• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Pierwszy aktywny weekend lutego w wielu odsłonach

mad
3 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 
Sopocki bieg po plaży to jedna z alternatyw na pierwszy aktywny weekend lutego w Trójmieście. Sopocki bieg po plaży to jedna z alternatyw na pierwszy aktywny weekend lutego w Trójmieście.

Luty dla aktywnych rozpoczyna się imprezami biegowymi, na orientację czy przeprowadzanymi w szczytnym celu, aby wspomóc chore osoby w leczeniu. Można również spróbować swoich sił i stać się zawodnikiem drużyny futbolu amerykańskiego.W sobotę Navigatoria Adventure zaprasza na pierwszą edycję Alternatywy na Orientację w 2017 roku AnO Dzik. Baza i start znajdować się będzie przy kapliczce Źródło Marii w Gdyni. Rejestracja rozpocznie się o godz. 10:00, a start o godz. 10:45. Do wyboru będą następujące trasy: podstawowa, dystans ok. 6 km, umiarkowanie trudna nawigacyjnie. Na trasie zagadki i inne dodatkowe zadania do wykonania. Zgłoszenia indywidualnie lub w zespołach o dowolnym składzie. Start lotny w dowolnym momencie między 10:15 a 11:15; rodzinna, stworzona z myślą o starcie w rodzinnym gronie - piesza, łatwa i przyjemna. Dystans trasy będzie wynosił około 3-4 km. Trasa przeznaczona zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób chcących sprawdzić, czym są zawody na orientację. Start wspólny o godz. 10:45. Zgłosić się można już tylko w dniu imprezy w bazie. Wpisowe wynosi: trasa podstawowa - 25 zł/osoba, trasa rodzinna - 30 zł/zespół do 2 osób, 40 zł/zespół do 3 osób, 45 zł/zespół do 5 osób, 10 zł/każda kolejna osoba.

O godz. 9 do rywalizacji na dystansie 5 km tradycyjnie staną uczestnicy biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

W sobotę, o godz. 11 wystartuje druga edycja sopockiego cyklu biegowego Cztery Pory Roku. W dniu startu zapłacimy za rejestrację 30 zł. Do wyboru będą dwie trasy wyznaczone na plaży na 4 i 8 km. Biuro zawodów oraz start znajdą się przy Czarnej Perle, wejście nr 19 na plażę. Bezpłatny udział obowiązuje w biegach dzieci i młodzieży na dystansach do 200 m do 600 m.

STARTUJE DRUGA ODSŁONA CYKLU BIEGOWEGO CZTERY PORY ROKU

Również w sobotę w Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan, wszyscy chętni pokażą, jak zdrowo i aktywnie realizować szczytny cel podczas Charytatywnej Bity Biegowej. Przez cały dzień pięcioosobowe drużyny biegowe będą rywalizować, aby uzbierać fundusze na pomoc 4-letniemu autystycznemu Mateuszkowi, który mieszka we wsi Karszanek. Dwa lata temu zdiagnozowano u niego autyzm. Pomimo potężnego ciosu, rodzice Mateuszka nie załamali się. Codziennie prowadzą ciężką pracę nad rozwojem synka pod okiem specjalistów ze Starogardu Gdańskiego, potrzebują jednak na to dodatkowych funduszy. Każda drużyna będzie przemierzać dystans na bieżniach elektrycznych przez 100 minut. Wygra ta ekipa, która przebiegnie najwięcej kilometrów. W każdym zespole rywalizować będą minimum po dwie panie. Nagrody dla zawodników ufundował salon sportowy Sklep Biegowy, który mieści się w GCH Manhattan. Każdy, kto w sobotę odwiedzi CH Manhattan będzie zachęcany do kibicowania zawodnikom. Poszczególne bitwy biegowe odbędą się w godzinach 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 oraz 19:00, ale warto przybyć do Manhattanu, aby skorzystać z szeregu dodatkowych atrakcji. Dodatkowo, na miejscu odwiedzający będą mogli przyłączyć się do zbierania funduszy. Do nabycia będą profesjonalne koszulki do biegania, z których sprzedaży cały dochód przekazany zostanie na sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla Mateuszka.

O godz. 15 rozpocznie się rekrutacja do drużyny futbolu amerykańskiego Białe Lwy Gdańsk. Wystarczy wysłać email na: rekrutacja@bialelwygdansk.pl, w treści pisząc kilka słów o sobie (imię, nazwisko, wiek, wzrost, wagę, numer telefonu i - jeśli uprawiało się wcześniej jakiś sport, to jaki, lub zarejestrować się na rekrutacja.bialelwygdansk.pl. Miejscem rekrutacji jest Technikum nr 16 w ZSM, przy ul. Wyzwolenia w Gdańsku.

ŻEGLARZE ZAGRAJĄ W SQUASHA W SZCZYTNYM CELU

Przerwę pomiędzy sezonami trójmiejscy żeglarze postanowili spędzić m.in. na turnieju i lekcji... squasha North Sails Squash Day. Nie będą to zwykłe zawody, ponieważ zebrane wpisowe zostanie przekazane na charytatywny cel. Wynosi ono 70 zł od osoby, ale zgłoszenia są już zamknięte. Zawodników można dopingować od godz. 17 w klubie Hedonia w Gdańsku. Pieniądze zostają przekazane dla Wojtka Zabłockiego, trenera żeglarstwa, któremu niedawno przyszło stanąć do bardzo poważnej walki z chorobą nowotworową.
mad

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (4) 1 zablokowana

 • (1)

  A czy jakaś demonstracja KOD-u jest przewidziana na ten weekend?
  Chętnie bym się wybrała zamanifestować przeciw dyktatorowi.

  • 6 2

  • A my zamanifestujemy przeciw Twojej głupocie!

   • 3 3

 • Będzie aktywnie w ten weekend =D

  MDMAble to shine....

  • 0 1

 • Znowu ludzie z Gdańska i Gdyni bedą płacić więcej za start niż ludzie z sopotu?

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Majóweczka - nocowanka dla dzieci

170 zł
warsztaty, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Czerwony Rytuał Szeherezady

179 zł
zajęcia rekreacyjne

Bachata w Olivia Garden | Zajęcia tańca latynoskiego

30 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane