• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si 2018 (1 opinia)

Ponownie jednoczymy siły i startujemy w Biegu Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si 2018!

Kilka imprez w Polsce, które jednoczą panie w biegu kobiet pod hasłem: Zawsze Pier(w)si, to wyjątkowe wydarzenia nie tylko skupiające uwagę na samym bieganiu, ale i na zdrowiu kobiet. Jak podkreśla inicjatorka wydarzeń, Marzena Michalec z fundacji "W biegu", cały projekt ma za zadanie zachęcić do dbania o siebie, stawia na profilaktykę antynowotworową, ale także jest motywacją do tego aby aktywnie spędzać czas.

W 2018 udział w 8 edycjach imprez weźmie razem 10 000 tys. kobiet! Pobiegną we Wrocławiu, Gdyni, Gliwicach, Świdnicy, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i w Warszawie. Gdynia będzie drugą tegoroczną lokalizacją Biegu Kobiet i odbędzie się dnia 22 kwietnia 2018. Prawie 2000 kobiet spotka się na gdyńskim Bulwarze, w okolicy Restauracji Barracuda by wspólnie wyruszyć na 5-cio kilometrową trasę wzdłuż Bulwaru. Start biegu o godzi. 11:00.

Inicjatywa zrodziła się z osobistego doświadczenia "Kobiety w biegu", która dwa lata temu wykryła u siebie guza w piersi. To uświadomiło jej jak wówczas niewiele wiedziała o profilaktyce. Zagłębiając się w tą tematykę poznała na swojej drodze kobiety, które wygrały z rakiem piersi i postawiła na uświadamianie poprzez bieganie!

Ponad 5 tys. kobiet co roku umiera...
Od blisko trzech lat panie biegają w całej Polsce dla zdrowych piersi: we Wrocławiu, Świdnicy, Gdyni, Łodzi, Poznaniu i Warszawie, a ponadto w 2018 imprezy odbędą się także w Gliwicach i Krakowie. Udział w wydarzeniach weźmie ok. 10 000 pań. Czym jest jednak ta liczba, skoro wciąż aż 5 tysięcy kobiet umiera co roku na raka piersi tylko dlatego, że nie miały świadomości aby się zbadać? - Chcemy to wspólnie zmieniać, bo jak widać jest jeszcze sporo do zrobienia - podkreśla Marzena Michalec.

Inicjatywę kolejny rok wspiera Anita Since 1886 - producent biustonoszy, ale także gorsetów dla Amazonek, stąd Anita w nazwie biegu. Panie dzięki tej współpracy otrzymają m.in. nagrody w postaci pięknych, sportowych biustonoszy.
Więcej o wydarzeniach na stronie: www.kobietawbiegu.pl

Trasa: ok. 5 km, 2 okrążenia wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego im. Feliksa Nowowiejskiego ze startem i metą w okolicach restauracji Barracuda (adres: Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego 10).Pakiet startowy zawiera:
- koszulkę techniczną,
- chip do pomiaru czasu wraz z instrukcją,
- numer startowy - bezzwrotny,
- wodę mineralną,
- pamiątkowy medal.

Biuro zawodów:
Dzień wcześniej każda z Was powinna przyjść do biura zawodów po odbiór pakietu startowego niezbędnego do udziału w imprezie. Jeśli z jakichś powodów nie będzie to możliwe, zapraszamy w niedzielę, w dniu biegu. Pakiety startowe mogą być odebrane także przez inne osoby do tego wyznaczone pod warunkiem, że dana zawodniczka przekaże podpisane upoważnienie do odebrania pakietu.

- 21 kwietnia, w godzinach: 11.00 - 17.00 - Gdyńskie Centrum Sportu, ul. Olimpijska 5/9 w Gdyni (stadion miejski);
- 22 kwietnia, w godzinach: 8.30 - 10.15 (start godz. 11:00) - Bulwar Nadmorski im. F.Nowowiejskiego w okolicach restauracji Barracuda - miesjce startu i mety.

Uwaga: tylko zgłoszenie opłacone jest brane pod uwagę przy wyczerpaniu się miejsc startowych. Osoby zapisane, ale nie opłacone nie są brane pod uwagę przy weryfikacji listy startowej.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  60-310 zł
 • Przedsprzedaż
  49-299 zł
Opłata startowa wynosi (pakiety podstawowe z koszulką STANDARD/PREMIUM ):
II termin - wpłata do dnia: 20 kwietnia - 49 zł / 99 zł
III termin - opłata w biurze zawodów w dniach: 21-22 kwietnia - 60 zł / 120 zł

Podstawowy pakiet startowy, możesz powiększyć o poniższe opcje:
1. Pakiet Srebrny
II termin - wpłata do dnia: 20 kwietnia - 109 zł
III termin - opłata w biurze zawodów w dniach: 21-22 kwietnia - 120 zł

2. Pakiet Złoty
II termin - wpłata do dnia: 20 kwietnia - 299 zł
III termin - opłata w biurze zawodów w dniach: 21-22 kwietnia - 310 zł

Szczegóły: www.kobietawbiegu.pl

Uwaga: Kobiety od 65 roku życia - bezpłatny start!

Opinie (1)

 • chetnie sie zapisze oi kazdą przebadam do wieku 35 lat starsze niech sie same badają:)

  • 0 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl