• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Najlepsze imprezy dla aktywnych w 2024 r. Przyciągną tysiące uczestników

Mikołaj Pachniewski
3 stycznia 2024, godz. 06:00 
Opinie (21)
W 2024 r. w Trójmieście odbędzie się wiele imprez dla aktywnych. Przygotowaliśmy specjalne kalendarium, by każdy mógł znaleźć zawody skrojone dla siebie. W 2024 r. w Trójmieście odbędzie się wiele imprez dla aktywnych. Przygotowaliśmy specjalne kalendarium, by każdy mógł znaleźć zawody skrojone dla siebie.

Rok 2024 będzie obfitować w duże imprezy sportowe, które w Trójmieście zgromadzą miłośników aktywności fizycznej. Każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż do wyboru będą m.in.: zawody biegowe, rowerowe, przeszkodowe OCR, triathlony i pływackie. Wszystkie wydarzenia znajdziecie w naszym Kalendarzu imprez.Kalendarz imprez w Trójmieście na 2024 r.

Na którą z imprezę w 2024 r. czekasz najbardziej?

W 2024 r. Trójmiasto będzie gościć miłośników aktywności fizycznych z Polski i całego świata podczas największych imprez sportowych. Przygotowaliśmy kalendarium, które pozwoli każdemu znaleźć odpowiednie wydarzenie dla siebie. Poniższe zestawienie obejmuje imprezy potwierdzone na 3 stycznia. Niewykluczone, że w kolejnych dniach pojawią się kolejne. Będziemy o nich informować.

Gdynia Winter Swimming CupNasze zestawienie zaczynamy od Gdynia Winter Swimming Cup, które w dniach 26-28 stycznia odbędzie się na terenie Mariny w Gdyni. Będzie to już piąta odsłona zawodów zimowego pływania organizowana przez Piotra BiankowskiegoAleksandrę Kabelis. Po raz pierwszy będą to jednak zmagania z cyklu Pucharu Świata federacji IWSA. Zawodom po raz kolejny bedzie towarzyszyć charytatywna zbiórka na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda.

W planie zawodów jest m.in.: wyścig na dystansie 1 km, pływanie w przebraniach na 25 m, stylem klasycznym na 100 m, stylem motylkowym na 25 m, rywalizacja dzieci na 25 m oraz sztafety. Na każdym dystansie obowiązują limity miejsc. Trwają internetowe zapisy. Koszt udziału wynosi od 60 do 285 zł.

GWSC. Zapisy internetoweGdynia Winter Swimming Cup BCT SERIES (8 opinii)

(8 opinii)
zawody / wyścigi


Zobacz, jak wyglądało pływanie w lodowatej wodzie. Materiał archiwalnyBieg urodzinowy Gdyni11 lutego, w 98. rocznicę urodzin Gdyni, odbędzie się Bieg Urodzinowy Gdyni. Impreza ta otworzy cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024, a do kalendarza wróciła po raz pierwszy od 2019 r.

Bieg urodzinowy Gdyni. Zapisy internetoweW ramach zawodów tradycyjnie wystartują dzieci, młodzież i miłośnicy Nordic Walking, a główna rywalizacja odbędzie się na dystansie 10 km. Koszt udziału to 80 zł, a internetowe zapisy trwają do 31 stycznia. Dla osób, które zapiszą się na cały cykl z góry, przewidziano zniżki.

RunmageddonW dniach 20-21 kwietnia do Trójmiasta zawita Runmageddon. Dokładna lokalizacja tej kultowej imprezy dla miłośników biegów przeszkodowych OCR jest jeszcze w trakcie ustalania. Z pewnością będzie to wydarzenie, które będzie się cieszyć bardzo dużą popularnością. Trwają już zapisy. Można dokonywać ich w cenie od 89 do 359 zł. Dołączyć można do sześciu kategorii o różnym stopniu zaawansowania: intro, rekrut, classic, kids, junior i family.

Runmageddon Trójmiasto. Zapisy internetoweRunmageddon Trójmiasto (3 opinie)

(3 opinie)
219 - 379 zł
bieg, sporty ekstremalne


Zobacz, jak wyglądała poprzednia edycja Runmageddonu. Materiał archiwalnyGdynia PółmaratonPo 4 latach przerwy do kalendarza wraca Gdynia Półmaraton. Kultowa impreza odbędzie się 18 maja. Klimatu doda fakt, że start zaplanowano na godz. 20, więc zmagania odbędą się po zmroku. Połowę królewskiego dystansu będzie można pokonać indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie. Dodatkowo w programie znalazła się także Gdynia 5K, czyli bieg na dystansie 5 km, w którym będzie można także wziąć udział z kijami do nordic walking.

Zapisy właśnie wystartowały. Koszt udziału w biegu na głównym dystansie zaczyna się od 129 zł.

Gdynia Półmaraton. Zapisy internetowePko Gdynia Półmaraton 2024 (16 opinii)

(16 opinii)
129 - 250 zł
bieg


Zobacz, jak wyglądał półmaraton w Gdyni w 2019 rokuSkywayrun Gdańsk AirportSkywayrun ponownie zawita do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. W 2024 r. odbędzie się 18 maja. Chętni będą mieli niecodzienną okazję do przebiegnięcia nocą 5 km po pasie startowym lotniska. Internetowe zapisy rozpoczną się 6 stycznia.

