• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Klimatyczne miejsce na spacer w Trójmieście. W sam raz na Wielkanoc

Mikołaj Pachniewski
31 marca 2024, godz. 06:00 
Opinie (43)
Wiosenna pogoda zachęca do spacerów. Podpowiadamy, gdzie udać się na klimatyczny wielkanocny spacer. Wiosenna pogoda zachęca do spacerów. Podpowiadamy, gdzie udać się na klimatyczny wielkanocny spacer.

Wielkanoc w Trójmieście upłynie pod znakiem pięknej, wiosennej pogody. Warto wykorzystać ten czas i spędzić go na świeżym powietrzu, wybierając się na spacer. By uniknąć tłumów, warto wybrać jedną z mniej oczywistych, ale klimatycznych miejscówek. Podpowiadamy i prezentujemy najlepsze naszym zdaniem lokacje na wiosenny spacer w Trójmieście.



Spacery z przewodnikami po Trójmieście. Sprawdź nasz Kalendarz Imprez





Dokąd wybierzesz się na spacer w Wielkanoc?

To już czas na wiosenne spacery po Trójmieście



Piękna pogoda w końcu dotarła do Trójmiasta. Wielkanoc upłynie pod znakiem wysokich temperatur i słonecznej aury. Wiele osób korzystając z wolnego, na pewno postanowi wyjść razem z rodziną na spacer. Na gdyńskich bulwarach, plażach, na popularnych ulicach, na molo w Sopocie, Brzeźnie i w Orłowie pojawią się zapewne tłumy ludzi.

Nie każdy ma jednak ochotę, by spacerować w tak zaludnionych i głośnych miejscach. W Trójmieście nie brakuje jednak takich lokalizacji, gdzie nie tylko nie będzie tłumów, ale i nacieszymy się niezwykłym klimatem i anturażem. Poniżej prezentujemy, najlepsze naszym zdaniem, miejscówki na klimatyczny, wiosenny spacer.

Spędź Wielkanoc aktywnie. Co będzie otwarte w świąteczne dni? Spędź Wielkanoc aktywnie. Co będzie otwarte w świąteczne dni?

Plaże w Trójmieście bez tłumów



Trójmiejskie plaże i nadmorskie deptaki czy bulwary przy słonecznej pogodzie od razu przeżywają oblężenie. Da się jednak znaleźć takie miejscówki, w których tłum nie będzie dokuczać i przeszkadzać w napawaniu się nadmorskim klimatem.

Nasze zestawienie otwiera plaża w Babich Dołach. Jest ona pięknie ukształtowana, można znaleźć spokojne zaułki na piknik i relaks z widokiem na słynną torpedownię oraz odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku.

Nieopodal Babich Dołów znajduje się Bulwar OksywskiMapka. To doskonała alternatywa dla zatłoczonego Bulwaru Nadmorskiego w Śródmieściu. Można nim dojść do urokliwej przystani rybackiej, a dalej także do bazy komandosów morskich Formozy. Ponadto w Osadzie Rybackiej można zapoznać się z historią rybołówstwa.


Przenosimy się do Gdańska. Bardzo ciekawą opcją jest Wyspa Sobieszewska, gdzie spacerować można zarówno morskimi, jak i leśnymi szlakami. Ponadto na terenie wyspy znajdują się rezerwaty Ptasi Raj oraz Mewia Łacha. Zainteresują one wędrowców w każdym wieku. Podziwiać można tu także Ujście Wisły do Zatoki Gdańskiej.

Górki Zachodnie to dzika i rzadko odwiedzana plaża. Górki Zachodnie to dzika i rzadko odwiedzana plaża.
Górki Zachodnie to nieco mało popularne miejsce, znajdujące się we wschodniej części Gdańska. Plaża i wydmy w tym miejscu, z uwagi na oddalenie od miejskiej infrastruktury, nie przyciągają tak wielkiej liczby osób. Łatwo w tym rejonie zaparkować samochód i przejść się, by zobaczyć chociażby Ujście Martwej Wisły.

Nadmorski bulwar połączony z historycznymi umocnieniami wojskowymi to z kolei punkt rozpoznawczy WesterplatteMapka. Podziwiać stąd można też pracę Portu Gdańsk oraz zobaczyć pomnik, który jest symbolem tego miejsca.

Zobacz, jak wygląda plaża na Westerplatte


Punkty widokowe - spojrzyj na Trójmiasto z góry



Trójmiasto osadzone jest na wzgórzach morenowych. Z tego względu sporo jest tu punktów widokowych, które umożliwiają spojrzenie z góry na miasto oraz Zatokę Gdańską. Jednym z najpopularniejszych jest Wzgórze Pachołek, znajdujące się w Oliwie. Z jego tarasu rozciąga się widok na Gdańsk oraz zatokę. Panoramę Gdańska podziwiać można także z Góry Szubienicznej we Wrzeszczu, która swą nazwę zawdzięcza historycznej szubienicy, która niegdyś się w tym miejscu znajdowała. Do podziwiania Śródmieścia oraz Stoczni Gdańskiej idealnie nadaje się Góra Gradowa, na której dodatkowo podziwiać można napoleońskie bunkry z ciekawą lekcją historii, z kolei Kozacza Góra na Ujeścisku to punkt mniej znany, ale również z ciekawym widokiem. Takim jest też Wzgórze LagryMapka, które znajduje się na granicy VII Dworu i Niedźwiednika. Podziwiać można stamtąd m.in. portowe suwnice czy Polsat Plus Arenę Gdańsk.

Bastion sw. Gertrudy i Bastion Żubr po rewitalizacji Po przeprowadzonych pracach na Opływie Motławy wartych 12 mln zł m.in. Bastion Żubr zyskał bardziej wyostrzony kształt. Utwardzono i wytyczone też nowe ścieżki piesze. Zamontowano ławki, lunety i oświetlenie. Pojawiły się też armaty w kolorze niebieskim.
Bastion sw. Gertrudy i Bastion Żubr po rewitalizacji Po przeprowadzonych pracach na Opływie Motławy wartych 12 mln zł m.in. Bastion Żubr zyskał bardziej wyostrzony kształt. Utwardzono i wytyczone też nowe ścieżki piesze. Zamontowano ławki, lunety i oświetlenie. Pojawiły się też armaty w kolorze niebieskim.
Bardzo ciekawymi punktami są także Bastion ŻubrMapkaBastion św. GerturdyMapka. Te fortyfikacje na terenie Dolnego Miasta w Gdańsku nie tak dawno przeszły gruntowną rewitalizację, która pozwala na odbycie ciekawego, rodzinnego spaceru. Zamontowano tam ławki, leżaki oraz lornetki, dzięki którym podziwiać można zarówno Śródmieście, Biskupią Górkę, jak i Stare Szkoty. To także idealne miejsce dla miłośników kolei, bowiem doskonale widać stamtąd pociągi wjeżdżające i wyjeżdżające z Gdańska.

Mniej znane punkty widokowe w Gdańsku Mniej znane punkty widokowe w Gdańsku

Widok z ul. Ceynowy na Leszczynkach. Widok z ul. Ceynowy na Leszczynkach.
W Gdyni wybrać się można na Kamienną Górę zobacz na mapie Gdyni, Górę Donas zobacz na mapie Gdyni czy Ul. Ceynowy na Leszczynkach zobacz na mapie Gdyni, skąd podziwiać można Zatokę Gdańską, centrum Gdyni, stocznię oraz Półwysep Helski.

Pięć mało znanych punktów widokowych w Gdyni Pięć mało znanych punktów widokowych w Gdyni

Gdy chcemy spojrzeć na Trójmiasto z góry w Sopocie polecamy sopocki Szlak Lisów, który ma 11,7 km długości łączy Kamienny Potok z Wyścigami. Na szlaku odwiedza się niezwykle atrakcyjne punkty widokowe. Rozpościera się z nich fantastyczny widok na nadmorski kurort oraz Zatokę Gdańską. Spacerując tym szlakiem mija się m.in. Łysą Górę.

Leśny spacer po Trójmieście



Trójmiasto to także duże tereny leśne. Wcale nie trzeba wyjeżdżać na dalekie przedmieścia, by cieszyć się spacerem pośród drzew i śpiewu ptaków. Jednym z takich miejsc jest Dolina SamborowoMapka, do której wejście znajduje się na końcu ul. Abrahama. To polodowcowa dolina, w kompleksie Lasów Oliwskich. Znajdują się tu pozostałości po stanowiskach niemieckiej artylerii przeciwlotniczej i ślady po dawnej skoczni narciarskiej. Ponadto wiosną słychać tu charakterystyczny śpiew świstunki leśnej. To ściśle chroniony gatunek ptaka. Można stąd przejść m.in. na Niedźwiednik czy do Sanktuarium w Matemblewie.
Dolina Samborowo to doskonałe miejsce na leśny spacer bez tłumów. Dolina Samborowo to doskonałe miejsce na leśny spacer bez tłumów.

Dobrym wyborem będzie też Park Jaśkowej DolinyMapka, który łączy dwie dzielnice: Wrzeszcz oraz Piecki-Migowo. Jest stosunkowo duży i można się do niego dostać z wielu stron. Klimatyczny, sporej wielkości park idealnie nadaje się na szybki spacer z rodziną, wyjście do lasu z psem lub jako miejsce do treningu w terenie. Leśny punkt ma wiele wzniesień, na które bez problemów można wejść, by z góry rozkoszować się przyrodą i widokami.

Najlepsze miejsca na spacer z psem Najlepsze miejsca na spacer z psem

Jeśli chodzi o Sopot to spacerować można tu w Lesie SopockimMapka, który doskonale sprawdzi się też na dłuższy spacer z psem. Dodatkowym atutem tego miejsca są ławki i altanki, w których można odpocząć i podziwiać przyrodę.

Z kolei w Gdyni spróbować można pospacerować w lesie nadmorskim obok Polanki RedłowskiejMapka lub w Lesie ChylońskimMapka, który jest częścią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Klimatyczne miejsca na miejski spacer



Trójmiasto to także dobre miejsce do spacerów nie tylko pośród natury, ale i w bardziej przemysłowym krajobrazie. Podziwiać tu można pracę statków czy żurawi portowych. Takimi miejscami są np. Nabrzeże ZiółkowskiegoMapka (gdzie zobaczyć można też latarnię morską i kapitanat portu), Falochron ZachodniMapka czy WesterplatteMapka. Podobny klimat można poczuć nieopodal Muzeum Emigracji w Gdyni.

Ukrytą perełką jest za to park nad Opływem MotławyMapka. Podziwiać tam można umocnienia obronne z XVI wieku. Znajduje się tam mnóstwo terenów zielonych, ścieżek spacerowych i zabytkowych budowli. Wśród nich są wspomniane już Bastion ŻubrMapka i Bastion św. GerturdyMapka, a także Brama NizinnaMapkaŚluza KamiennaMapka.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (43)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gdynia Witomino

20 - 27 zł
impreza na orientację

Sensual Fluid Move z Evelką

129 zł
kurs tańca

Blaster Games - Gry Nerf Gdynia

65 zł
gry, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane