wiadomości

Rekreacyjnie po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdańsk planuje budowę nowego szlaku spacerowego przez tereny leśne

Wieczorne przejście w tempie spacerowym Szlaku Skarszewskiego na odcinku z Sopotu do Gdańska Oliwy zajęło nam jedynie 2,5 godz.
Wieczorne przejście w tempie spacerowym Szlaku Skarszewskiego na odcinku z Sopotu do Gdańska Oliwy zajęło nam jedynie 2,5 godz. fot. GR3

Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego to ogromny potencjał szczególnie dla piechurów. Niezliczona kombinacja ciekawych tras, którymi wybrać się można praktycznie o każdej porze roku, czy to za dnia czy po zmroku. Jeśli ktoś nie czuje się pewnie i ma problemy z orientacją w terenie warto skorzystać z któregoś ze szlaków, których oznakowanie w ostatnim czasie zostało poprawione.Rozciągające się wzdłuż naszej aglomeracji lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego dają masę możliwości uprawiającym sporty na świeżym powietrzu. Osobiście prócz basenu, nie potrafię przekonać się do "ćwiczeń pod dachem". Pomimo nie najlepszej ostatnio pogody, na świeżym powietrzu czuję się jak ryba w wodzie. Nie odpuszczam wypadów rowerowych, ani wędrówek pieszych, nawet po zmroku. Wiem, że ciężko przekonać się do uprawiania jakichkolwiek sportów gdy za oknem szaro, buro i ponuro, a nie mówiąc już o padającym deszczu czy przenikliwym,wilgotnym wietrze. Na wszystko jest jednak rada: wystarczy porządnie się ubrać i pozytywnie się nastawić! Nie jest to łatwe, ale dla chcącego nic trudnego.

Znakowane szlaki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Szlaki turystyki pieszej PTTK są znakowane w jednolity sposób na terenie całego kraju. Dotyczy to zarówno terenów nizinnych jak i górskich. System ten wyróżnia zasada stosowania jako oznacznika szlaku jednego z pięciu kolorów podstawowych czyli czerwonego, żółtego, niebieskiego, zielonego lub czarnego. Kolor szlaku nie ma nic wspólnego z jego trudnością, to nie stok narciarski ! Najbardziej znany i charakterystyczny element systemu to znak podstawowy, którym jest poziomy prostokąt, wypełniony trzema jednakowej wielkości poziomymi paskami, zewnętrznymi białymi i środkowym w kolorze szlaku. W sopockich szlakach pieszych zamiast obwódki białej stosuje się żółtą.

opr. własne


Niebawem na łamach naszego portalu podzielimy się z Wami szczegółowymi opisami przemierzonych przez nas szlaków. W opracowaniach będziemy starali się uwzględnić również odcinki szlaku nadające się pod kątem nordic walking. Przedstawimy także ciekawe miejsca, które warto odwiedzić, itp.

Wybierając się na wycieczkę dobrze jest zaopatrzyć się w mapę lub przewodnik. W turystyce krajoznawczej Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego najlepiej sprawdzają się publikacje wydawnictwa EkoKapio.

Zachęcam również do przeczytania ciekawego artykułu o poruszaniu się
"po szlakach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego rowerem".

Opinie (13) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl