wiadomości

stat

Ruszył sezon na łyżwy. Ślizgawki w hali "Olivia" do 29 marca 2020 roku

Najnowszy artukuł na ten temat

Serwis, naprawa i czyszczenie aquaparku w Sopocie

Ślizgawki w małej hali "Olivia" od 5 października będą czynne w soboty, niedziele, ferie i święta. Każdego dnia na miłośników jazdy na łyżwach czekać będzie siedem godzinnych tur.
Ślizgawki w małej hali "Olivia" od 5 października będą czynne w soboty, niedziele, ferie i święta. Każdego dnia na miłośników jazdy na łyżwach czekać będzie siedem godzinnych tur. fot. stoczniowiec.org.pl

Ruszył sezon na łyżwy w małej hali "Olivia". Co roku korzysta z niej około 60 tysięcy osób. Ślizgawki będą funkcjonować w każdą sobotę i niedzielę oraz w ferie i dni świąteczne aż do 29 marca przyszłego roku. Jednorazowy bilet, na godzinę jazdy podrożał z 12 do 15 zł. Dostępne są także karnety na 5 i 10 wejść. Na miejscu można skorzystać z bezpłatnej szatni oraz za odpłatnością wypożyczyć oraz naostrzyć łyżwy.

Czy w sezonie zimowym 2019/2020 zamierzasz jeździć na łyżwach?

wielokrotnie, to jedna z moich ulubionych zimowych aktywności 32%
kilka razy pójdę, jak co roku zresztą 39%
lata nie jeździłam(em), ale teraz chyba znów spróbuję 16%
mam nadzieję, że w tym sezonie nauczę się wreszcie jeździć na łyżwach 7%
nie, to nie dla mnie 6%
zakończona Łącznie głosów: 348
Tak jak w poprzednich latach, zarządzający halą GKS Stoczniowiec, przygotował po siedem tur wejść na taflę. Pierwsza punktualnie o godzinie 10:30, a kolejne na godz. 12, 13:30, 15, 16:30, 18 i 19:30. Podczas każdej tury można jeździć przez godzinę.

Jednorazowy bilet wstępu na ślizgawkę to 15 zł. Można nabywać również karnety po 5 i 10 wejść w cenie odpowiednio 65 i 120 zł. Na miejscu można skorzystać z bezpłatnej szatni, wypożyczyć oraz naostrzyć łyżwy czy skorzystać z kawiarni. Koszt wypożyczenia łyżew to 10 zł. 8 zł wydamy za ich naostrzenie, a za 5 zł można wypożyczyć kask.

- Co sezon nasze ślizgawki w małej hali odwiedza blisko 60 tys. Po raz pierwszy od 10 lat podnieśliśmy ceny wstępu z 12 na 15 zł. Ma to związek z rosnącymi kosztami eksploatacyjnymi. Dokupiliśmy też łyżwy w rozmiarach 39-40, na które jest największy popyt w wypożyczalni - wyjaśnia dyrektor sportowy GKS Stoczniowiec, Maciej Turnowiecki.

Ślizgawki w hali "Olivia". Szczegółowy cennik i regulamin korzystania

Dostępne są łyżwy dla dzieci od rozmiarów 24/25, a także pingwinki do nauki jazdy. Dzięki chodzikom najmłodszym dużo łatwiej jest stawiać pierwsze kroki na lodzie.

Opłaty za wypożyczenie chodzika - 10 zł - należy dokonać w kasie ślizgawki. Na podstawie paragonu odbiór pingwinka odbywa się w wypożyczalni łyżew. Aktualnie w zasobach organizatorów jest pięć takich chodzików.

W listopadzie ruszy miejskie lodowisko na placu Zebrań Lodowych. Powinno zacząć działać w pierwszej połowie miesiąca.

W podobnym czasie powinno zostać otwarte sztuczne lodowisko w Gdyni.

Natomiast od pogody uzależniony jest termin uruchomienia otwartego lodowiska przy molo w Sopocie.

Opinie (38)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl