Imprezy i wydarzenia

Bieg Serca 24 h w CityFit

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
21 kwietnia 2017 (piątek)
godzina:
16:00
miejsce:

CityFit  mapa

adres:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 472D (budynek Olivia Six)
bilety:
20 zł

Już 21 kwietnia o 16:00 rozpocznie się Bieg Serca 24h w CityFit - charytatywny maraton na bieżniach. Przez 24 godziny biegacze w 9 miastach, w tym w Gdańsku, będą pokonywać kilometry na bieżniach dla niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom. Aby wziąć udział wystarczy kupić pakiet startowy na stronie wydarzenia: www.biegserca.cityfit.pl. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie i turnusy rehabilitacyjne!Poczuj klimat biegania i pomagania!
Na pozór wszystko wygląda normalnie. Zuzanka z Bydgoszczy niedługo skończy 8 lat. Wiecznie się uśmiecha, zarażając swoją radością wszystkich naokoło. Michał z Rzeszowa to dzielny dziewięciolatek. Ma doskonałą pamięć słuchową i wyczucie rytmu. Sześcioletnia Maja z Bielska-Białej jest towarzyska i potrafi cieszyć się każdą chwilą. Jednak jest coś, co różni te dzieci od ich rówieśników. Od urodzenia maluchy zmagają się z dziecięcym porażeniem mózgowym i innymi nieuleczalnymi chorobami. Dzieci potrzebują intensywnej rehabilitacji i profesjonalnego sprzętu. To właśnie dla nich i innych podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom 21-22 kwietnia odbędzie się Bieg Serca 24h w CityFit.

Charytatywny maraton na bieżniach wystartuje o godzinie 16:00, jednocześnie w 10 klubach CityFit w całej Polsce. W Gdańsku będzie to klub zlokalizowany na terenie Olivia Business Centre (Al. Grunwaldzka 472 D).

- Mamy 24 godziny na wybieganie na 50 bieżniach w 10 klubach CityFit pomocy dla niepełnosprawnych dzieci. Liczymy na Wasze ogromne serca i zaangażowanie. W tym biegu nie liczą się wyniki, ale udział i chęć pomocy. Dlatego sami wybieracie czas, w którym zamierzacie biec. Wystarczy nawet 15 minut truchtu, więc skrzyknijcie znajomych i dołączcie do nas! Nasze bieżnie będą dostępne przez 24 godziny i mamy nadzieję, że nie będzie momentu, kiedy którakolwiek z nich będzie stała pusta. - mówi Łukasz Gądek z sieci klubów fitness CityFit, która jest organizatorem wydarzenia.

W każdym klubie pojawią się Spartanie - charytatywni biegacze, którzy od kilku lat biorą udział w największych imprezach biegowych w Polsce, zbierając w ich trakcie pieniądze dla swoich podopiecznych.

- Nie ważne czy lubisz biegać na zewnątrz czy na stacjonarnej bieżni na siłowni. Bieg Serca 24h w CityFit jest dla każdego. Wybierz dogodną dla siebie lokalizację, spośród 10 klubów fitness, określ czas, jaki chcesz biec i kup pakiet startowy. Dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na leczenie i turnusy rehabilitacyjne dla dzieci - wyjaśnia Michał Leśniewski, szef Fundacji Spartanie Dzieciom. - Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Wrocław, Wałbrzych, Katowice, Bielsko-Biała, Rzeszów i Lublin - zobaczymy, które miasto zjednoczy się najbardziej i uzbiera najwięcej pieniędzy dla maluchów - mobilizuje Michał Leśniewski.

Do akcji dołączyli już znani aktorzy, sportowcy i blogerzy, m.in.: aktor Kuba Wesołowski, blogerki Anna Szczypczyńska (Panna Anna) i Ola Mądzik (Pola na Majora) oraz Jerzy Skarżyński, czołowy polski maratończyk. Na biegaczy będą czekały pamiątkowe medale, a w trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w konkursach z nagrodami od Partnerów akcji.
Zapisy się można na stronie www.biegserca.cityfit.pl. Aby wziąć udział w akcji trzeba zapłacić 20 zł wpisowego. Osoby, które nie dadzą rady pojawić się na wydarzeniu, a chciałyby pomóc podopiecznym Fundacji znajdą tam również informacje, gdzie i jak można dokonywać wpłat online.

O Fundacji Spartanie Dzieciom
Fundacja Spartanie Dzieciom została powołana do życia w 2014 roku. Jej misją jest pomoc w leczeniu, rehabilitacji, terapii oraz edukacji niepełnosprawnych dzieci. Głównym narzędziem do realizacji celów jest udział charytatywnej grupy biegowej Spartanie Dzieciom, która istnieje już od 2011 roku, w biegach długodystansowych i przeprowadzanie zbiórek pieniędzy. Znakiem rozpoznawczym grupy jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo, przy okazji swoich biegów. Spartanie Dzieciom wsparli już kilkanaście celów. W 2014 r. Fundacja Spartanie Dzieciom zorganizowała swoją pierwszą imprezę biegową - Bieg Serca. W jeden dzień uzbierano aż 72 tys. złotych na leczenie i rehabilitację dzieci. Obecnie grupa biegowa liczy ok. 150 członków i ciągle się powiększa. W 2013 r. za akcję "Biegniemy dla Stasia" Spartanie zdobyli największe nagrody PR w Polsce i na świecie: Złoty Spinacz, tytuł Kampanii Społecznej Roku, Srebrny Magellan, Stevie Awards i IPRA. Więcej informacji na stronie: www.spartaniedzieciom.org.

CityFit to polska sieć nowoczesnych klubów fitness, dostosowanych do miejskiego stylu życia. Jej misją jest oferowanie klubowiczom pełnego komfortu ćwiczeń 24h/7, w atrakcyjnej cenie i bez konieczności podpisywania długoterminowych umów. Kluby wyposażone są w najwyższej jakości sprzęt (m.in. prestiżowej marki TechnoGym) oraz liczne udogodnienia dla klubowiczów, takie jak wejście na wzór odcisku palca (nie trzeba pamiętać o noszeniu kart klubowych) czy fontanny z darmową wodą filtrowaną. Kluby CityFit słyną również z przyjaznej atmosfery oraz licznych akcji i wydarzeń integrujących klubowiczów. Wszystko po to, by trening był przyjemnością! Trenować można już od 16. roku życia. Więcej informacji na stronie: www.cityfit.pl.

Przeczytaj także

  • Maraton na bieżniach pomoże dzieciom
    19 kwietnia 2017 (6 opinii)

    W piątek o godz. 16 w CityFit rozpocznie się 24-godzinny charytatywny maraton na bieżniach Bieg Serca 24h. Przez całą dobę biegacze będą pokonywać kilometry dla niepełnosprawnych...

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij