stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

BCT Gdynia Marathon 2015 (6 opinii)

Podczas BCT Gdynia Marathon 2015, odbędą się: Maraton Hel-Gdynia oraz Wyścig Open, Finał Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych, Wyścig Sztafetowy i Wyścig Splash dla dzieci.

W imieniu głównego sponsora, Bałtyckiego Terminala Kontenerowego BCT Gdynia, zapraszamy Państwa do Miasteczka Maratonowego na Bulwarze Nadmorskim, na wysokości Hotelu Nadmorskiego. Otwarcie zawodów zaplanowane jest na 22 sierpnia na 9:50.

Maraton Hel-Gdynia
Najlepsi na świecie pływacy długodystansowi zmierzą się na trasie 20,5 km z Helu do Gdyni. Ze względu na ekstremalny charakter wyścigu, wymagający najlepszych warunków pogodowych, sam Maraton może zostać przesunięty na 21 lub 23 sierpnia, a informację o dokładnym terminie organizator poda na trzy dni przed Zawodami. Cały wyścig transmitowany będzie na żywo na telebimie w Miasteczku Maratonowym.

Wyścig Open
Wszystkich chętnych powyżej 14 roku życia zapraszamy do startu w Wyścigu Open. Trasa o długości 2950 metrów będzie prowadziła wzdłuż plaży przy Miasteczku Maratonowym. Zapisywać się można przez stronę bctgdyniamarathon.pl, biuro zawodów otwarte będzie 22 sierpnia od 6:00, a odprawa dla zawodników odbędzie się o 9:00 w Hotelu Nadmorskim. W ramach Wyścigu Open w tym roku odbędzie się również Finał Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych.

Wyścig Sztafetowy
Zapraszamy do wzięcia udziału w sztafecie 4 x 200 metrów. Dla pierwszych trzech zespołów przewidziane są medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wyścig Splash
Najmłodszych pływaków, w wieku 5-13 lat, zapraszamy do wzięcia udziału w Wyścigu Splash na dystansie 200 metrów. Dla wszystkich dzieci biorących udział w zawodach organizatorzy przewidzieli nagrody i medale.

Łączna pula nagród pieniężnych w wyścigach to równowartość ponad 30 000 USD. Najlepsi otrzymają też puchary, medale i liczne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy również na wydarzenia towarzyszące:

Cheerleaders Gdynia i Koncert Musicalowy
Przez cały dzień w Miasteczku Maratonowym będzie można oglądać pokazy zespołu Cheerleaders Gdynia i słuchać koncertów musicalowych duetu Kamila Dominiaka i Ignacego Wiśniewskiego.

Pokaz psów ratowniczych
Dodatkową atrakcją Miasteczka Maratonowego będą pokazy umiejętności psów ratowniczych.

Informacje o zapisach na Wyścigi Open, Wyścig Sztafetowy i Wyścig Splash wraz z regulaminem zawodów znajdą Państwo na stronie bctgdyniamarathon.pl.


Sponsorem głównym BCT Gdynia Marathon 2015 jest Bałtycki Terminal Kontenerowy BCT Gdynia.

Fundatorem premii lotnych podczas maratonu Hel - Gdynia jest Kancelaria CMS Cameron McKenna LLP.

Organizatorem jest SJ Consulting.

Sponsorami rzeczowymi są firmy Arena oraz Ziaja.

Patronami honorowymi maratonu są Ministerstwo Sportu, Wojciech Szczurek - Prezydent Gdyni
oraz Klemens Kohnke - Burmistrz Helu.

Patronami medialnymi zawodów są TVN Meteo Active, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk,
Namiary na Morze i Handel, megatiming.pl oraz trójmiasto.pl.

Organizację maratonu wspierają Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Helu, Polski Związek Pływacki,
Hotel Nadmorski, Formoza RIB, Falck, Radmor.Przeczytaj także

Opinie (6) 1 zablokowana

 • Fantastyczna promocja BCT - głównego sponsora, jednak ... (1)

  ... jeśli ktokolwiek miałby ochotę poznać prawdziwą "ludzką twarz" tego pracodawcy, powinien poznać - najlepiej jako pracownik - stosunki panujące wewnątrz firmy !
  Wtedy niewątpliwie czar szybko pryśnie (a jestem dobrze poinformowany) !

  • 7 4

  • Brawo !

   Bardzo się cieszę, że ktoś tam - siedząc przed swoim komputerkiem przeczytał ten wpis i pyknął minusika.
   Czytaj uważnie wszystko, co dotyczy BCT (w różnych mediach) - będziesz miał/miała sporo roboty przy minusowaniu a fakty i tak wyjdą w końcu na jaw.
   Powodzenia.

   • 3 3

 • Blamaż Sędziów

  Sędzia główny po przekroczeniu limitu czasu kazał zabierać zawodników z wody dosłownie 100-200 metrów przed metą . Nie rozumiem jaki był problem żeby to dokończyli ? Warunki były złe - wiatr , duża fala więc trzeba było pozwolić ukończyć i zobaczyć jak znacząco gorsze wyniki przez warunki były teraz od tych z poprzedniego roku . W tamtym roku był sędzia główny z za granicy i pozwalał ukończyć wyścig każdemu , chyba że ktoś sam zrezygnował lub miał naprawdę daleko do mety . Dodatkowo jeszcze czasy na zegarze były inne niż potem podane w protokule . Naprawdę nauczcie się po ludzku sędziować

  • 3 0

 • :( (1)

  Dodatkowo sędzia miał problem z tym, że sztafety chciały startować w innej kolejności niż ta widniejące na zgłoszeniu. Podczas zapisywania się do wyścigu sztafet nikt nie informował, że jest to jednocześnie kolejność zawodników na starcie.

  • 3 0

  • No cóż ...

   Jak widać, w tym roku BCT zainteresowane było jedynie umieszczeniem swojego logo w nazwie imprezy a organizator tylko tym, żeby impreza się odbyła.
   A co ich obchodzą "małe niedociągnięcia", inne "szczegóły" i jakieś tam śmieszne pretensje - PLAN WYKONANY I TO SIĘ LICZY.

   • 1 0

 • uczestnik

  trasa maratonu była też niestety dużo dłuższa niż przewidywał to regulamin ( widać po uzyskanych czasach), dlatego i limity czasowe również powinny zostać wydłużone.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl