• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Maraton na rolkach - wciąż możesz się zapisać

mad
19 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Maraton Sierpniowy to nie tylko zawody na dystansie ponad 42 km, ale także mnóstwo imprez towarzyszących. Maraton Sierpniowy to nie tylko zawody na dystansie ponad 42 km, ale także mnóstwo imprez towarzyszących.

W sobotę, o godz. 16:15 rozpocznie się VII Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy. Te jedne z największych w Polsce zawody dla rolkarzy mogą na starcie zgromadzić niemal 1000 uczestników na wszystkich dystansach. Zapisy trwają do końca środy. Opłata dla kadetów i kadetek wynosi 50 zł, natomiast pozostali uczestnicy półmaratonu i maratonu muszą zapłacić 80 zł. Podczas imprezy, w godz. 14:30-19:30 trzeba liczyć się z zamknięciem ulic: Żaglowa oraz Marynarki Polskiej na odcinku od Narwickiej do Wyzwolenia.W roku ubiegłym w całej imprezie wystartowało prawie 800 osób. Obecnie na listach mamy niemal 750 chętnych. Tegoroczne zawody będą również mistrzostwami Polski we wrotkarstwie długodystansowym wszystkich kategorii wiekowych. Wzorem ubiegłego roku odbędzie się także dodatkowy wyścig na dystansie fitness - 10,7 km. Został on stworzony dla tych, którzy chcą poczuć emocje towarzyszące zawodom, ale obawiają się dystansu maratonu i półmaratonu. Koszt udziału w tym biegu to 10 zł.

FACHOWCY RADZĄ JAK DOBRAĆ ROLKI

Każdy, kto weźmie udział w zawodach na dystansie: maratonu, półmaratonu i dystansie fitness, oraz wrzuci kupon konkursowy do urny, weźmie udział w losowaniu nagrody pieniężnej w wysokości 1000 zł. Łączna pula nagród to 20 tys zł.

Przypomnij sobie maraton z 2014 roku.Dla początkujących oraz chcących nauczyć się jeździć na rolkach zorganizowana zostanie szkółka.

W ramach akcji zostanie zorganizowany Rajd4Fun dla pozostałych miłośników kółek napędzanych siłą własnych mięśni. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Zawody główne zostaną rozegrane z wykorzystaniem ul. Żaglowej i ul. Marynarki Polskiej: na odcinku ul. Żaglowa - Narwicka - Wyzwolenia - Żaglowa. Trasa posiada atest PZSW. Zawody dla dzieci oraz imprezy towarzyszące przeprowadzone zostaną na terenach wokół MTG Amber Expo oraz toru wrotkarskiego na parkingu przy stadionie PGE Arena Gdańsk od ul. Żaglowej.

Trasa maratonu. Trasa maratonu.
Imprezy towarzyszące: bieg dziecięcy na wrotkach, zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci i młodzieży, dystans fitness dla amatorów rekreacyjnej jazdy na rolkach, szkółki wrotkarskie: ZICORACING, Zawsze Spoko, szkółka i wypożyczalnia rolek - Roll4All - organizuje warsztaty dla najmłodszych, wspólną rozgrzewkę przed maratonem oraz skatepark dla malucha dla każdego, roller derby - drużynowy sport kontaktowy wykonywany na wrotkach, rolki na kijach - alpine inline - dyscyplina, będąca połączeniem narciarskiego slalomu oraz jazdy na rolkach. Jest świetną formą przedłużenia sezonu zimowego oraz znakomitym uzupełnieniem narciarskiego przygotowania przedsezonowego. A także warsztaty Ultimate Frisbee - jeden z najszybszych, najbardziej dynamicznych i efektownych sportów drużynowych. Oparty jest o elementy zaczerpnięte z futbolu amerykańskiego, rugby, piłki ręcznej i koszykówki, a mecze rozgrywa się, w odróżnieniu od wielu sportów, nie przy pomocy piłki, a przy pomocy plastikowego dysku - fribsee. Do tego: konsultacje fizjoterapeutyczne - Centrum Rehabilitacji MEWA w Sopocie, animacje dla dzieci, targi wrotkarskie, targi sportowe (odzież, odżywki)

Szczegółowy program:

piątek
Otwarcie Biura Zawodów na ternie MTG Amber Expo i rejestracja uczestników na dystans: maraton, półmaraton, fitness oraz zawody dla dzieci.
Godziny pracy Biura Zawodów: 16:00-20:00

16:00-18:00 - Warsztaty Roller Derby
17:00-19:00 - Warsztaty Rolki na kijach - Alpine Inline
17:00-20:00 - Konsultacje fizjoterapeutyczne CR Mewa

sobota
08:00-15:30 - godz. pracy Biura Zawodów rejestracja uczestników na dystans: maraton, półmaraton, fitness, zawody dla dzieci
10:00-15:00 - Szkółka wrotkarska ZICORACING oraz Zawsze Spoko, miasteczko zawodów: stoiska, degustacje, pokazy
10:00-20:00 - Konsultacje fizjoterapeutyczne CR Mewa
11:00-14:00 - warsztaty Alpine Inline
12:00-15:00 - warsztaty Ultimate Frisbee
13:00-15:00 - Roller Derby
14:30 - Uroczyste otwarcie zawodów
15:00 - Start - dystans FITNESS
16:15 - 19:30 - Start główny - MARATON, PÓŁMARATON
18:00 - 19:00 - zawody Alpine Inline
19:30 - ceremonia dekoracji - AMBER EXPO
20:30 - losowanie nagród wśród uczestników zawodów
21:00 - zakończenie zawodów
mad

Wydarzenia

Opinie (12) 2 zablokowane

 • Zamknięte ulice (4)

  Dwa tygodnie temu maraton i zamknięte ulice. W zeszły weekend - maraton i zamknięte ulice. Teraz kolejny... Ludzie, czy naprawdę nie ma lepszych miejsc do organizacji maratonu niż główne ulice Trójmiasta? Mamy piękne tereny parku krajobrazowego, mamy plażę, mamy alejki wzdłuż plaży, mamy masę nowych ścieżek rowerowych - czy nie byłoby przyjemniej biegać/jeździć tamtędy zamiast blokować miasto i utrudniać ludziom życie? 1000 osób biega/jedzie na rolkach i się świetnie bawi a 10000 mieszkańców się wścieka, bo nie może wyjechać z domu. Sam też uprawiam sport i popieram aktywność, ale szanujmy się nawzajem.

  • 62 38

  • wczoraj jadąc tamtędy rowerem stwierdziłem ze to idealne miejsce do organizacji tego typu imprez - nowa droga do PGE Areny świeci pustkami, Nowy Port ma alternatywny dojazd przez Hallera, wszystkie drogi w miarę nowe i odcinki w sam raz z długością a tak to okolice przemysłowe i są raczej puste w weekendy . Oczywiście to są utrudnienia dla całej dzielnicy i rozumiem irytacje mieszkańców tych okolic ale biorąc wszystkie aspekty pod uwagę to dobre miejsce do organizacji imprez - na pewno lepsze niż przejazd Grunwaldzką, Podwalem itd.

   PS nie mieszkam tam więc wypowiadam się jako outsider :)

   • 7 6

  • I jak chcesz puścić 1000 osób na ścieżce o szerokości 1,5 m? Czy może po plaży mają jeździć na rolkach?
   Poza tym kto nie wyjedzie z domu? Z Letnicy czy Nowego Portu spokojnie można dojechać do Hallera.

   • 6 3

  • nie przesadzaj

   przecież robią to na uboczu, a nie na grunwaldzkiej.

   • 5 2

  • W Monachium

   takie sobie np. Blade Night blokuje ulice calkiem czesto i mieszkancy wiekszych problemow nie robia.

   • 3 2

 • (1)

  Ile z tych opłat pójdzie na drogi?

  • 5 10

  • ci biegacze i rolkarze

   zniszą nam nasze nowiutkie drogi !!! co na to ada mowicz.

   • 0 0

 • Marynarki Polskiej

  Marynarki Polskiej nie jest specjalnie oblegana tak więc nie róbmy problemu z jej zamknięcia na czas zawodów. Ludzie, może kiedyś zrozumiecie, że każda tego typu impreza to promocja dla miasta i naszego regionu. Aby się promować trzeba ponosić koszty.
  I nie piszcie po raz kolejny że ile to Gdańsk wydał milionów na stadion. Albo tu mieszkamy i razem działamy albo przeprowadźcie się do małego miasta gdzie będzie się Wam żyło lepiej.

  • 20 9

 • całe szczęście, że nie znowu w Gdyni

  • 4 9

 • no

  i przynajmniej dość fajną trase na to wybrali. Zamiast blokować główne arterie w mieście, robią sobie te zabawy lekko na uboczu. Tereny w okolicy amber expo to dobra miejscówka na taką imprezę. Doceniam!

  • 10 5

 • Terroryzowanie mieszkanców Gdanska!!! (1)

  Terror uprawiany przez rolkarzy, biegaczy, triathtlonistow itd.!!! Skoro jestescie tacy mądrzy, ci którzy którzy wypisują tanie ftazesy o jakiejś promocji miasta, mam pytanie ilu z was mieszka przy zamykanych ulicach? Ilu? Bo ja mieszkam w miejscu, które sukcesywnie od poczatku wakacji jest zamykane, blokowane, odcinana jest mozliwosc wyjazdu i dojazdu!!! Ratusz zatrudnił w MOSIR swoich pociotków, kochanki i znajomych i uprawiają tam na tlustych etatach pseudosportowe dzieło. Bo przeciez trzeba się wykazać. Ponastawiają barier, pozamykają ulice, wynajmą straż graniczną albo policję w nadgodzinach, poustawiają wytatuowanych drągali na każdym skrzyżowaniu, którzy "pilnują porządku" i szafa gra, kasa leci z budżetu miasta. A ty ośle stój, bo nie masz prawa jechać. I jeszcze te debilne, poronione hasełka o jakiejś promocji miasta! Jaka promocja??? Co, ktoś przyjedzie i kupi Gdanśk? Czy ktoś go spróbuje, ukroiwszy kawałek? Banda ludzi bez problemów nie ma zmartwień, to zakłada rolki i jedzie jak stado bezmyślnych baranów. Pewnie, najepiej, najwygodniej. Jeszcze jakąs dziunię można wyhaczyć na takiej imprezce, albo jakieś ciacho. To wszystko w ramach promocji.

  • 9 9

  • średniowieczne teorie

   świadczące o intelektualnym niedorozwoju.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 4

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Dzień Ziemi. Wiosenny spacer przyrodniczo-historyczny

spacer

Falun Dafa starożytna praktyka na dziś

zajęcia rekreacyjne, trening

Forum

Najczęściej czytane