• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Lotto Challenge Gdańsk 2024 (12 opinii)

Od 14 do 16 czerwca 2024 r. w Gdańsku odbędą się jedne z najatrakcyjniejszych zawodów triathlonowych w Europie - LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE. Zarówno zawodowe sportsmenki i sportowcy oraz zawodniczki i zawodnicy uprawiający triathlon amatorsko będą mieli do wyboru start na dystansie sprinterskim, olimpijskim oraz najbardziej prestiżowym, zaliczanym do cyklu Challenge Family, dystansie średnim (1,9 km pływania/90 km jazdy rowerem /21 km biegu). W ramach wydarzenia odbędą się także zawody dla dzieci Trefl Aquathlon Gdańsk oraz charytatywny bieg rekreacyjny dla kobiet Challenge Women by Brooks.

Lotto Challenge Gdańsk 2024- Zawodnicy i zawodniczki mogą rejestrować się na zawody do 9 czerwca. W tym roku po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy próg tysiąca uczestników i uczestniczek. To najlepsze potwierdzenie, że dbałość o najwyższe standardy organizacji zawodów i zapewnienie przyjaznej, rodzinnej atmosfery podczas imprezy przynosi efekty - mówi dyrektor LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE, Adam Greczyło.Triathlon staje się w Polsce coraz popularniejszy, choć jest to aktywność fizyczna wymagająca wszechstronności łączącej szybkie pływanie, jazdę na rowerze oraz bieg. Daje olbrzymią satysfakcję i jest dość prosty technicznie - każdy odpowiednio przygotowany pod względem wydolnościowym może rozpocząć w dowolnym momencie przygodę z tym sportem.

- Nasze zawody to jedno z najważniejszych wydarzeń w triathlonowym kalendarzu. Potwierdzeniem tego są liczne wyróżnienia, które dostajemy. W całym cyklu Challenge Family nasza impreza została w 2021 r. nagrodzona tytułem Race of The Year, a w 2022 za najlepszą uznano naszą strefę finiszera. W ubiegłym roku zostaliśmy za to nominowani do nagród Challenge Family Awards aż w 7 kategoriach - najlepsza trasa pływacka, najlepsza miejscówka, najlepsza strefa mety, najlepsza strefa finiszera, najbardziej ekologiczna impreza, impreza roku oraz najlepsi kibice - dodaje Greczyło.

Wskocz do morza i bądź pierwszy na molo

Zawody w Gdańsku od pierwszej edycji w 2021 r. są doskonale oceniane zarówno przez zawodników, jak i kibiców. Atutem imprezy jest niezwykle malownicza trasa - triathloniści i triathlonistki rozpoczną zmagania od wyścigu pływackiego w Bałtyku, wokół mola w Brzeźnie, a następnie będą ścigać się na niedostępnej na co dzień dla kolarzy i kolarek trasie w tunelu pod Martwą Wisłą oraz obok imponującego stadionu piłkarskiego Polsat Plus Arena Gdańsk. Ostatni etap biegowy prowadzi przez Park Reagana tuż obok plaży, z finiszem na gdańskim molo.

Między innymi dlatego w gdańskiej imprezie chętnie uczestniczą też aktorki i aktorzy, dziennikarki i dziennikarze, czy sportowcy kojarzeni z innymi dyscyplinami sportowymi. W tym roku na starcie zobaczymy m.in.: aktorkę Joannę Moro, prezenterkę pogody Karolinę Filipkowską, dziennikarkę Karolinę Berezę, a także byłych lekkoatletów - halowego mistrza świata w 7-boju Sebastiana Chmarę oraz Marka Plawgo, wciąż aktualnego rekordzistę Polski w biegu na 400 m przez płotki.

Każdy znajdzie coś dla siebie
LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE rozpocznie się już w piątek, 14 czerwca zawodami Trefl Aquathlon Gdańsk, w których dzieci i młodzież w wieku 7 - 17 lat rywalizować będą na dystansach pływackich i biegowych dostosowanych do swojego wieku.

Lotto Challenge Gdańsk 2024 - PROGRAMW weekend od godziny 8.00 rano zaplanowano rywalizację na trzech dystansach. W sobotę, 16 czerwca zawodnicy i zawodniczki mogli wybierać pomiędzy sprintem (0,75 km pływania/20 km jazdy rowerem/5 km biegu), a dystansem olimpijskim (1,5 km/40 km/10 km). Z kolei w niedzielę odbędą się zawody na dystansie średnim, zwanym "połówką", ponieważ rywalizacja odbywa się na połowie długości pełnego dystansu (3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem i bieg maratoński). Na obu dłuższych trasach rywalizować będą także trzyosobowe sztafety, w których każdy zawodnik i zawodniczka startować będą w jednej z triathlonowych dyscyplin.

Biegnące kobiety wesprą hospicjum
W tym roku po raz kolejny odbędzie się rekreacyjny, 5-kilometrowy bieg charytatywny Challenge Women by Brooks. Oprócz popularyzacji aktywnego spędzania wolnego czasu wśród kobiet ma on na celu także wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku, któremu organizatorzy przekażą całość opłat startowych. Na pierwszych 100 zapisanych i opłaconych uczestniczek czekają pamiątkowe koszulki. Trzy pierwsze na mecie zawodniczki otrzymają vouchery na sprzęt sportowy od marki Brooks Running.

Ambasadorem i ambasadorką biegu są słynny trener i twórca sukcesów żeńskiej sztafety 4×400 metrów Aleksander Matusiński oraz jedna z jego najbardziej utytułowanych zawodniczek, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 metrów oraz wicemistrzyni olimpijska i świata w sztafecie 4×400 metrów Małgorzata Hołub-Kowalik.

- Najlepszym potwierdzeniem jakości i uznania dla imprezy są jej partnerzy. Marka LOTTO jest z nami od pierwszej edycji. W tym roku dołączyły do nas tak uznane marki, jak PGE Polska Grupa Energetyczna, producent samochodów elektrycznych TESLA i biuro podróży ITAKA, które ufunduje bony dla zawodników i zawodniczek nagradzanych w kategoriach wiekowych - dodaje Greczyło.

Lotto Challenge Gdańsk - zmiany w organizacji ruchu


W związku z wydarzeniem w sobotę i w niedzielę część gdańskich ulic będzie wyłączona z ruchu kołowego. Nastąpią też czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.


Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.challenge-poland.com oraz na www.facebook.com/challengegdansk

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  457 - 1068 zł

Opinie (12)

 • Skandal

  Znowu Brzeźno zamknięte:/

  • 19 1

 • Biegi wypad z Gdańska do lasu

  • 15 2

 • Korki (2)

  Gdzie można znaleźć informacje, które ulice w jakich godzinach będą zamknięte

  • 16 0

  • Sobota 15 czerwca 2024, w godzinach 6.30 14.00

   Czarny Dwór całkowite zamknięcie od al. Jana Pawła II do al. Gen. Hallera
   Płażyńskiego - całkowite zamknięcie (w obu kierunkach) od al. Gen. Hallera do dojazdu do Tunelu pod Martwą Wisłą.
   Tunel pod Martwą Wisłą zamknięcie nitki w stronę Stogów
   Trasa Sucharskiego w kierunku Warszawy poprzez Węzły:
   Wosia Budzysza
   Elbląska
   nawrót przed Węzłem Błonia (Olszynka, Rudniki)
   Trasa Sucharskiego powrót nitką w kierunku Warszawy
   Tunel pod Martwą Wisłą nitka w kierunku Warszawy
   Płażyńskiego - całkowite zamknięcie od Tunelu pod Martwą Wisłą do al. Gen. Hallera.
   Czarny Dwór - całkowite zamknięcie od al. Gen. Hallera do al. Jana Pawła II

   • 0 0

  • Niedziela 16 czerwca 2024, w godzinach 6.30 14.00

   Czarny Dwór całkowite zamknięcie od al. Jana Pawła II do al. Gen. Hallera
   Płażyńskiego - całkowite zamknięcie (w obu kierunkach) od al. Gen. Hallera do dojazdu do Tunelu pod Martwą Wisłą.
   Węzeł Harfa do ul. Pokoleń Lechii Gdańsk (całkowite zamknięcie w obu kierunkach).
   Tunel pod Martwą Wisłą im. Abp. Tadeusza Gocłowskiego zamknięcie nitki w stronę Stogów
   Trasa Sucharskiego w kierunku Warszawy poprzez Węzły:
   Wosia Budzysza
   Elbląska
   Błonia (Olszynka, Rudniki)
   nawrót na Węźle Gdańsk Port
   Trasa Sucharskiego powrót nitką w kierunku Warszawy
   Tunel pod Martwą Wisłą im. Abp. Tadeusza Gocłowskiego nitka w kierunku Warszawy
   Płażyńskiego - całkowite zamknięcie od Tunelu pod Martwą Wisłą do al. Gen. Hallera.
   Czarny Dwór - całkowite zamknięcie od al. Gen. Hallera do al. Jana Pawła II.

   • 0 0

 • JPRD (2)

  Po lasach sobie ku.. biegajcie, znowu dramat komunikacyjny będzie jprd..

  • 16 3

  • Pomyśl (1)

   Człowieku, jak chcesz zorganizować taką imprezę w lesie? Jeśli zaczynają od pływania i na rowerach czasowych i szosowych nie da jeździć się w lesie. Na całym świecie są organizowane wyścigi i ludzie się cieszą z promocji miasta, a u nas tacy jak Ty, którzy mają problem cokolwiek by nie robili. Siedź na kanapie cały dzień i nie masz problemu :)

   • 1 3

   • jaka promocja miasta? Gdańsk powinien pobierać słone opłaty od organizatorów takich imprez za to, że mogą je robić w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce

    • 1 0

 • (1)

  Serio od 6 do 14 nie ma wyjazdy z Letnicy czy ja coś źle widzę?

  • 8 1

  • Serio. Przyzwyczaj się. Tak jest co roku w wakacje. Muszą, po prostu muszą biegać po mieście i utrudniać życie mieszkańcom. Fotki, rozumiesz, chcą mieć ładne ze stadionem i z morzem.

   • 2 0

 • Przez czubków zamknięty czarny dwór dla ruchu kołowego. A jam maja się dostać kibice i zawodniczki i zawodnicy na el. MP w piłce ręcznej plażowej na stadionie letnim????
  Przejść przez czarny dwór będzie można czy to książętom przeszkadza

  • 2 0

 • Bardzo piękna impreza. Tylko róbcie ją u siebie i przestańcie zamykać nasze miasto.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl