• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

W piątek otwarcie drugiego lodowiska w Trójmieście. Będzie też nowe przy Forum

Damian Konwent, Maciej Korolczuk
15 listopada 2023, godz. 14:00 
Opinie (20)
W piątek rusza lodowisko na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. W piątek rusza lodowisko na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku.

W piątek, 17 listopada, o godz. 14:30, zostanie otwarte lodowisko na placu Zebrań Ludowych w GdańskuMapka. Ceny pozostaną bez zmian, tj. za jednorazowy wstęp zapłacimy 20 zł. Będzie to już druga po Hali OliviaMapka ślizgawka w Trójmieście. Kolejne, czyli w GdyniMapkaSopocieMapka, będą do dyspozycji od grudnia. Wkrótce ruszy też nowe lodowisko na dziedzińcu Forum GdańskMapka.

Czy w tym sezonie jeździłe(a)ś już na łyżwach?

W piątek otwarcie drugiego lodowiska w TrójmieścieW Trójmieście zostanie otwarte drugie lodowisko w sezonie zimowym 2023/24. Od piątku, 17 listopada, będzie można korzystać już ze ślizgawki na placu Zebrań Ludowych, które zarządzane jest przez Gdański Archipelag Kultury.

Co ciekawe, ceny pozostały bez zmian. Za jednorazowy godzinny wstęp zapłacimy 20 zł. Bilet rodzinny dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci do lat 14 to koszt 60 zł. Wypożyczenie lub ostrzenie łyżew - 15 zł, a wypożyczenie kasku bezpłatne. Ponadto raz w roku z Kartą Mieszkańca wejście na lodowisko jest bezpłatne. Karta Dużej Rodziny upoważnia do bezpłatnego wstępu w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

Bez zmian pozostają też godziny otwarcia. W tygodniu, od wtorku do piątku, lodowisko będzie czynne od godz. 14:30, a w weekendy od 11:30.Cennik:
 • jednorazowy wstęp - 20 zł za godzinę
 • bilet rodzinny dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci do lat 14 - 60 zł
 • wypożyczenie łyżew - 15 zł
 • ostrzenie łyżew - 15 zł
 • dzieci do lat 5 - wstęp wolny

Harmonogram wejść:
 • wtorek-piątek: 14:30, 16:00, 17:30, 19:00, 20:30
 • sobota-niedziela: 11:30, 13:00, 14:30, 16:00, 17:30, 19:00, 20:30


Warto dodać, że gdańską ślizgawkę odwiedza niemal 100 tysięcy łyżwiarzy w sezonie, czyli co piąty mieszkaniec Gdańska. Sezon ślizgania na Lodowisku GA trwa zazwyczaj do pierwszych dni marca, natomiast konkretny termin zamknięcia lodowiska zależny jest od pogody.

Zobacz, jak wyglądały Walentynki na lodowisku z naszą redakcją. Materiał archiwalnyNowe lodowisko przy Forum GdańskNiebawem (dokładna data nie jest jeszcze znana) ruszy także ślizgawka przy Forum Gdańsk. Lodowisko powstaje na dziedzińcu nieopodal choinki. Godzina jazdy ma kosztować 10 zł. Tyle samo zapłacimy za wypożyczenie łyżew (dla zorganizowanych grup - 5 zł).

Z lodowiska w godz. 10:00-14:45 bezpłatnie będą mogły korzystać grupy zorganizowane (w ramach zajęć WF). W tych samych godzinach pod opieką osoby dorosłej darmowe wejście przewidziane jest także dla dzieci do 7 roku życia.

Lodowisko będzie czynne w godz. 10:00-21:00.

Nowe lodowisko powstało na dziedzińcu Forum Gdańsk. Godzina jazdy ma kosztować 10 zł. Nowe lodowisko powstało na dziedzińcu Forum Gdańsk. Godzina jazdy ma kosztować 10 zł.

Ślizgawki w Gdyni i Sopocie ruszą w grudniuPrzypomnijmy, że pierwsza ślizgawka w Trójmieście została otwarta już w październiku w Hali Olivia. Natomiast od początku grudnia w swoje progi zaprosić ma gdyńskie lodowisko pod zarządem Gdyńskiego Centrum Sportu, które podobnie jak rok temu umiejscowione będzie między halą sportową i Centrum RivieraMapka.

Zgodnie z planem ma ono działać do marca, jednak zarówno otwarcie, jak i zamknięcie lodowiska będzie uwarunkowane od warunków atmosferycznych.

Przeczytaj o starcie ślizgawki w Hali Olivia Przeczytaj o starcie ślizgawki w Hali Olivia

Natomiast zgodnie z tradycją, w Mikołajki, czyli 6 grudnia, wystartować ma sopockie lodowisko przy Skwerze Kuracyjnym przy moloMapka. Ślizgawka pod zarządem MOSiR uwarunkowana będzie jednak od warunków atmosferycznych.

Zobacz, jak wyglądały trójmiejskie ślizgawki w 2022 roku

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (20)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Taniec Intuicyjny - warsztaty dla kobiet

65 zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Marzec Sopocianek (1 opinia)

(1 opinia)
projekcje filmowe, spotkanie, warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Warsztaty tańca jazzowego - aka jazz workshops 2024

199 - 210 zł
kurs tańca, zajęcia rekreacyjne, trening

Forum

Najczęściej czytane