stat
Impreza już się odbyła

Rodzinnie przez pomorskie szlaki (1 opinia)

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na nowy cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek, których celem jest poznanie ciekawostek przyrodniczych regionu Pomorza. Pierwsza, inauguracyjna wędrówka odbędzie się w sobotę, 16 października. Podczas jej marszruty poznamy malownicze tereny Lasów Otomińskich. Na 7,2 km trasie zobaczymy śródleśne jeziorka i torfowiska, a także ogromny lej, który jest pamiątką po neolitycznej kopalni bursztynu. Na dobry początek tegorocznej serii wędrówek, po wspólnych zajęciach, biesiadować będziemy przy ognisku. Na kolejne rodzinne wędrówki, wybierzemy się nieco dalej w różne krainy Pomorza.

1. Program bezpłatnych wycieczek w październiku:

Wycieczki w czwartki po pracy :

- 07.10. - Ciekawostki historyczne Drogi Nadleśniczych (wycieczka piesza)
- 14.10. - Przez sopockie szlaki spacerowe, tropem lisów (wycieczka piesza)
- 21.10. - Przez sopockie szlaki spacerowe, tropem zajęcy (wycieczka piesza)
- 28.10. - Szlak Borsuka, czyli trójmiejski szlak historyczny (wycieczka piesza)

Całodniowe wycieczki w soboty (dla dorosłych i rodzin z dziećmi)

- 02.10. Szwajcaria Kaszubska: Jar Raduni i Reknicy (wycieczka rowerowa)
- 16.10. Neolityczna kopalnia bursztynu w Otominie (wycieczka piesza dla rodzin z dziećmi)
- 23.10. Wzdłuż Cedronu do Kalwarii Wejherowskiej (wycieczka piesza)

2. Idea wycieczek z Olivią Business Centre i Grupą Rekreacyjną 3miasto:

Podczas naszych wycieczek turystycznych, które realizujemy w środku tygodnia po pracy poznajemy zakamarki dolnych i górnych tarasów trójmiejskiej aglomeracji. Zaś w weekendy, gdy czasu jest więcej zagłębiamy się w ciekawostkach krajoznawczych regionu. Pokonujemy liczne wzniesienia, doliny, polany, miejsca powiązane z historią. Podglądamy przepiękną przyrodę, zarówno tą ożywioną w postaci różnych gatunków drzew, jak i nieożywioną przejawiającą się tajemniczymi głazami. Poznajemy legendy i historie powiązane z ciekawymi miejscami, architekturą Pomorza. A wszystko po to by lepiej się poznać i zintegrować amatorów aktywnego wypoczynku. Od października, raz w miesiącu pokonamy trasę wraz z dziećmi. Trasy przygotowane będą tak, aby najmniejsze szkraby.

Trasy naszych rodzinnych wędrówek są na tyle krótkie, aby poradziły sobie z nimi dzieci powyżej 6 roku życia oraz osoby starsze. Mniejsze dzieci można zabrać w nosidełku lub wózku terenowym / joggerze (których kółka nie zapadają się w piachu lub błocie).
Trasy naszych rodzinnych wędrówek są na tyle krótkie, aby poradziły sobie z nimi dzieci powyżej 6 roku życia oraz osoby starsze. Mniejsze dzieci można zabrać w nosidełku lub wózku terenowym / joggerze (których kółka nie zapadają się w piachu lub błocie). fot. GR3miasto


3. Do kogo skierowana jest trasa:

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 6 lat. Młodsze szkraby proponujemy zabrać w wózku terenowym, bądź w nosidełku.

Jeśli nie posiadasz własnego nosidełka lub wózka, wypożycz w Itinere   
Powołując się na nasze wydarzenia, otrzymasz zniżkę 50% (przy wypożyczeniu na weekend)
Z uwagi na dość urozmaicony teren i możliwość wystąpienia po drodze nierówności, korzeni oraz piachu odradzamy zabrania ze sobą wszelakich rowerków biegowych i hulajnóg.

4. Ciekawostki naszej marszruty:

W Lasach Otomińskich skrywa się mnóstwo ciekawostek przyrodniczych: liczne, malownicze torfowiska oraz powyrobiskowe leje, z których wydobywano bursztyn. Jeden z nich, który na pierwszy rzut oka wygląda jak dziura po małym meteorycie, to właśnie dawna kopalnia tzw. "złota Bałtyku". Przy okazji wędrówki poznamy także znakowane szlaki turystyki pieszej i rowerowej przebiegające przez lokalne lasy. Poznamy ich formy oznakowania, tak aby w przyszłości móc je rozpoznawać i podejmować podczas indywidualnych wycieczek.

5. Dystans do pokonania: max.7,2 km

>>> Zobacz na mapie trasę, którą pokonamy

6. Prędkość marszu: dopasowana do dzieci

7. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:

Bąkowo, Park Sportowo-Rekreacyjny, ul. Otomińska
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
(ustaw ją jako miejsce docelowe i jedź wg wskazówek mapy Google)

-  9:50 zbiórka uczestników
- 10:00 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
- 13:00 - przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki, rozpalenie ogniska

Rodzinne wędrówki to spotkania wielopokoleniowe: wędrują z nami dzieci, rodzice oraz osoby starsze. Można zabrać ze sobą także zwierzaka na smyczy, pod warunkiem, że nie gryzie uczestników ;)
Rodzinne wędrówki to spotkania wielopokoleniowe: wędrują z nami dzieci, rodzice oraz osoby starsze. Można zabrać ze sobą także zwierzaka na smyczy, pod warunkiem, że nie gryzie uczestników ;) fot. GR3miasto


8. Ognisko na zakończenie wędrówki:

Na koniec wędrówki rozpalimy ognisko w miejscu do tego przeznaczonym. Organizator zapewnia do tego celu drewno, podpałkę, metalowe kije do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków, worki na śmieci i dobrą zabawę. Uczestnicy organizują we własnym zakresie zakąski, kiełbaski, napoje itp.
 
9. Rodzaj nawierzchni, jakie buty?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej wędrówki rekomendujemy buty trekkingowe o twardej podeszwie z protektorem. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi.

10. Warunki udziału:

Uwaga: organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych
Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Wycieczkę prowadzi:

Krzysztof Kochanowicz

Grupa Rekreacyjna 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Olivia Business Centre

Zobacz wideo relację z jednej z ostatnich wędrówek:

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Błąd w treści

    W opisie wyprawy piszecie, że spotkanie jest 16.10 w niedzielę. Poprawcie bo ktoś nie spojrzy na datę i utkwi mu niedziela. Pozdrawiam.

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl