Aktywny weekend pod znakiem biegów

Sobotni Bieg Europejski w Gdyni to nie jedyna atrakcja dla biegaczy w nadchodzący weekend. Nie zabraknie tradycyjnych zawodów parkrun czy treningów przygotowujących do gdańskiego maratonu.
Sobotni Bieg Europejski w Gdyni to nie jedyna atrakcja dla biegaczy w nadchodzący weekend. Nie zabraknie tradycyjnych zawodów parkrun czy treningów przygotowujących do gdańskiego maratonu. mat. prasowe

Nadchodzący weekend zapowiada się na prawdziwe święto trójmiejskich biegaczy. W planach są zarówno biegi na krótszych i dłuższych dystansach - od parkrunów po Bieg Europejski ulicami Gdyni. Ci, którzy preferują inne formy aktywności, będą mogli wziąć udział w warsztatach rolkarskich, spróbować swoich sił w petanque lub sprawdzić jak radzą sobie szczypiorniści amatorzy.Wydarzeniem weekendu będzie sobotni Bieg Europejski rozgrywany w ramach cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Na starcie biegu głównego na 10 km stanie ponad 5000 uczestników, a razem z dodatkowymi dystansami, 7000. Start i meta zmagań zlokalizowane będą na Skwerze Kościuszki. Mimo że internetowe zapisy do imprezy zamknięto 25 kwietnia, wciąż można wziąć udział w biegu głównym czy marszach nordic-walking. Zakup pakietów startowych będzie możliwy jeszcze w piątek do godz. 20 w biurze zawodów, a jeżeli ich pula nie zostanie wyprzedana to również w dniu imprezy. Podczas Biegu Europejskiego zbierane będą pieniądze na pomoc, chorującemu na padaczkę, 5-letniemu Leosiowi. Bieg główny wystartuje o godz. 15. Wpisowe wynosi 30 zł.

Właśnie ze względu na bieg uliczny w Gdyni o godzinie 8, czyli godzinę wcześniej niż zazwyczaj wystartuje parkrun Gdynia, czyli cotygodniowy bieg na dystansie 5 km. Bez zmian, punktualnie o godz. 9 wystartuje natomiast parkrun Gdańsk. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana oraz Bulwar Nadmorski. Udział jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet. W Gdańsku podczas najbliższych zawodów prowadzona będzie zbiórka darów dla Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Drobnych Ssaków.

O godz. 9:30 rozpocznie się kolejna odsłona cyklu cotygodniowych bezpłatnych warsztatów rolkarskich i biegowych przy Stadionie Energa Gdańsk. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy. Czas warto zarezerwować aż do południa. O godzinie 9.30 zaczynają się warsztaty Biegam Bo Lubię, a od 11 do 12 warsztaty rolkarskie prowadzone przez szkółkę Roll4All.

W niedzielę o godz 9 zaplanowano kolejny trening z przygotowanego przez MOSiR Gdańsk cyklu "Aktywuj się w maratonie". To bezpłatne treningi przygotowujące do 2. PZU Maratonu Gdańsk. Prowadzi je zdobywca tytułów mistrza Polski na tym dystansie - Radosław Dudycz. Zbiórka przed głównym wejściem do AWFiS, ul. Kazimierza Górskiego 1, skąd uczestnicy przeniosą się do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Udział jest bezpłatny.

W sobotę od godz. 9 do godz 18:20 w hali AWFiS w Gdańsku odbędzie się I Turniej Amatorek i Amatorów Piłki Ręcznej. W rozgrywkach weźmie udział sześć drużyn męskich oraz trzy zespoły kobiece, w tym gdańska drużyna trenowana przez zawodnika Wybrzeża Dawida Nilssona. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

W sobotę i niedzielę rozgrywki na bulodromie w Parku Reagana odbędą się Otwarte mistrzostwa Gdańska w petanque. Pierwszego dnia rozegrane zostaną zawody cyklu Grand Prix Norcospectra. Będzie to turniej rankingowy dla licencjonowanych graczy oraz amatorów zaliczany do klasyfikacji Polskiej Federeacji Petanque. Początek zawodów od godziny 9. Wpisowe wynosi 100 zł. W niedzielę Gdańskie Stowarzyszenie Petanque Gdańskie Boule zaprasza także amatorów: młodzież i dorosłych, którzy chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Tego dnia rozegrane zostaną zawody drużyn dwuosobowych. Turniej będzie się składał z siedmiu rund (jedna runda ok 50 minut). Zespoły walczyć będą o Bursztynowe Drzewka. Zapisy prowadzone także od godziny 9. Koszt udziału w niedzielnych zawodach to 30 zł. Opłata od zawodnika zawiera także obiad, herbatę, kawę.

Opinie (13)

 • U mnie w pracy już połowa regularnie biega (4)

  jeździ rowerem i świadomie rezygnuje z auta. Fajnie, że u nas w kraju ludzie zaczynają inaczej postrzegać świat i dbają o siebie. Dziś przebiec maraton to żaden wyczyn.

  • 35 9

  • to akurat jest wyczyn z tym maratonem. (1)

   ale gratuluję środowiska pracy. Ja mieszkam obok kaszubów, którzy:
   1. chleją codziennie do upadłego.
   2. poruszają się nawet na odległość 100 m wyłącznie samochodem/traktorem/koparką/quadem/ciężarówką.
   3. zakopują śmieci gdzie popadnie,
   4. psy na łańcuchu,
   5. są tepi jak stare widły.

   ale tak trzymać. Nie poddawać się burkom.
   Powodzenia w startach.

   • 33 0

   • zapomniałeś dodać palą paczke fajek dziennie

    • 1 0

  • Wychodzi na to,że tej wiekszości we łbach się miesza

   Ruch pobudza receptory w pod czerepem.Inaczej mowiąc bez biegania u nich cos nie tak z psychiką.

   • 2 17

  • A ilu już na stałe zostało "klientami" ortopedy traumatologa?

   • 8 10

 • Jak ktoś lubi biegać to niech biega (1)

  Ja tam wole rower. W ogóle w przeciągu tych kilku lat coraz więcej ludzi zaczęło ćwiczyć, prowadzić aktywny tryb życia (siłownia, rower, bieganie). I to się bardzo chwali. Tylko trzeba być konsekwentnym w tym i nie traktować tego jako mody, która przeminie bo dbanie o zdrowie to nie powinna być moda.

  • 29 3

  • nie stój w przeciągu

   • 1 0

 • Jakiego ortopedę w Gdańsku polecicie? (4)

  Specjalistę w zakresie problemów ze stawami kolanowymi. Pytam tutaj, bo każdy z biegających ma jakąś styczność z problemem, a forum trójmiasta odwiedzają bardzo różni czytelnicy :)

  • 9 3

  • Ja jestem samozwañczym ortopedą

   I zalecam odpoczynek, regeneracje, rozciąganie i masaż. Zalecam też nie przeginanie z treningami no i oczywiscie dobra rozgrzewke przed biegiem. Dobrze jest tez pobiegac w lesie i w miare mozliwosci unikac twardych nawierzchni. A w ogole to ortopedzi nie znaja sie na urazach biegaczy chyba ze sportowi.

   • 10 0

  • (2)

   polecam zapytać spaślaków o problemy ze stawami zwykle mają większe problemy od nawet ultramaratończyków

   • 6 2

   • ale to jest do zaakceptowania (1)

    bo taki los

    • 1 3

    • Frytki i cola. Taki los.

     • 1 1

 • Ale się dziś musiałem nakrążyć by ominąć te pozamykane ulice w Gdyni

  Szkoda, że na portalu wyraźniej nie piszecie o zamkniętych drogach, to by ułatwiło, bo rano przeglądałem portal i nie zauważyłem żadnych ostrzeżeń.

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty z tańca intuicyjnego
Warsztaty z tańca intuicyjnego
warsztaty
sie 2-13
g. 18:00
Gdańsk, Fundacja Fala Nowej Kultury
Pierwsze Trójmiejskie Mistrzostwa w Piłkarzykach
Pierwsze Trójmiejskie Mistrzostwa w...
turniej
sie 3
wtorek, g. 18:00
Gdynia, Podwórko.art
Quick Race
Quick Race
zawody / wyścigi
sie 4
środa, g. 15:30
Pszczółki, Autodrom Pomorze

Forum