wiadomości

stat

W niedzielę bieg kobiet w Gdyni

Bieg kobiet odbywa się w tym roku w ośmiu polskich miastach. Gdynia jest drugim przystankiem po Wrocławiu.
Bieg kobiet odbywa się w tym roku w ośmiu polskich miastach. Gdynia jest drugim przystankiem po Wrocławiu. mat. prasowe

W niedzielę Bulwar Nadmorski w Gdyni zostanie opanowany przez biegające panie. O godz. 11 wystartuje tam Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si 2018, czyli gdyńska odsłona ogólnokrajowej inicjatywy mającej na celu szerzenie profilaktyki antynowotworowej. Organizatorzy spodziewają się na 5-kilometrowej trasie prawie 2000 uczestniczek. Do piątku można zapisać się do startu przez internet w niższej cenie 49 zł. W pakiecie m.in. pamiątkowa koszulka techniczna.TUTAJ ZAPISY I SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PAKIETÓW STARTOWYCH

Zawsze Pier(w)si to cykl imprez, który zagości w ośmiu polskich miastach. W tym roku odbywa się Wrocławiu, Gdyni, Gliwicach, Świdnicy, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i w Warszawie.

Inicjatywa zrodziła się z osobistego doświadczenia Marzeny Michalec, u której swego czasu wykryto guza w piersi. Ten problem ma już za sobą, ale postanowiła szerzyć profilaktykę antynowotworową. Projekt ma ponadto za zadanie zachęcić panie do dbania o siebie i motywować do tego aby aktywnie spędzać czas.

- Co roku na raka piersi umiera blisko 5000 kobiet tylko dlatego, że nie miały świadomości aby się zbadać. Chcemy to wspólnie zmieniać, bo jak widać jest jeszcze sporo do zrobienia - podkreśla Michalec.


W tym roku w ośmiu odsłonach imprezy wziąć ma łącznie około 10 000 kobiet. Niedzielny bieg w Gdyni będzie drugim, a na Bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdyni ma pojawić się prawie 2000 uczestniczek, które pokonają liczącą 5 kilometrów trasę. Rozpoczęcie o godz. 11. Start i meta umiejscowione będą przy restauracji Barracuda zobacz na mapie Gdyni.

Do piątku można zapisać się do startu przez internet. Opłata startowa wynosi 49 lub 99 zł, w zależności od rodzaju wybranej koszulki technicznej w pakiecie startowym. Oprócz niej znajdzie się w nim chip do pomiaru czasu, numer startowy, woda mineralna oraz pamiątkowy medal. W dniu zawodów ceny wyniosą 60 i 120 zł. Istnieje też możliwość wykupu droższych pakietów w cenie 109 i 299 zł. Panie, które ukończyły 65. rok życia, mogą wystartować bezpłatnie.

Opinie (28)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.