• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

McOlimpiada w lekkoatletyce dla szkół podstawowych powraca

jag.
9 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Druga edycja McOlimpiady odbędzie się 12 września, a 10 września jest ostatnim dniem, w którym można zgłosić szkołę do startu. Druga edycja McOlimpiady odbędzie się 12 września, a 10 września jest ostatnim dniem, w którym można zgłosić szkołę do startu.

12 września o godzinie 11 wystartuje druga edycja McOlimpiady w lekkoatletyce dla gdańskich szkół podstawowych. W programie zawodów na stadionie AWFiS Gdańsk znajdzie się 12 konkurencji. Najlepsze drużyny w klasyfikacji generalnej otrzymają sprzęt sportowy, a indywidualnie można zdobyć puchary, medale i upominki. Wszyscy otrzymają pamiątkowe koszulki i pakiecik regeneracyjny. Udział jest bezpłatny. Wymagane jest zgłoszenie szkoły najpóźniej w poniedziałek, 10 września. Gadżety czekają także dla kibiców.PRZECZYTAJ RELACJĘ, SPRAWDŹ WYNIKI, ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIERWSZEJ McOLIMPIADY

- Ma być to impreza cykliczna, która odbywać się będzie raz do roku. Organizujemy ją wspólnie z McDonald's w Gdańsku. Firma to przecież wieloletni sponsor igrzysk olimpijskich. Chcemy zachęcać młodzież do trenowania w klubach. To takie zawody pierwszego kroku - mówił przed rokiem Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk.
I słowa - zarówno organizator jak i sponsor - dotrzymali. 12 września o godzinie 11 na stadionie AWFiS Gdańsk wystartuje druga edycja McOlimpiady. Gdyby nie dopisała pogoda to rywalizacja może być przełożona na 18 września.

Uczestnictwo jest bezpłatne. Do 10 września trzeba zgłosić jedynie drogą mailową ekipę szkolną pod adres s.lange@onet.pl. Obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy. W zawodach jest limit do 400 uczestników. Po jego osiągnięciu, lista uczestnictwa będzie zamknięta.

Przypomnijmy, że przed rokiem zgłoszeń było około 350. Reprezentacje wystawiło 13 szkół. Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 81, która nieznacznie wyprzedziła Szkołę Podstawową nr 85.

ANKIETA: 77 PROCENT ZA TYM, BY FIRMY, KTÓRYCH PRODUKTY NIE KOJARZĄ SIĘ ZE ZDROWIEM, SPONSOROWAŁY SPORT. 15 PROCENT PRZECIW

12 września każdy startujący dostanie pamiątkową koszulkę oraz pakiecik regeneracyjny.

- Mamy w Polsce dziwne spojrzenie, że skoro branża nie kojarzy się ze zdrowiem i sportem, to nie może sponsorować zawodów sportowych. Państwo i samorządny nie nadążają w tym względzie, więc kto ma to robić? Zapewniam, że w pakietach regeneracyjnych dla uczestników nie było cheeseburgerów, tylko soczki i ciasteczka - przypomina dyrektor Lange.
Warto też przyjść kibicować. Dla prowadzących doping Mc Donald's także przygotował liczne gadżety i upominki.

W programie zawodów znajduje się 12 konkurencji. Dla dziewcząt i chłopców rozegrane zostaną biegi na 60 i 300 metrów, konkursy skoku w dal oraz alternatywnie albo rzut piłeczką palantową albo pchnięcie kulą (w zależności od pogody). Ponadto dziewczęta będą mogły sprawdzić się w biegu na 600 metrów i w chodzie na 1000 metrów, a chłopcy w biegu na 1000 metrów i chodzie na 1500 metrów.

Każda szkoła ma prawo do wystawienia nieograniczonej liczby zawodników w danej konkurencji. Jedynie w skoku w dal może wziąć maksymalnie po 4 przedstawicieli z jednej drużyny. Obowiązuje zasada, że jeden uczeń lub uczennica startuje w jednej konkurencji. Gdyby wziął udział w drugiej, to zdobyte tam punkty nie wchodzą już do klasyfikacji szkoły.Każdy zawodnik za uzyskane miejsce w konkurencji otrzyma odpowiednio punkty:
Im - 15pkt; IIm - 14pkt; IIIm - 13pkt ... XIVm - 2pkt; XVm - 1pkt. Do punktacji końcowej szkoły będzie liczyć się suma punktów zdobytych przez dziewczęta i chłopców we wszystkich konkurencjach zawodów.

Dla najlepszych czekają nagrody zarówno w klasyfikacjach indywidualnych jak i drużynowych.

- Dwie szkoły z największą liczą punktów od McDonald's Polska otrzymają sprzęt sportowy o wartości: 1. miejsce - 3 000 zł, 2. miejsce - 2 000 zł. Dla zwycięzców konkurencji przewidziane są pamiątkowe puchary, a pierwszej "trójki" w każdej konkurencji otrzymają pamiątkowe medale. Ponadto za najlepsze wyniki będą upominki niespodzianki od sponsorów - dodaje Stanisław Lange.
Przypomnijmy, że wiosną Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk przeprowadził cykl Czwartków Lekkoatletycznych dla szkół podstawowych. Odbyły się trzy zawody. Wówczas rywalizacja miała miejsce na przyszkolnym stadionie na gdańskiej Zaspie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WIOSENNEJ EDYCJI CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

Finałowe zawody dla szkół podstawowych

jag.

Miejsca

Kluby sportowe

Opinie (14) 1 zablokowana

 • ocieplanie wizerunku truciciela

  Kilkoro dzieci pobiega za koszulkę, a w tym czasie tysiące obżerają się bułami ze ścierwem.

  • 21 1

 • Współpraca szkół z mcdonalds (1)

  Co za wtopa wizerunkowo-mentalna! Tylko w Gdańsku taka wieś mentalna może zaistnieć No i ewentualnie w Gdyni! Gdybym był pomysłodawca tej współpracy to kolejnego dnia po przebudzeniu abdykowalbym ze stanowiska. Gratuluje pomysłu i pakieciku regeneracyjnego. Żal. Mcolimpiada... ale żal.pl

  • 15 2

  • Takie coś tylko Radek może napisać

   wieś mentalna

   • 1 9

 • McDonalds wciska ludziom syf i teraz ociepla wizerunek? To tak jakby Portservice zorganizowało sadzenie drzewek w Nowym Porcie.

  • 18 0

 • tym wyżej dedykuje słowa (1)

  - Mamy w Polsce dziwne spojrzenie, że skoro branża nie kojarzy się ze zdrowiem i sportem, to nie może sponsorować zawodów sportowych. Państwo i samorządny nie nadążają w tym względzie, więc kto ma to robić? Zapewniam, że w pakietach regeneracyjnych dla uczestników nie było cheeseburgerów, tylko soczki i ciasteczka - przypomina dyrektor Lange.

  Czytaj więcej na:
  https://aktywne.trojmiasto.pl/McOlimpiada-w-lekkoatletyce-dla-szkol-podstawowych-powraca-n127183.html#tri

  • 4 4

  • Jeszcze nikt tego argumentu do wierzchu nie wyjął a dyrektor lange już się wytłumaczył, po co? Przecież impreza i sponsor jak marzenie! w Polsce wszystko jest dziwne wiec jak się tylko blogerom uda wynegocjować jeansy to sprzedają się za pakiet spodni, jak branża bpo da warmiakom i Mazurom 1900 do ręki to sprzedają się za kartę multisportu, a jak w pkolu nie ma sponsora tytularnego za miliardy to nawet się sprzeda olimpiady producentowi bułek które nie chcą spleśniał po 30 dniach od dnia produkcji. Pan dyrektor lange ma racje ze państwo i samorząd są teoretyczne, tak się już nauczyły ze mogą dyrektorowi pokazać środkowy palec a ten jak chce być inicjatywny to musi sobie kogoś znaleźć do współpracy nawet jeśli to będzie ktoś z Mc na początku nazwy własnej. Nad polska gaśnie światło w takich chwilach mentalnej wiochy. Czy tylko lekarze rezydenci maja trochę oleju w głowie? Gdzie nakłady na edukacje i sport? Tylko na koncie bankowym kopaczy piłki nożnej z zarąbistej reprezentacji dumnej biało czerwonej. Co to jest za kraj? W 1990 R przed olimpiada w Barcelonie sponsorem zawodów w szkołach gdanskich była pyszna i zdrowa coca-cola, tez nikt nie nadążał wtedy? Kiedy nadrobimy zaległości w nadazaniu?!

   • 1 0

 • proponuje tym dwóm pierwszy rzucić kasą i zorganizować takie zawody (1)

  • 1 5

  • dzieci pierwszego radzą sobie w sporcie bez handlarzy ścier*a

   • 1 2

 • MacPadlina i olimpiada?

  To jakiś żart!

  • 14 1

 • Oczywiście, ze producent takiego jedzenia może sponsorować zawody sportowe! (1)

  Czemu nie! Tylko nie bądźmy hipokrytami i nie mówmy, że promuje zdrowie. Owszem, w ofercie ma tez zdrowe lub nie szkodzace rzeczy, ale są one w mniejszości. Celem nadrzędnym każdej firmy jest zysk, a ten w przypadku McD jest głównie generowany przez śmieciowe jedzenie.

  Pytanie owszem jest takie: czy uczestnicy tej zabawy zapamiętają z niej głownie sport (tak byłoby najlepiej) czy zapamiętają sponsora (i to już dla młodych byłoby takie sobie, bo jezeli rodzice nie wytłumaczą co to zdrowe jedzenie, to potem ta skorupka bedzie uznawała Maca za zamiennik domowego jedzenia....

  • 4 1

  • McDonald jak każda firma nastawiona jest na zysk

   To tylko i wyłącznie wina rodziców (a nie McDonalda), że dzieciaki jedzą w McDonaldzie. A że daje kasę na sport to chyba fajnie, nie? Od kogo mają dostać?

   • 0 4

 • Polecam utwór: homomilitia multinationals

  • 1 0

 • Proponuję (1)

  Proponuję tym co krytykują zasponsorować takie zawody za nasze państwo.Moze podzielą się z 300 +,500 +

  • 1 3

  • proponuję żebyś w tej sprawie napisał list do premiera aktualnego rządu całego narodu

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Majóweczka - nocowanka dla dzieci

170 zł
warsztaty, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Czerwony Rytuał Szeherezady

179 zł
zajęcia rekreacyjne

Bachata w Olivia Garden | Zajęcia tańca latynoskiego

30 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane