają biegi na orientację bardziej profesjonalnie polecana jest trasa "Biegacz", którą można potraktować jako trening czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa ta jest pomyślana jako klasyczna trasa biegu na orientację i ma zachęcać do uprawiania tej dyscypliny sportu. Bardziej zaawansowani mają możliwość wybrania na trasie "Biegacz" mapy warstwicowej, czyli takiej, na której nie ma dróg i ścieżek. Wówczas na pewno przyda się kompas.

Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący nawigację w terenie oraz czytanie mapy. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym, jak i przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytania. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent, co jest dodatkową atrakcją, zwłaszcza dla młodych adeptów nawigacji terenowej.

Impreza potrwa do godz. 14. Jeśli uczestnicy chcą otrzymać więcej map niż jedną, to powinni dokonać rezerwacji jak najszybciej. Koszt udziału wynosi od 1 zł do 22 zł. Kwota jest uzależniona od wieku uczestnika. Zapisy prowadzone są online oraz na miejscu w biurze zawodów.

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Niedźwiednik

22 zł
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację


Pozostałe imprezy dla aktywnych w Trójmieście w najbliższy weekend

Bieg w pi#du 2021

99 zł
bieg

Wędrówka śladami linii kolejowej Gdynia-Kokoszki (II. etap)

rajd / wędrówka

Samodzielny Harpuś #81 - Gdańsk Oliwa

20 zł
impreza na orientację, trening

Treningi GUR Gdańsk 2021

trening

Ultimate Frisbee - otwarte treningi

trening

Samodzielne Z Mapą do Lasu (1 opinia)

(1 opinia)
10,00 zł
bieg, rajd / wędrówka, impreza na orientację
ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (9) 1 zablokowana

 • A gdzie informacja o Półmaratonie w Gdyni? (4)

  Jak zwykle tylko Gdańsk,i Gdańsk. A portal jest niby o Trójmieście?Droga redakcjo, znowu?

  • 4 3

  • Słaba reklama w Gdyni

   ... jeżeli robią już takie imprezy to winni lepiej ją reklamować, a tak jest sygnał, że tylko w Gdańsku coś się dzieje

   • 0 4

  • półmaraton w Gdyni jak i cała Gdynia sport są naznaczone złodziejską szajką (1)

   dlatego nie reklamuje się takich imprez w tym mieście. Okradzeni zawodnicy o tym wiedzą.

   • 3 3

   • Anonimie, przemyśl swoją wypowiedz Jeszcze raz.

    Potem przeproś. Nie chodzi o se, ja tez zapłaciłem za udział a nie moglem biec. Kto inny organizuje polmaraton w Gdyni.

    • 2 0

  • Chodzi o ten pólmaraton co okradali zawodników?

   • 1 2

 • Odważnego morsowania? a jakie jest nieodważne ?

  • 6 0

 • a gdzie narty>????????????????

  • 3 1

 • Wow. Goła klata i na Śnieżkę to niezłe

  osiągnięcie szkoleniowca! Czy szkoleniowiec wchodził od poziomu morza czyli z Sopotu? A co na osiągnięcia z gołą klatą powie Erazmus 9 ??

  • 2 0

 • Aktywny weekend, a ja na zwolnieniu

  I miesiąc bana na wszystko.
  Juz po 2 dniach nicnierobienia zaczynam powoli rozumiec hejterów forumowych. Oni tak mają caly czas,

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gdynia Witomino

20 - 27 zł
impreza na orientację

Sensual Fluid Move z Evelką

129 zł
kurs tańca

Blaster Games - Gry Nerf Gdynia

65 zł
gry, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane