wiadomości

W niedzielę bieg kobiet w Gdyni

Bieg kobiet odbywa się w tym roku w ośmiu polskich miastach. Gdynia jest drugim przystankiem po Wrocławiu.
Bieg kobiet odbywa się w tym roku w ośmiu polskich miastach. Gdynia jest drugim przystankiem po Wrocławiu. mat. prasowe

W niedzielę Bulwar Nadmorski w Gdyni zostanie opanowany przez biegające panie. O godz. 11 wystartuje tam Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si 2018, czyli gdyńska odsłona ogólnokrajowej inicjatywy mającej na celu szerzenie profilaktyki antynowotworowej. Organizatorzy spodziewają się na 5-kilometrowej trasie prawie 2000 uczestniczek. Do piątku można zapisać się do startu przez internet w niższej cenie 49 zł. W pakiecie m.in. pamiątkowa koszulka techniczna.TUTAJ ZAPISY I SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PAKIETÓW STARTOWYCH

Zawsze Pier(w)si to cykl imprez, który zagości w ośmiu polskich miastach. W tym roku odbywa się Wrocławiu, Gdyni, Gliwicach, Świdnicy, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i w Warszawie.

Inicjatywa zrodziła się z osobistego doświadczenia Marzeny Michalec, u której swego czasu wykryto guza w piersi. Ten problem ma już za sobą, ale postanowiła szerzyć profilaktykę antynowotworową. Projekt ma ponadto za zadanie zachęcić panie do dbania o siebie i motywować do tego aby aktywnie spędzać czas.

- Co roku na raka piersi umiera blisko 5000 kobiet tylko dlatego, że nie miały świadomości aby się zbadać. Chcemy to wspólnie zmieniać, bo jak widać jest jeszcze sporo do zrobienia - podkreśla Michalec.


W tym roku w ośmiu odsłonach imprezy wziąć ma łącznie około 10 000 kobiet. Niedzielny bieg w Gdyni będzie drugim, a na Bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdyni ma pojawić się prawie 2000 uczestniczek, które pokonają liczącą 5 kilometrów trasę. Rozpoczęcie o godz. 11. Start i meta umiejscowione będą przy restauracji Barracuda zobacz na mapie Gdyni.

Do piątku można zapisać się do startu przez internet. Opłata startowa wynosi 49 lub 99 zł, w zależności od rodzaju wybranej koszulki technicznej w pakiecie startowym. Oprócz niej znajdzie się w nim chip do pomiaru czasu, numer startowy, woda mineralna oraz pamiątkowy medal. W dniu zawodów ceny wyniosą 60 i 120 zł. Istnieje też możliwość wykupu droższych pakietów w cenie 109 i 299 zł. Panie, które ukończyły 65. rok życia, mogą wystartować bezpłatnie.

Opinie (28)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl