• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Prezenty od św. Mikołaja

kfk
10 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Piłka wygrała z wichurą na Zaspie
Do konfrontacji przystąpiło 47 zespołów, a w kategorii młodzików rywalizowało 10 drużyn ze stałymi bywalcami turniejów na Rozstajach ekipą Banino (w bordowych koszulkach) na czele. Do konfrontacji przystąpiło 47 zespołów, a w kategorii młodzików rywalizowało 10 drużyn ze stałymi bywalcami turniejów na Rozstajach ekipą Banino (w bordowych koszulkach) na czele.

Po blisko czterogodzinnej walce na gdańskich Rozstajach poznaliśmy zwycięzców tegorocznego turnieju "Piłkarskie Mikołajki" z cyklu "Cztery pory roku". Redemption Team, Sprawni Inaczej, Chełm i Banino II tryumfowali w sobotę, 6 grudnia w poszczególnych kategoriach wiekowych.Coraz większym zainteresowaniem cieszą się piłkarskie zmagania w ramach programu profilaktyczno-sportowego "Do przerwy 0:1". W zawodach na gdańskim osiedlu wystartowało aż 47 zespołów, blisko 400 zawodników. Z okazji tak dużej liczby drużyn biorących udział w konfrontacji, w grupie starszej i juniorów rywalizowano systemem pucharowym. Organizatorzy poszerzyli rozgrywki o kategorię trampkarzy.

"Pomimo, że turniej był rozgrywany w plenerze cieszył się po raz kolejny znakomitą frekwencją. Nie zawiódł również św. Mikołaj, który w swoim pojemnym worku znalazł ponad 100 medali, 18 pucharów, 60 piłek, t-shirty, długopisy, breloczki, rękawice bramkarskie oraz kilkanaście kilogramów słodyczy" - informuje Magdalena Kowalczys, koordynator zawodów.

Na każdą ekipę czekały prezenty od hojnego św. Mikołaja, a zziębnięci piłkarze mogli się napić gorącej herbaty. Rywalizacja w kategorii "open" i juniorów toczyła się tradycyjnie na piaskowym boisku przy Zespole Szkół nr 12. Natomiast na sztucznej murawie SM Rozstaje młodziki zostali pociśnięci przez trampkarzy. Tym samym po raz pierwszy w historii cyklu "Cztery pory roku" stworzono kategorię wiekową do 9 lat. Rywalizację trampkarzy wygrali zawodnicy Banino II przed KS Rozstaje.

Coraz trudniej w grodzie Neptuna znaleźć turniej, w którym mogą brać udział osoby powyżej 18 lat. Inaczej jest na Rozstajach, gdzie organizatorzy nie zapominają o starszej młodzieży i oldbojach. Rywalizacja z cyklu piłkarskich spotkań Gdańskiej Fundacji Dobroczynności toczy się na Rozstajach już od czterech lat. Toteż zawodnicy występujący niegdyś w kategorii młodszej zasilają obecnie starszą konkurencję. Tak jak w przypadku zespołu 31 City, który tryumfował wśród juniorów podczas "Piłkarskiej majówki 2006", czy Orunii (mistrz zimy 2007).

W grupie "open" do konfrontacji zgłosiło się 21 drużyn. Tym razem mecze rozegrano systemem pucharowym, unikając przy tym dłuższych przerw pomiędzy spotkaniami poszczególnych teamów. Losy zmagań często rozstrzygały rzuty karne. Wydawało się, że pewnymi miejsc na podium będą najbardziej utytułowani wśród startujących - dwukrotni mistrzowie Joga Bonito i zwycięzcy tegorocznej majówki TNT. Jednak po kilkustopniowych eliminacjach do finału awansowały inne trzy ekipy, które rywalizowały już systemem "każdy z każdym". Ostatecznie zawody wygrał Redemption Team przed Ławkowiczami i Wisłą Ogniste Byki.

"Część z nas ostatni raz grała na Rozstajach prawie trzy lata temu w zespole Spółdzielni Mieszkaniowej. Postanowiliśmy zatem ponownie spotkać się i powalczyć o najwyższe cele. Stąd też nasza nazwa drużyny, nawiązująca do udanego powrotu koszykarskiej reprezentacji USA (red. Redeem Team, z angielskiego Drużyna Odkupienia) na tegoroczną Olimpiadę w barwach, której występują zawodnicy NBA" - powiedział platformie medialnej PMedia Wojciech Chojnacki, kapitan Redemption Team.

Na sąsiednim boisku o miano najlepszego rywalizowało 14 ekip juniorów. Także tutaj zastosowano system pucharowy a wśród faworytów potyczki upatrywano dwóch pretendentów do tytułu - aktualnych mistrzów jesieni z zespołu Twoja Stara oraz Sprawni Inaczej. I właśnie ten drugi nie zawiódł kibiców, ostatecznie zajmując najwyższy stopień na podium. Ze srebra cieszyli się zawodnicy drużyny Lwy Północy I, a na najniższym stopniu uplasowali się gracze Fc Suchanino.

Rywalizację młodzików (do 14 lat) na sztucznej nawierzchni boiska SM Rozstaje wygrał debiutujący w turnieju zespół Chełm, którego skład uzupełniali ubiegłoroczni mistrzowie gdańskich szkół. Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II wyszli z grupy eliminacyjnej z pierwszego miejsca, remisując jedynie z drugim w tabeli Nowym Portem. Jak się później okazało grupa A była najmocniejszą, bowiem obok chełmian na podium znalazł się także Nowy Port. Drugie miejsce zajęli Sodziarze. Idący jak burza młodzi piłkarze gdańskiej Gedanii, pewnie pokonując swoich rywali w fazie grupowej (B) i półfinałowej, ostatecznie musieli się zadowolić srebrnymi medalami.

Organizatorem "Piłkarskich Mikołajek na Rozstajach" jest Gdańska Fundacja Dobroczynności a znacznego wsparcia św. Mikołajowi udzielili: Fundacja Grupy TP oraz Totalizator Sportowy Lotto. Partnerami przedsięwzięcia byli: Spółdzielnia Mieszkaniowa Rozstaje, Pizzeria Gruby Benek na Zaspie, Biuro ds. UEFA Euro 2012 oraz Platforma Medialna PMedia.pl. Zawody dzikich drużyn odbywają się w ramach programu profilaktyczno-sportowego pod hasłem "Do przerwy 0:1".
kfk

Opinie (8)

 • oj

  było bogato

  • 0 0

 • Brawo Redemption Team

  Brawo dla najstarszej ekipy turnieju, pokazali klasę. Młodzież niech się uczy skutecznej i konsekwentnej gry:)

  • 0 0

 • A w Gdyni?

  Czy są takie turnieje?

  • 1 0

 • Gdynia to bieda

  • 0 0

 • 47 zespołów

  robi wrażenie

  • 0 0

 • fotogalerie

  mozna obejrzeć na pmedia.pl

  • 1 0

 • Nowy Port .

  Drugi raz na podium w ciągu 6 miesięcy ;)

  • 0 0

 • :)

  FC KOLBUDY!
  do zobaczenia 11 lipca

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Majóweczka - nocowanka dla dzieci

170 zł
warsztaty, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Czerwony Rytuał Szeherezady

179 zł
zajęcia rekreacyjne

Bachata w Olivia Garden | Zajęcia tańca latynoskiego

30 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane