• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

"Nie łączcie nas z Grzegorzem Borysem". Apel organizatorów imprez w TPK

jag., dak.
4 listopada 2023, godz. 14:00 
Opinie (69)
W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym odbywa się sporo imprez dla aktywnych, w tym biegi, gry na orientacje czy wyścigi rowerowe. W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym odbywa się sporo imprez dla aktywnych, w tym biegi, gry na orientacje czy wyścigi rowerowe.

- Nie łączcie nas z Grzegorzem Borysem - apelują organizatorzy zawodów rekreacyjno-sportowych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Z powodu poszukiwań mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 6-letniego syna na razie odwołane zostały: "Dynia w Gdyni" w Adventure Parku Kolibki oraz dzielnicowa impreza na orientację z cyklu "Harpuś" w Gdyni Leszczynkach. Kolejne wydarzenia tego typu zaplanowane są na terenie TPK: 19 listopada i 2 grudnia.Około 150 imprez odbyło się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym - kalendarz Trojmiasto.plCzy poszukiwania Grzegorza Borysa wpłynęły na twoje trenowanie w TPK?

Trójmiejski Park Krajobrazowy to popularne miejsce zawodów rekreacyjno-sportowych. Jak pokazuje Kalendarz Imprez Trojmiasto.pl tylko w ostatnich miesiącach odbyło się ich tam około 150.

Organizatorzy imprez w tym terenie liczą, że nic nie zmienią w tym względzie trwające od kilkunastu dni poszukiwania Grzegorza Borysa, który jest podejrzany o zabójstwo 6-letniego syna. Do mieszkańców Trójmiasta regularnie trafiają alerty przestrzegające, by nie wchodzić do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

- Nie odnotowaliśmy nagłego wzrostu czy spadku w zainteresowaniu grami na orientację. Myślę, że nie ma co łączyć nas ze sprawą Grzegorza Borysa, bo właściwie poza jedną odwołaną imprezą na Leszczynkach, pozostałe czyli: na Żabiance, a następnie na Chełmie, Stogach, w Sopocie czy na Zaspie i na Przymorzu odbywają się zgodnie z harmonogramem - mówi nam Karol Kalsztein, prezes klubu Harpagan, który co weekend organizuje gry na orientacje z cyklu "Harpuś".


Odwołana impreza miała odbyć się 4 listopada.

"Z uwagi na ponawiane ostrzeżenia RCB oraz trwające w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego poszukiwania, organizatorzy zmuszeni są do przełożenia wydarzenia. O nowym terminie imprezy poinformujemy wkrótce!" - poinformowano na stronie cyklu.
Ponadto w Trójmiejskim Parku Krajobrazowy odwołana została impreza, która była zaplanowana na niedzielę, 29 października, na terenie Adventure Parku Kolibki.

- Z uwagi na sytuację panującą w mieście jesteśmy zmuszeni odwołać imprezę "Dynia w Gdyni" skierowaną do najmłodszych gdyńskich uczniów - ogłosił Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.


Najbliższa impreza w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym planowana jest na 19 listopada.

- Frekwencja i zainteresowanie jest bez zmian, przy czym mieliśmy szczęście, bo od początku "sprawy Borysa" do tej pory organizowaliśmy imprezy w terenach miejskich, a ponadto dwie najbliższe odbędą się na Przymorzu i na Chełmie. Dopiero 19 listopada zaplanowany mamy grę w lasach w Brętowie i ta impreza stoi pod znakiem zapytania. Liczymy jednak, że do tego czasu sprawa się rozwiążę - informuje Wojciech Suchy z Bractwa Przygody Almanak, które co weekend organizuje wydarzenia z cyklu "Gry Parkowe na Orientację, Zabawa z Mapą".
W kalendarzu pozostaje również Garmin Ultra Race Gdańsk 2023. To finałowe zawody dla ultrasów, w których czekają cztery dystanse do wyboru: 84 km, 53 km, 27 km i 12 km. Impreza ma się odbyć 2 grudnia.

Trójmiejski Park Krajobrazowy Trójmiejski Park Krajobrazowy
jag., dak.

Wydarzenia

Garmin Ultra Race Gdańsk 2023 (2 opinie)

(2 opinie)
140 - 250 zł
bieg

Harpuś - z mapą na Żabiankę!

25 zł
impreza na orientację

Harpuś - z mapą na Chełm! (2 opinie)

(2 opinie)
25 zł
impreza na orientację

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Falowce Przymorza (1 opinia)

(1 opinia)
20 - 27 zł
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację, trening

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Chełm os. Witosa

20 - 27 zł
impreza na orientację

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą na Huzarskie Manowce

20 - 27 zł
impreza na orientację

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (69)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Taniec Intuicyjny - warsztaty dla kobiet

65 zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Marzec Sopocianek (1 opinia)

(1 opinia)
projekcje filmowe, spotkanie, warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Warsztaty tańca jazzowego - aka jazz workshops 2024

199 - 210 zł
kurs tańca, zajęcia rekreacyjne, trening

Forum

Najczęściej czytane