• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

PGE Speedway Camp

W najbliższy weekend - 19 i 20 października - na mini torze, znajdującym się na obiekcie im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników 1 w Gdańsku, odbędzie się PGE Speedway Camp - Zenon Plech Zaprasza. Jest to wydarzenie skierowane przede wszystkim do najmłodszych adeptów sportu żużlowego, którzy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem znakomitych fachowców - legendy polskiego speedwaya - Zenona Plecha, a także gwiazdy PGE Ekstraligi Patryka Dudka i czołowego zawodnika Nice 1. Ligi Żużlowej - Kacpra Gomólskiego.

- Dwa dni pod okiem znanych postaci sportu żużlowego będzie nie lada przeżyciem dla zawodników, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na torze. Cieszymy się, że wsparła nas Polska Grupa Energetyczna, która jest nie tylko sponsorem najlepszej żużlowej ligi świata, ale także postanowiła zadbać o przyszłość naszej dyscypliny, cieszącej się w Polsce ogromną popularnością - mówi Krystian Plech z Plech Sport Agency, organizator wydarzenia.

W przeszłości w Gdańsku odbyły się już dwie podobne imprezy. Pierwsza w ubiegłym roku, pod okiem byłego wicemistrza świata Patryka Dudka, kolejna kilka miesięcy temu, gdy gościem specjalnym był aktualny drugi wicemistrz świata Emil Sayfutdinov.

- Otrzymywaliśmy mnóstwo zgłoszeń od rodziców zawodników, by spróbować zorganizować takie wydarzenie raz jeszcze. Pogoda nam sprzyja i postanowiliśmy wyjść naprzeciw zainteresowaniu. Tym razem patronem październikowej edycji będzie mój tata, którego wspierać będą Patryk Dudek i Kacper Gomólski. Udzielą wielu praktycznych rad, odpowiedzą na każde pytanie. W sumie do Gdańska przyjedzie dwudziestu adeptów naszej dyscypliny z całej Polski. Szesnastu wystartuje w klasie 80-125 cc i czterech najmłodszych w klasie 50 cc - dodaje Krystian Plech.

Początek imprezy zaplanowano w sobotę, 19 października o godzinie 13:00. Wtedy rozpocznie się trening uczestników PGE Speedway Camp pod okiem Zenona Plecha, Patryka Dudka i Kacpra Gomólskiego.

W planie są też dwa turnieje - po jednym każdego dnia imprezy (w sobotę indywidualny - początek około 14.30, w niedzielę rywalizacja drużynowa od godziny 11.00). Dla najlepszych przewidziano medale i puchary. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Lista startowa:
Klasa 80-125 cc


1. Krystian Gręda
2. Mikołaj Duchiński
3. Kacper Król
4. Eryk Kamiński
5. Maksymilian Pawełczak
6. Adam Putkowski
7. Maciej Kurzawski
8. Jakub Breński
9. Jakub Malina
10. Piotr Piotrowski-Prędki
11. Kacper Woźniak
12. Kewin Nycz
13. Antoni Kawczyński
14. Emil Maroszek
15. Szymon Ludwiczak
16. Wiktor Andryszczak

Klasa 50 cc

Nr Imię i Nazwisko
17. Max Brzeski
18. Seweryn Kapiszka
19. Wiktor Kutyła
20. Dorian Biedrzycki

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl