• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rolki czy rower? Zaplanuj weekend na sportowo

ras.
21 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Zaplanowany na sobotę Maraton Sierpniowy dla rolkarzy i wrotkarzy rozegrany zostanie już po raz siódmy. Zaplanowany na sobotę Maraton Sierpniowy dla rolkarzy i wrotkarzy rozegrany zostanie już po raz siódmy.

Szukasz pomysłu jak na sportowo spędzić najbliższy weekend? Możliwości jest sporo. Jeśli zamiast samotnych treningów wolisz rywalizację lub po prostu wspólne zajęcia z innymi entuzjastami aktywności, masz w czym wybierać. W Trójmieście nie zabraknie imprez dla biegaczy, pływaków, rolkarzy czy amatorów plażowej siatkówki.W sobotę tradycyjnie odbędą się cotygodniowe zawody parkrun w Gdańsku i w Gdyni. Trasy biegów wiodą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana oraz na Bulwar Nadmorski. Zawody w obu lokalizacjach rozpoczną się równocześnie o godz. 9. Udział jest bezpłatny. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Tego samego dnia o godz. 10 do Parku Reagana na bezpłatne treningi petanque zaprasza miejscowy MOSiR Gdańsk w ramach programu "Aktywuj się!". Prowadzą je doświadczeni instruktorzy. Zajęcia są bezpłatne, można dołączyć w każdej chwili.

O godz. 10:30 na polanie w Dolinie Zgniłych Mostów w Oliwie (wjazd do lasu za hotelem Dwór Oliwski) zbiorą się uczestnicy Rowerowego Rajdu Rodzinnego. To organizowana przez gdański MOSiR bezpłatna wyprawa po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Dla najliczniejszej rodziny przewidziano nagrodę - tablet (decyduje jedno nazwisko). Babcia, dziadek, rodzic, dziecko - tutaj nie ma barier wiekowych, każdy może wziąć udział w rajdzie i przejechać się rowerem. Ideą rajdu nie jest ściganie się na czas, ale przede wszystkim aktywne spędzenie czasu w gronie najbliższych. To okazja do pokazania najmłodszym jak atrakcyjną formą ruchu jest jazda na rowerze oraz jak pięknym i ciekawym miastem jest Gdańsk. Cała trasa liczy ok. 14,4 km (7,2 km w jedną stronę i 7,2 km z powrotem). Planowane zakończenie ok. godz. 14:30.

Na godz. 11:00 na plażę przy Sopockim Klubie Żeglarskim zaprasza Ergo Hestia Sopot. 4-godzinna impreza plenerowa Ochrona z widokiem na morze zakłada przeprowadzenie warsztatów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Zajęcia połączone będą z atrakcjami rekreacyjnymi. Warsztaty organizowane są w ramach Pucharu Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Wydarzenia prowadzone będą przez animatora, instruktorów windsurfingu z SKŻ-tu oraz instruktorów pływania na SUP-ach (Stand-up paddle). W ramach bezpłatnych zajęć będzie można dowiedzieć się m.in. jak przeprowadzić pierwszą pomoc, postępować w razie przegrzania organizmu, odwodnienia czy zadławienia.

Pływacki wyścig BCT Gdynia Marathon na trasie Hel-Gdynia odbędzie się w sobotę. W maratonie weźmie udział 14 pływaków z: Polski, USA, Rosji, Argentyny, Niemiec i Portugalii. Wśród nich znajdą się mistrzowie świata oraz olimpijczycy. Maraton rozgrywany będzie na trasie wiodącej przez Zatokę Pucką z Helu do Gdyni. Meta zawodów oraz Miasteczko Maratonowe usytuowane będą przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni na wysokości Hotelu Nadmorskiego. Przy Bulwarze Nadmorskim odbędą się wyścigi towarzyszące: open na dystansie 2950, w którym uczestnictwo kosztuje 100 zł oraz wyścig dla dzieci - koszt 20 zł. Otwarcie zawodów o godz. 9:50

FACHOWCY RADZĄ JAK DOBRAĆ ROLKI

W sobotę, o godz. 16:15 rozpocznie się VII Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy. Te jedne z największych w Polsce zawody dla rolkarzy mogą na starcie zgromadzić niemal 1000 uczestników na wszystkich dystansach. Zapisy trwały do środy, o czym pisaliśmy tutaj. Podczas imprezy, w godz. 14:30-19:30 trzeba liczyć się z zamknięciem ulic: Żaglowa oraz Marynarki Polskiej na odcinku od Narwickiej do Wyzwolenia. Biuro imprezy mieścić się będzie na terenie MTG Amber Expo.

W niedzielę na plaży w Brzeźnie odbędzie się kolejna odsłona Nikon Cup Gdańsk. W zawodach mogą brać udział zawodnicy z rocznika 1998 i młodsi. Dla starszych graczy została stworzona kategoria open. Turnieje będą rozgrywane zgodnie z przepisami PZPS plażowej. Na zwycięzców czeka pula nagród o wartości ponad 14 000 zł. Udział w zmaganiach jest bezpłatny. W poszczególnych kategoriach nie mogą jednak wystartować więcej niż 24 zespoły - o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem startu jest zgłoszenie się do biura zawodów w godz. 11-11:30. To ostatnie zawody przed zaplanowanym na 30 sierpnia finałem na PGE Stadionie Letnim.
ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (8) 7 zablokowanych

 • Tylko rower (2)

  • 10 6

  • Popieram dwoma pedałami :) (1)

   • 5 3

   • do adamek255. to ich pozdrów ode mnie

    • 2 1

 • Rolki czy rower? Zaplanuj weekend na sportowo (2)

  przez 5 dni po 9 godzin taki zapieprz, że w weekend już daruję i wybieram fotel, bądź leżak

  • 17 7

  • to zmien prace

   jw

   • 1 5

  • 5 dni? Ciesz się, bo wielu pracuje 6.

   Ja przez 5 lat pracowałem 7 dni w tygodniu. Zmądrzałem. Pieniądze nie są w życiu najważniejsze.

   • 4 0

 • Windsurfing,chałupy

  • 0 0

 • Rower

  Jak dla mnie wyłącznie rower! Odkąd zamówiłam swój w Stylowym Rowerze z Poznania, nie mogę się z nim rozstać. :D

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Tematyczny spacer miejski: Wzdłuż Kanału Raduni

30-50 zł
spotkanie, spacer, zajęcia rekreacyjne

Dzienny Azymut - V sezon [2024] - Etap 1 - Gdynia Dąbrowa

20-30 zł
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację, trening

Mecz z kibicami Trefl Gdańsk

mecz

Forum

Najczęściej czytane