• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piesze wędrówki z rodziną, edycja 6/2022 (ostatnia)

Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na szóstą i ostatnią w tym roku kalendarzowym rodzinną wędrówkę w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". Wspólne spacery z przewodnikiem w terenie to wspaniała okazja, aby poznać ciekawostki przyrodnicze i historyczne leśnych zakamarków Trójmiasta. Podczas spotkania zapoznamy naszych uczestników z tajemniczą neolityczną kopalnią bursztynu, która zaobserwować można w jednym z lejów wyrobiskowych skrywających się pośród malowniczych Lasów Otomińskich. Na zakończenie wycieczki rozpalimy ognisko i trochę pobiesiadujemy piekąc kiełbaski i inne przysmaki. Grupa Rekreacyjna 3miasto na dobre podsumowanie tegorocznych wycieczek pieszych dla rodzin z dziećmi przewidziała także upominki w postaci map turystycznych regionu. Z pewnością przydadzą się podczas planowania indywidualnych tras.

Zobacz wideo relacje z naszych wędrówek rodzinnych

>>> Rezerwat Ptasi Raj, Wyspy Sobieszewskiej
>>> Wśród jezior i potoków górnego tarasu Gdańska
>>> Jesienią przez malownicze Lasy Mirachowskie
>>> Jesienią przez Rezerwat Przyrody Jar Raduni

Zobacz inne wideo relacje, na naszym kanale Youtube

1. Do kogo skierowana jest trasa:

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 6 lat. Młodsze szkraby proponujemy zabrać np. w nosidełku lub wózku terenowym

Z uwagi na dość urozmaicony teren i możliwość wystąpienia po drodze nierówności, korzeni oraz piachu odradzamy zabrania ze sobą wszelakich rowerków biegowych i hulajnóg. 

2. Dystans do pokonania: max. 7,5 km
>>> Zobacz na mapie plan naszej trasy

3. Ognisko na zakończenie wędrówki:

Na koniec wspólnej przygody rozpalimy ognisko w miejscu do tego przeznaczonym. Organizator zapewnia do tego celu podpałkę, drewno, metalowe widełki do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków, worki na śmieci i dobrą zabawę.
Uczestnicy organizują we własnym zakresie: zakąski, kiełbaski, napoje itp.

Poznaj ciekawostki krajoznawcze i przyrodnicze w obrębie Trójmiasta. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, przyjaciół, sąsiadów i spędzaj aktywnie czas razem z nami. Podczas wycieczki poznamy nieczynną już, tajemniczą kopalnię bursztynu, która skrywa się pośród malowniczych Lasów Otomińskich.
Poznaj ciekawostki krajoznawcze i przyrodnicze w obrębie Trójmiasta. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, przyjaciół, sąsiadów i spędzaj aktywnie czas razem z nami. Podczas wycieczki poznamy nieczynną już, tajemniczą kopalnię bursztynu, która skrywa się pośród malowniczych Lasów Otomińskich.


4. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki oraz ogniska na zakończenie

Bąkowo, Park Rekreacji i Wypoczynku, ul. Otomińska 6
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki

- Zbiórka o godz.9:50 (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
- 10:00 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
- 13:30 - przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki.

5. Rodzaj nawierzchni, jakie buty?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej wędrówki rekomendujemy buty trekkingowe o twardej podeszwie z protektorem. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi.

6. Zgłoszenia i warunki udziału:

Uwaga: organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych
-Każdy pełnoletni uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności.
(którą organizator dostarczy w dniu wędrówki na miejsce zbiórki)

UWAGA: Rodzice dzieci poniżej 18 roku życia
>>> Prosimy o wydrukowanie, wypełnienie 7 i 8 str. Regulaminu
Wydruk należy dostarczyć na zbiórkę wycieczki
-W przypadku osób poniżej 18 roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z regulaminem. W celu usprawnienia zapisów dzieci prosimy o samodzielne wydrukowanie i uzupełnienie dokumentu, czyli 7 i 8 strony regulaminu. W punkcie 2 należy wpisać: "Piesze wędrówki z rodziną w roku 2022"

Każdy uczestnik akceptuje

- Regulamin Gdańskiego Ośrodka Sportu zajęć Aktywuj się w Gdańsku
- Regulamin uczestnictwa wędrówek Grupy Rekreacyjnej 3miasto

ZAPRASZAMY !

Kierownik wędrówki

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rekreacyjna 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Gdański Ośrodek Sportu

Przeczytaj także

Opinie

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl