Rolki czy rower? Zaplanuj weekend na sportowo

Zaplanowany na sobotę Maraton Sierpniowy dla rolkarzy i wrotkarzy rozegrany zostanie już po raz siódmy.
Zaplanowany na sobotę Maraton Sierpniowy dla rolkarzy i wrotkarzy rozegrany zostanie już po raz siódmy. fot. MOSiR Gdańsk

Szukasz pomysłu jak na sportowo spędzić najbliższy weekend? Możliwości jest sporo. Jeśli zamiast samotnych treningów wolisz rywalizację lub po prostu wspólne zajęcia z innymi entuzjastami aktywności, masz w czym wybierać. W Trójmieście nie zabraknie imprez dla biegaczy, pływaków, rolkarzy czy amatorów plażowej siatkówki.W sobotę tradycyjnie odbędą się cotygodniowe zawody parkrun w Gdańsku i w Gdyni. Trasy biegów wiodą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana oraz na Bulwar Nadmorski. Zawody w obu lokalizacjach rozpoczną się równocześnie o godz. 9. Udział jest bezpłatny. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Tego samego dnia o godz. 10 do Parku Reagana na bezpłatne treningi petanque zaprasza miejscowy MOSiR Gdańsk w ramach programu "Aktywuj się!". Prowadzą je doświadczeni instruktorzy. Zajęcia są bezpłatne, można dołączyć w każdej chwili.

O godz. 10:30 na polanie w Dolinie Zgniłych Mostów w Oliwie (wjazd do lasu za hotelem Dwór Oliwski) zbiorą się uczestnicy Rowerowego Rajdu Rodzinnego. To organizowana przez gdański MOSiR bezpłatna wyprawa po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Dla najliczniejszej rodziny przewidziano nagrodę - tablet (decyduje jedno nazwisko). Babcia, dziadek, rodzic, dziecko - tutaj nie ma barier wiekowych, każdy może wziąć udział w rajdzie i przejechać się rowerem. Ideą rajdu nie jest ściganie się na czas, ale przede wszystkim aktywne spędzenie czasu w gronie najbliższych. To okazja do pokazania najmłodszym jak atrakcyjną formą ruchu jest jazda na rowerze oraz jak pięknym i ciekawym miastem jest Gdańsk. Cała trasa liczy ok. 14,4 km (7,2 km w jedną stronę i 7,2 km z powrotem). Planowane zakończenie ok. godz. 14:30.

Na godz. 11:00 na plażę przy Sopockim Klubie Żeglarskim zaprasza Ergo Hestia Sopot. 4-godzinna impreza plenerowa Ochrona z widokiem na morze zakłada przeprowadzenie warsztatów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Zajęcia połączone będą z atrakcjami rekreacyjnymi. Warsztaty organizowane są w ramach Pucharu Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Wydarzenia prowadzone będą przez animatora, instruktorów windsurfingu z SKŻ-tu oraz instruktorów pływania na SUP-ach (Stand-up paddle). W ramach bezpłatnych zajęć będzie można dowiedzieć się m.in. jak przeprowadzić pierwszą pomoc, postępować w razie przegrzania organizmu, odwodnienia czy zadławienia.

Pływacki wyścig BCT Gdynia Marathon na trasie Hel-Gdynia odbędzie się w sobotę. W maratonie weźmie udział 14 pływaków z: Polski, USA, Rosji, Argentyny, Niemiec i Portugalii. Wśród nich znajdą się mistrzowie świata oraz olimpijczycy. Maraton rozgrywany będzie na trasie wiodącej przez Zatokę Pucką z Helu do Gdyni. Meta zawodów oraz Miasteczko Maratonowe usytuowane będą przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni na wysokości Hotelu Nadmorskiego. Przy Bulwarze Nadmorskim odbędą się wyścigi towarzyszące: open na dystansie 2950, w którym uczestnictwo kosztuje 100 zł oraz wyścig dla dzieci - koszt 20 zł. Otwarcie zawodów o godz. 9:50

FACHOWCY RADZĄ JAK DOBRAĆ ROLKI

W sobotę, o godz. 16:15 rozpocznie się VII Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy. Te jedne z największych w Polsce zawody dla rolkarzy mogą na starcie zgromadzić niemal 1000 uczestników na wszystkich dystansach. Zapisy trwały do środy, o czym pisaliśmy tutaj. Podczas imprezy, w godz. 14:30-19:30 trzeba liczyć się z zamknięciem ulic: Żaglowa oraz Marynarki Polskiej na odcinku od Narwickiej do Wyzwolenia. Biuro imprezy mieścić się będzie na terenie MTG Amber Expo.

W niedzielę na plaży w Brzeźnie odbędzie się kolejna odsłona Nikon Cup Gdańsk. W zawodach mogą brać udział zawodnicy z rocznika 1998 i młodsi. Dla starszych graczy została stworzona kategoria open. Turnieje będą rozgrywane zgodnie z przepisami PZPS plażowej. Na zwycięzców czeka pula nagród o wartości ponad 14 000 zł. Udział w zmaganiach jest bezpłatny. W poszczególnych kategoriach nie mogą jednak wystartować więcej niż 24 zespoły - o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem startu jest zgłoszenie się do biura zawodów w godz. 11-11:30. To ostatnie zawody przed zaplanowanym na 30 sierpnia finałem na PGE Stadionie Letnim.

Opinie (8) 7 zablokowanych

 • Tylko rower (2)

  • 10 6

  • Popieram dwoma pedałami :) (1)

   • 5 3

   • do adamek255. to ich pozdrów ode mnie

    • 2 1

 • Rolki czy rower? Zaplanuj weekend na sportowo (2)

  przez 5 dni po 9 godzin taki zapieprz, że w weekend już daruję i wybieram fotel, bądź leżak

  • 17 7

  • to zmien prace

   jw

   • 1 5

  • 5 dni? Ciesz się, bo wielu pracuje 6.

   Ja przez 5 lat pracowałem 7 dni w tygodniu. Zmądrzałem. Pieniądze nie są w życiu najważniejsze.

   • 4 0

 • Windsurfing,chałupy

  • 0 0

 • Rower

  Jak dla mnie wyłącznie rower! Odkąd zamówiłam swój w Stylowym Rowerze z Poznania, nie mogę się z nim rozstać. :D

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
wrz 30
czwartek, g. 17:00 - 21:00
Gdańsk Dolne Miasto
PrzeRUNbane 2021
PrzeRUNbane 2021
bieg, zawody / wyścigi
paź 2
sobota, g. 11:00
Gdańsk
#75 Samodzielny Harpuś Dolina Radości Szwedzka Grobla
#75 Samodzielny Harpuś Dolina Radości...
impreza na orientację, trening
paź 2-10
g. 11:00
Gdańsk

Forum