Zobacz, jak wyglądała poprzednia edycja Skywayrun. Materiał archiwalnyChallenge GdańskChallenge Gdańsk już po raz czwarty odbędzie się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie. Miłośnicy triathlonu będą mieli okazję spotkać się w dniach 14-16 czerwca. Zawody odbędą się na dystanssach: sprinterskim, olimpijskim oraz średnim. W ramach wydarzeń towarzyszących rozegrane zostaną zawody dla najmłodszych - Trefl Aquathlon oraz Bieg Kobiet Challenge Women.

Trwają już internetowe zapisy. Koszt udziału to od 89 do 299 euro.

Challenge Gdańsk. Zapisy internetoweChallenge Gdańsk 2024

457 - 1068 zł
bieg, zawody / wyścigi


Zobacz, jak wygląda Challenge Gdańsk. Materiał archiwalnyNocny Bieg ŚwiętojańskiW nocy z 21 na 22 czerwca odbędzie się znany i lubiany Nocny Bieg Świętojański. Rozświetlony bieg ulicami Gdyni odbędzie się na dystansie 10 km. Oprócz głównego startu przygotowano rywalizację dla dzieci i młodzieży, a także nordic walking. Wpisowe wynosi 80 zł, ale przygotowano zniżkę m.in. dla posiadaczy karty mieszkańca czy dla osób, które zapiszą się na bieg urodzinowy lub niepodległości.

Nocny Bieg Świętojański. Zapisy internetoweSprawdź, jak wyglądał Nocny Bieg Świętojański w Gdyni. Materiał archiwalnyOne Terminal Run Hutchison Ports GdyniaOne Terminal Run Hutchison Ports Gdynia to kolejny nietypowy bieg, który już po raz czwarty zawita do Trójmiasta. Rywalizacja odbędzie się po terenie terminalu GCT 23 czerwca. Zapisy wystartują wkrótce.

Biegali po terminalu kontenerowym w Gdyni w szczytnym celu Biegali po terminalu kontenerowym w Gdyni w szczytnym celu

Enea Ironman 70.3 Gdynia PolandW tym roku zabraknie Enea Ironman Gdynia na pełnym dystansie, ale będzie za to na dystansie o połowę krótszym, czyli: 1,9 km pływania, 90 km na rowerze oraz 21,1 km trasy biegowej. Impreza zaplanowana jest na 2-4 sierpnia. Będzie to już 12. edycja tej imprezy. Tradycyjnie organizowane są imprezy towarzyszące, w których nastąpiła rewolucja: nowością będzie format 4:18:4 Gdynia, czyli jeszcze krótszą rywalizację na dystansach 400 m pływania, 18 km jazdy rowerem i 4 km biegu, dystans olimpijski, pod nazwą 5150 Gdynia, Kids Aquathlon oraz bieg nocny na dystansie 5 km.

Można zapisywać się przez internet. Rozbieżność cenowa jest bardzo duża, gdyż opłaty wynoszą od 50 euro do 360 euro. Im szybciej, tym o wiele taniej.

Enea Ironman Gdynia Poland. Zapisy internetoweEnea Ironman Gdynia Poland

315 - 1575 zł
zawody / wyścigi


Zobacz, jak wyglądał gdyński Ironman w 2022 rokuGarmin Iron Triathlon31 sierpnia w Gdańsku odbędzie się finałowy etap cyklu Garmin Iron Triathlon 2024. Po raz pierwszy w historii zmagania te zawitają do Trójmiasta. Triathloniści będą mieli do wyboru trzy dystanse: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM, zarówno w startach indywidualnych, jak i w sztafecie złożonej z trzech osób. Zapisy właśnie ruszyły. Opłaty wynoszą od 249 do 649 zł. Im szybciej, tym o wiele taniej.

Garmin Iron Triathlon Gdańsk. Zapisy internetowePonadto odbędą się także zawody biegowe dla dzieci i młodzieży - Garmin Junior, które cieszą się ogromną popularnością. Dystanse dla małych sportowców będą wynosić: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Z kolei dzień wcześniej odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w Triathlonie, na które zawita światowa czołówka.

Finał cyklu Garmin Iron Triathlon 2024

zawody / wyścigi


Garmin Półmaraton GdańskPo raz 11. odbędzie się Garmin Półmaraton Gdańsk. Wzorem ubiegłych lat start i meta będą zlokalizowane na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Impreza rozegrana będzie w dniach 28-29 września, a zapisy mają ruszyć 24 lutego. Do wyboru oprócz głównego dystansu będą rywalizacje sztafet oraz biegi dla najmłodszych.

Garmin Półmaraton Gdańsk. Zapisy internetoweGarmin Półmaraton Gdańsk 2024

bieg


Zobacz, jak wyglądał start w Garmin Półmaratonie Gdańsk w 2021 rokuBiegi Niepodległości11 listopada odbędą się Biegi Niepodległości w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. We wszystkich lokalizacjach oprócz rywalizacji biegaczy ma dojść do zawodów w ramach nordic walking. Więcej szczegółów poszczególnych imprez mamy poznać niebawem. Wkrótce wystartują także zapisy.

Zobacz, jak wyglądał start gdyńskiego Biegu Niepodległości. Materiał archiwalny roku

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (21)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 6

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Jedna drużyna - drużyna dziewczyn

w plenerze, mecz, turniej

Trefl Kids zajęcia sportowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane