• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Europejski (13 opinii)

Już w najbliższą sobotę druga z czterech tegorocznych odsłon największego cyklu biegów ulicznych w Polsce. Na listy startowe Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim zapisało się ponad 7000 osób! Bieg główny na dystansie 10 kilometrów zaplanowano na godzinę 15:00. Rywalizacja w pozostałych kategoriach rozpocznie się już o 9:00. Jak zwykle nie zabraknie atrakcji - zarówno dla biegaczy, jak i dla kibiców.

Frekwencja rośnie!

Świętowanie Dnia Europy w sportowym stylu to już gdyńska tradycja. W tym roku gotowość startu w Biegu Europejskim z PKO Bankiem Polskim zgłosiły 7094 osoby, z czego około 5000 wystartuje w Biegu Głównym na 10 km. Zapowiada się więc jeszcze większa frekwencja niż podczas inaugurującego tegoroczną edycję PKO Grand Prix Gdyni Biegu Urodzinowego. 13 lutego, we wszystkich kategoriach, wystartowało w sumie 5483 uczestników.

- Stale wysoka frekwencja potwierdza, że mieszkańcy i przyjaciele Gdyni uwielbiają spędzać czas w sposób aktywny. Dzień Europy jest ku temu doskonałym pretekstem - zauważa Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Każdy znajdzie coś dla siebie

10 km to nie jedyny dystans, z którym będzie można zmierzyć się podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim. Dla dzieci i młodzieży przygotowano kategorie starszaków (1,3 km), młodzików (1,8 km) i juniorów (1,8 km). Najmłodsi, w Biegu Malucha, będą mieli do pokonania 200 metrów. Odbędą się również dwa marsze nordic walking: marsz młodzieżowy (1,7 km) i marsz główny (4,2 km).

Rywalizacja rozpocznie się już o godzinie 9:00, natomiast Bieg Główny wystartuje o 15:00. Pakiety startowe można odbierać w Biurze Zawodów 6 maja (piątek) w godzinach od 14:00 do 20:00 oraz w dniu biegu w godzinach od 10:00 do 14:30 (dla zawodników młodzieżowych i nordic walking od 8:00). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie gpx.gdyniasport.pl.

Biegniemy razem dla Leosia

Podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim będzie można połączyć sportową pasję z ideą dobroczynności i pomóc 5-letniemu Leosiowi. Chłopiec choruje na padaczkę, nie siedzi, ani nie mówi. Do jego funkcjonowania niezbędne są rehabilitacja oraz specjalistyczne łóżko i wózek, na które zbierane są środki. Leoś jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko". Zaangażowanie zawodników, którzy odbiorą kartkę "biegnę dla Leosia", przypną ją do koszulki i przebiegną z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe - Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla Leosia.

Miasteczko lekkoatletyczne, strefa kibicowania i inne atrakcje

Jak zwykle sporo będzie się dziać wokół tras biegowych. W pobliżu mety powstanie miasteczko lekkoatletyczne pod patronatem programu "Lekkoatletyka dla każdego". Pod okiem byłych gwiazd polskiego sportu, m.in. Sebastiana Chmary i Pawła Januszewskiego, będzie można sprawdzić się w konkurencjach rzutowych, skoku wzwyż, czy biegach sprinterskich.

Na najtrudniejszym fragmencie trasy, na końcu owianego legendą podbiegu ulicą Świętojańską, biegacze usłyszą doping, który z pewnością doda im skrzydeł. Będzie to punkt kibicowania Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W rolę wodzirejów wcielą się: zakładowy chór, gitarzysta oraz freestyle'owi raperzy. Do kibicowskiej ekipy OPEC dołączyć będzie mógł każdy chętny.

Atrakcje dla biegaczy i kibiców przygotowali również inni sponsorzy, m.in. BIOWAY, dystrybutor marki bobble oraz sklep Bergson w C.H. Riviera. Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim jest wyjątkowy z jeszcze jednego względu: dla uczestników cyklu to ostatnia szansa, aby dołączyć do konkursu, w którym do wygrania jest nowa Honda Civic.

Pokonaj siebie i kompletuj urodzinową układankę

W tym roku cyklowi PKO Grand Prix Gdyni towarzyszy hasło: "Pokonaj siebie", zachęcające do przełamywania własnych barier. Dla jednych jest to wyjście na trening przy brzydkiej pogodzie, dla drugich pobicie rekordu życiowego - powody są różne, ale każdy z biegaczy, aby stać się silniejszym, musi pokonać swoje słabości.

Po przekroczeniu linii mety, uczestnicy Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim otrzymają wyjątkowy medal. Będzie to drugi element czteroczęściowej układanki, która finalnie przedstawi ulicę Świętojańską w dwóch obliczach: tuż po powstaniu oraz współcześnie. - Nasz cykl słynie z nietuzinkowych medali. Tegoroczne nawiązują do 90. urodzin miasta z morza i marzeń, dzięki czemu świętujemy nie tylko w lutym, ale przez cały rok - zauważa Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.


Program planowanych biegów i marszów europejskich 7 maja 2016 r.

9:00 Start Młodzieżowych Marszy Europejskich - Nordic Walking
9:45 Start Marszu Europejskiego - Nordic Walking w kategoriach Open,
10:15 Ceremonia dekoracji Młodzieżowych Marszy Europejskich - Nordic Walking
11:00 Start Młodzieżowego Biegu Europejskiego w kategoriach, STARSZAKÓW
11:15 Ceremonia dekoracji Marszu Europejskiego - Nordic Walking w kategorii Open
11:30 Start Młodzieżowego Biegu Europejskiego w kategoriach, MŁODZIKÓW
12:00 Start Młodzieżowego Biegu Europejskiego w kategoriach JUNIORÓW,
12:30 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych
13:30 Start Biegu Malucha,
15:00 Start Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim
17:00 Ceremonia dekoracji Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim


Przeczytaj także

Opinie (13) 1 zablokowana

 • Konkurs na raty? (1)

  Fajnie, że redakcja przez wiele dni nie może rozstrzygnąć konkursu. Najpierw zadaje nieprecyzyjne pytanie a potem powtarza konkurs z tym samym numerem nie podając rozwiązania i laureatów. Czyżby znajomi królika przeoczyli i trzeba było na nich poczekać? Może w biegu się chociaż pospieszą.

  • 6 1

  • jurek

   To co? ten stary "ramol" chce z wnukiem szmochodem na plażę wjechać ?

   • 0 3

 • :)

  To będzie dobry bieg, i moj koleiny w ramach PKO Grand Prix Gdyni

  • 3 5

 • (6)

  Dlaczego jakieś barany zamykając ulice i partoląc mi dzień wolny od pracy,kto upoważnia władze Gdyni do organizowani mi mojego wolnego dnia,jak nie rowerzyści to biegacze ,a jakby tego mało to kibole.Może pan Szczurek pobiega sobie po urzędzie i się trochę zastanowi po co jest,w lasach dużo miejsca.

  • 28 22

  • W lasach dużo miejsca dla Ciebie

   • 7 6

  • Mieszkasz w centrum to nie narzekaj - po to są centra miast, żeby żyły imprezami

   Chcesz spokoju wyprowadź się na wieś lub do lasu.

   • 11 6

  • Biegi są w mieście żeby zareklamować miasto ,chyba nie będą reklamować lasu....pomyśl trochę zanim coś głu...go napiszesz

   • 5 7

  • Zgadzam się. Nie dość że centrum Gdyni jest małe to biegnie tam węzeł komunikacyjny. Niestety sporo osób pracuje po weekendach i nie ma jak wrócić do domu po całym dniu pracy - koszmar. Kiedyś musiałem o godz. 5 rano musiałem przestawić samochód pod dworzec PKP, bo inaczej byłbym więźniem w Centrum na kilka godzin - wszystko nieprzejezdne!

   • 9 5

  • Płaczek z Ciebie kolego. Nie pasuje Ci nic biegi, rowery , kibicowanie, pewnie w święta też płaczesz że STONKA zamknięta. Ubierz kapcie usiądz prześpij swoje marne ( czytaj wolne) życie i tylko narzekaj i narzekaj. Ale daj cieszyć się innym. Pozdrawiam Cię ale niestety z współczuciem :)

   • 2 7

  • Masz racje

   Masz racje... Oprócz biegów są tez osoby które muszą się przemieszczać po centrum.

   Rozumiem ze zamyka się drogi dla ruchu samochodowego ale nie mogę zrozumieć dlaczego nie można zorganizować poprawnie ruchu pieszego.

   Po raz kolejny wielki minus dla miasta.

   • 4 0

 • Co sobotę przyjeżdżam aby zabrać mojego maleńkiego wnuka na spacer nad morze , no i d*pa. Autem nie dojadę bo mi ulicę zamkną, autobusem to tez problem bo przystanek przeniesiony diabli wiedzą gdzie jako że ulica zamknięta...ech

  • 7 3

 • Karygodne

  Jestem za sportem ale organizacja tej imprezy jest skrajnie nieodpowiedzialna i wręcz szkodliwa W korkach stoi po kilkadziesiąt samochodow cała częsć miasta jest odcieta i żadną uliczką nie można się przebić. Puknijcię się organizatorzy w głowę i odrobinę wyobraźni.

  • 7 3

 • Moda na bieganie !

  Ludzie od zawsze mieli nogi teraz wszyscy biegaja jak poje.... bo taka moda, zaraz minie i beda na czworaka chodzic...lata temu jakby ktos biegal dla przyjemnisci wysmiano by go teraz watachy biegaczy, debilizm.

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl