wiadomości

Do Przerwy 0:1 na pięciu boiskach!

Najnowszy artukuł na ten temat

Piłka wygrała z wichurą na Zaspie

Praktycznie każde spotkanie „Do przerwy 0:1” jest niezwykle zacięte, toteż często o wyniku końcowym przesądzają rzuty karne.
Praktycznie każde spotkanie „Do przerwy 0:1” jest niezwykle zacięte, toteż często o wyniku końcowym przesądzają rzuty karne. fot. Kazimierz Kobiak / PMEDIA
Na pięciu boiskach rywalizować będą amatorzy w ramach najbliższego turnieju dzikich drużyn "Do przerwy 0:1". W sobotę, 18 września o godzinie 10.00, wystartuje jesienna odsłona dobrze znanych w Gdańsku zawodów piłkarskich. Zmagania toczyć się będą tradycyjnie w trzech kategoriach wiekowych.

Konfrontacja na gdańskich Rozstajach rozegrana zostanie w trzech kategoriach wiekowych: młodzików (do lat 14), juniorów (15-18 lat) oraz open (powyżej 18 lat). Do startu zapraszane są również zespoły dziewczęce, a na listę tryumfatorów wpisały się m.in. Checz Gdynia czy Ekipa Gdańsk-Orunia.

Z każdą porą roku największe amatorskie zawody piłkarskie na Pomorzu ewoluują. Tylko starzy bywalcy pamiętają, że przed sześcioma laty pierwsze edycje turniejów "Do przerwy 0:1" (znane wtedy pod nazwą "Cztery pory roku na Rozstajach") rozgrywane były na piaskowym placu szkolnym przy ul. Burzyńskiego.

Od kilku edycji są bite rekordy frekwencji uczestników. - Powiększamy regularnie ilość boisk. Mam nadzieję, że 18 września dopisze podobna frekwencja. Dochodzi trzeci obiekt przy ul. Kołobrzeskiej - mówi Andrzej Kowalczys, główny organizator przedsięwzięcia.

Toteż obecnie rywalizacja toczy się na czterech boiskach - trzy na sztucznej murawie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II przy ul. Meissnera 9 w Gdańsku-Zaspie oraz jedno na nawierzchni syntetycznej Zespołu Szkół nr 8 Gdańsk-Zaspa i Szkole Podstawowej nr 80 Gdańsk-Przymorze. Do jesiennej edycji dołączy kolejny obiekt ze sztuczną trawą - "Orlik" na ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku-Przymorze.

Niezależnie od tego, główną areną piłkarskich spotkań pozostaje szkolne boisko przy Meissnera. Tam też odbywać się będą zapisy, losowania grup oraz wręczanie nagród.

Zgłoszenia sześcioosobowych teamów przyjmowane są telefonicznie pod numerem 602-185-020 lub osobiście w dniu imprezy - w sobotę, 18 września od godz. 9. Formularz do pobrania pod adresem www.doprzerwy01.pl. Start zawodów o godzinie 10. Na najlepszych czekają puchary i medale. Organizatorzy nie pobierają wpisowego!

Gdańska Fundacja Dobroczynności we współpracy z Biurem ds. Euro 2012 już po raz dwudziesty czwarty organizuje turniej dzikich drużyn na Rozstajach w Gdańsku. Imprezę w ramach programu profilaktyczno-sportowego "Do przerwy 0:1" wspiera: Ministerstwo Sportu i Turystyki RP, Urząd Miejski w Gdańsku i Fundacja Orange. Partnerami przedsięwzięcia są: Telekomunikacja Polska, Automobile Wypożyczalnia pojazdów, Zespół Szkół nr 8 w Gdańsku, Trefl, M-1 Fabrika, Lechia Gdańsk, MerCo. Zawodom medialnie towarzyszy portal Trojmiasto.pl.

Opinie (7)

 • No to gramy (1)

  ;-)

  • 3 2

  • no to grajcie

   • 1 4

 • Fajnie, że jest taka impreza (2)

  a dziewczęta będą, bo mam koleżanki wtedy przyszły

  • 3 1

  • beda (1)

   grac i jako nagrody dla najlepszych do wyboru do koloru

   • 0 0

   • dzięki

    • 0 0

 • Dobrze !

  Do przodu Polskooo oo

  • 2 0

 • kto chce ze mną grać w Drużynie??? zagrałbym w nogę w tym turnieju ale nie mam z kim mam 15 lat...pisać na mój Mail nastolatka32@onet.eu .;-)..;-)

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl