• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Pomóż pobić rekord Błękitnej Wstęgi

ras.
16 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej to jedna z najstarszych cyklicznych imprez tego typu w Polsce. Regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej to jedna z najstarszych cyklicznych imprez tego typu w Polsce.

Ruszyły zapisy do 64. wyścigu o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej. W wyścigu, który 3 października wystartuje z basenu jachtowego w Gdyni mogą wziąć udział dowolne jednostki pływające napędzane przez wiatr, bez podziału na zawodowców i amatorów. Do 20 września wpisowe wynosi 40 zł od osoby, zaś od 21 do 30 września - 80 zł. Organizatorzy liczą na pobicie rekordowej frekwencji z ubiegłego roku, gdy w regatach wzięło udział 620 żeglarzy.Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej to jedne z najstarszych cyklicznych regat w Polsce. Organizowane są przez Yacht Klub STAL Gdynia od 1952 roku tradycyjnie w pierwszy weekend października. To impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz trójmiejskich wydarzeń sportowych. Dla wielu stanowi nieoficjalnie zakończenie regatowego sezonu żeglarskiego.

REKORDY W 63. WSTĘDZE ZATOKI GDAŃSKIEJ

Wyścig rozgrywany jest w formule "australijskiej". Oznacza to, że wystartować może w nim wszystko co pływa i jest napędzane wiatrem, a wygrywa najszybszy. Tak więc razem wystartują: jachty, kite'y, deski windsurfingowe, jachty na hydroskrzydłach, jachty mieczowe, katamarany plażowe i sportowe, skiffy, łódki klas olimpijskich, jachty turystyczne, pełnomorskie i wielkie maszyny regatowe. Oprócz klasyfikacji generalnej, prowadzone będą także osobne - dla poszczególnych klas.

Nie obowiązuje podział na zawodowców i amatorów. Główną nagrodą wyścigu jest wpisanie złotą nitką nazwiska zwycięzcy na Błękitną Wstęgę. Ponadto wszystkie jednostki startujące w regatach konkurują w swoich klasach. W zeszłym roku do regat zgłosiła się rekordowa liczba uczestników - 143 jednostki czyli 620 żeglarzy. Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku rekord zostanie pobity.

ZAPISZ SIĘ DO STARTU W BŁĘKITNEJ WSTĘDZE

Regaty odbędą się 3 października. Start zaplanowano na godz. 11 z redy basenu jachtowego w Gdyni zobacz na mapie Gdyni. Zgłoszenia do regat odbywają się tylko online poprzez stronę regat i trwają do 30 września. Zgłoszenia nie będą przyjmowane po tym terminie.

Wpisowe przy zgłoszeniu do 20 września wynosi 40 zł za każdego uczestnika, przy zgłoszeniu w dniach 21 września - 30 września wpisowe wynosi 80 zł za każdego uczestnika. Jeśli ktoś chciałby wystartować w regatach o Błękitną Wstęgę i nie ma na czym lub ma jacht, ale nie może skompletować załogi, proszony jest o kontakt gielda@ykstal.org.pl.

Wszelkie informacje i dokumenty związane z wyścigiem znajdują się na oficjalnej stronie imprezy.

Program regat:
godz. 11 - start wyścigu - reda basenu jachtowego w Gdyni
ok. godz. 15.30 - rozpoczęcie Sailors Party - hangar YK STAL Gdynia
ok. godz. 18 - ceremonia nagrodzenia zwycięzców poszczególnych grup, jak również wręczenia "Błękitnej Wstęgi" dla najszybszego oraz "Czerwonej Latarni" dla jachtu, który ostatni przekroczył linię mety - hangar YK STAL Gdynia
po ceremonii - Sailors Party c.d. z muzyką na żywo i poczęstunkiem - hangar YK STAL Gdynia


Zobacz jak przebiegała rywalizacja o Błękitną Wstęgę w 2012 roku.

ras.

Wydarzenia

Opinie (2)

 • My już jesteśmy zapisani;)

  • 4 0

 • bez sensu

  Te regaty są bez sensu, nadmuchiwanie frekwencji tylko po to żeby znów wygrał kajciarz to trochę mija się z celem. W tym samym czasie są o wiele fajniejsze regaty na trasie Górki-Jastarnia

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Chełm os. Witosa

20-27 zł
impreza na orientację

Bachata Womanity z Evelą Grablowską

119 zł
kurs tańca

Zajęcia Otwarte z Jogą Kundalini W Centrum Joga i Pilates

joga

Forum

Najczęściej czytane