• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rodzinne Gry Parkowe na Orientację

Bractwo Przygody Almanak oraz Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie zapraszają do udziału w zabawie z cyklu "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację". Impreza odbędzie się w niedzielę 19 listopada od godz. 9:30 w Parku Reagana (wejście A, 300 m promenadą w stronę molo). Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach.

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy ... biegać.
To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Sport, którą można potraktować jako trening czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa Sport jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący orientację w terenie. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym oraz przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytanie. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SPortIdent.

Chcesz wystartować? Wypełnij formularz elektroniczny

1. Organizatorzy:

Bractwo Przygody Almanak Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
Miasto Gdańsk - Wydział Rozwoju Społecznego
Kierownik zawodów: Wojciech Suchy, tel. +48 502 765 536

2. Sponsorzy:

-Herbaciarnio-Kawiarnia Podróżnicza 18 Południk
-Sklep turystyczny Tuttu.pl

3. Terminy i miejsce:

Najbliższy:
Niedziela, 19.11.2017, Park Reagana (wejście A, 300 m promenadą w stronę molo).

Kolejne edycje Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację:
03.12 - Kiełpinek
Już dziś zapisz to sobie w kalendarzu!!!
Terminy edycji 2018 już wkrótce.

4. Rodzaj i forma zawodów:

Zawody o charakterze edukacyjnym i popularyzującym biegi i marsze na orientację na terenach parkowych i małych obszarach leśnych.

5. Kategorie startowe:

Rodzinna:
-łatwa, długość około 2-3 km, na ogół wzdłuż dostępnych ścieżek i dróg, przejezdna dla wózków;

Open:
-łatwa, preferująca umiejętności nawigacyjne; długość około 3-4 km, względnie męcząca ze względu na wysokości i urozmaicenie terenu;

Tułacz: trudna, długa około 3-5 km, z dużą ilością Punktów Kontrolnych, przydatne umiejętności nawigacyjne i kompas.

Sport (BnO): najdłuższa, możliwe nawet edycje do 6 km, z największą ilością Punktów Kontrolnych, dla miłośników Biegu na Orientację lubiących się zmęczyć i pobiegać w lesie, konieczne umiejętności nawigacyjne i kompas.
Na wszystkich trasach kolejność potwierdzania Punktów Kontrolnych OBOWIĄZKOWA!!! Wszystkie trasy oparte na systemie elektronicznego potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent.

Na wszystkich trasach dopuszcza się start indywidualny lub zespołowy w grupach o dowolnej liczebności. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika/zespołu jest dotarcie na metę wszystkich członków zespołu oraz wręczenie karty startowej do rąk sędziego mety.

6.Miejsce i biuro zawodów:

Miejsce akcji:
Park Reagana wejście A, przy promenadzie na molo w Brzeźnie, po lewej stronie po minięciu Rancho Promenada.
>>>zobacz na mapie miejsce zbiórkizobacz na mapie Gdańska

Biuro czynne od godz. 9:30.

Dojazd:

Autobusem nr 124, 127 lub 148 do przystanku Czarny Dwór (na końcu al. Jana Pawła II). Dalej pieszo w głąb parku około 300m.
Samochodem do końca al. Jana Pawła II, na parking przy promenadzie na molo w Brzeźnie. Dalej pieszo w głąb parku około 300m.


7. Program imprezy:

-9:30-12:30 - praca biura zawodów. Nie trzeba przychodzić na 9:30, można być o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu.
-10:00-12:30 - start z interwałami czasowymi. Minuty startowe przydzielane będą w sekretariacie zgodnie z kolejnością rejestracji uczestników na starcie.
-14:00 - godzina zamknięcia mety.
-14:00-15:00 - planowane zbieranie punktów.

>>>Regulamin Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację

Chcesz wystartować? Wypełnij formularz elektroniczny

Kontakt mailowy: parkowe@almanak.pl

Zobacz naszą wideo relację z jednej z poprzednich edycji:

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opłaty

Do 3-ego roku życia (rok ur. 2014-2017): 1,00 zł
Dzieci w wieku powyżej 3 do 12 lat (rok ur. 2005-2013): 5,00 zł
Młodzież w wieku powyżej 12 do 20 lat (rok ur. 1997-2004): 10,00 zł
Dorośli powyżej 20 roku życia (rok ur. 1996 i starsi): 15,00 zł

Chcesz wystartować?
- Wypełnij formularz elektroniczny

Zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej do piątku 17.11.2017, do godz. 20:00. Po tym terminie start możliwy w miarę dostępnych map w biurze zawodów (również prosimy o zgłoszenia elektroniczne)

Medal zapewniamy osobom, które zgłoszą się do czwartku 16.11.2017 do godz. 20:00.

Osoby zgłoszone po terminie podanym powyżej, lub na starcie (w tym również osoby zwolnione z opłaty):

dodatkowo 2,00 zł (dzieci do 12 lat)
dodatkowo 5,00 zł (osoby powyżej 12 lat).

Uwaga: Opłatę startową opłacamy w biurze imprezy.

Na każdą trasę ustalony jest limit zgłoszeń. Na miejscu, w biurze zawodów przyjmowane będą zgłoszenia tylko do wyczerpania zapasu map. Zalecamy zgłoszenia poprzez internet. Osobom zgłoszonym po terminie oraz w bazie zawodów nie gwarantujemy kompletu świadczeń (zwłaszcza mapy i medalu).

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl