• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Sauny - 10 przykazań. Tego nie rób, aby nie wkurzać innych

Jacek Główczyński
16 grudnia 2023, godz. 14:00 
Opinie (87)
Sauny miejscem do relaksu, a nie do wkurzania innych. Sauny miejscem do relaksu, a nie do wkurzania innych.

Od 15 zł do nawet ponad 100 zł zapłacimy obecnie w Trójmieście za godzinę spędzoną w saunie. Przeczytaj, czego nie należy robić, aby nie "wkurzać" innych i samemu nie narazić się na nieprzyjemności. 10 przykazań to nasz subiektywny wybór, żeby to, co ma być przyjemnością, nie zamieniało się w koszmar dla ciebie i innych.Uwagi na niewłaściwe zachowanie w saunie:

 1. "Zapominanie" o prysznicu
 2. Prysznic przed sauną to nie tylko zabieg czysto higieniczny. Dla ciebie dodatkowa korzyść to nawodnienie skóry. Innym oszczędzi "nieprzyjemnego zapachu", gdyż nawet w perfumach lub wodach kolońskich, których nie zmyjesz, nie muszą gustować inni.
 3. Wejście w klapkach
 4. O ile pod prysznicem klapki są wręcz niezbędne, to do sauny fińskiej ich nie zabieraj. Po co wdychać "rozpuszczający się plastik" i toksyny z tworzyw sztucznych?

 5. Strój kąpielowy
 6. Zostaw go przed sauną. Unikniesz być może... oparzenia, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury materiał się nagrzewa. Może też wydzielać nieprzyjemny zapach, np. basenowego chloru. Ponadto, gdy wchodzisz w mokrym kostiumie, to "ochładzasz" pomieszczenie. No i chyba najważniejsze - bez niego twoje ciało lepiej w saunie "wypocznie".
 7. Brak ręcznika
 8. Szczególnie w saunie suchej siadanie bezpośrednio na nagrzane deski grozi oparzeniem. Ponadto to mało higieniczne, gdy innym zostawisz po sobie mokrą plamę.

 9. Wylewanie własnych pachnideł i olejków
 10. Nie rób tego, przynajmniej bez pytania obsługi, a tym bardziej innych korzystających z sauny. Dzięki temu na pewno unikniesz ewentualnego pożaru bądź wysadzenia "korków". I - to samo co w przypadku perfum - zapach, który lubisz, nie musi odpowiadać innym.
 11. Głośna rozmowa
 12. Sauna z definicji to miejsce odpoczynku. Hałas mu nie sprzyja. Ponadto inni wcale nie muszą być ciekawi twoich opowieści.

 13. Alarm niekoniecznie dla wszystkich
 14. To samo dotyczy wszelkiego rodzaju alarmów, które ustawiasz, aby spędzić w saunie odpowiedni czas. Raz - hałas, dwa - po usłyszeniu alarmu zrywasz się na równe nogi i "przepychasz" szybko do wyjścia. Klepsydry, które są w saunach, uchronią ciebie od tej niezręcznej sytuacji. Skontrolujesz czas i przygotujesz się do wyjścia.
 15. Biżuteria
 16. Chcesz zrobić test, czy masz prawdziwą? Bo jeśli nie, nagrzeje się i może poparzyć. A nawet ta prawdziwa narazi cię na uśmiechy bynajmniej nie podziwu, a raczej politowania.

 17. Wchodzenie i wychodzenie co chwila
 18. W saunie, szczególnie fińskiej, im wyższa temperatura, tym lepiej. Jeśli wchodzisz i wychodzisz, ciągle ochładzasz pomieszczenie, a ponadto irytujesz innych, gdyż przeszkadzasz im w spokojnym odpoczynku.
 19. "Niech się dziecko ogrzeje"
 20. Przed każdą sauną wisi regulamin, w którym zazwyczaj określony jest minimalny wiek, od którego można korzystać z sauny. Ale nie tylko z tego powodu "nie ogrzewaj" dziecka po basenie w saunie, a na pewno nie "tylko na minutkę".


Powyższy wybór 10 grzechów głównych jest naszym subiektywnym. Obyś nie musiał tworzyć swojego. Jednak jeśli już taki masz, podziel się swoimi spostrzeżeniami w opiniach. A nie tylko w poniższych obiektach życzymy spokojnego i bez stresów "saunowania".

Sauny w atrakcyjnych cenach w TrójmieścieSauny dla grup w Trójmieście

 • Projekt Brzeźno - 150-300 zł/h dla grup powyżej 8 osób
 • Sauna Story - 140 zł/2h dla grupy do 3 osób
 • Willa Bryza - 80 zł/h na wyłączność dla dwóch osób / każda kolejna osoba to koszt 20 zł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (87)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Majóweczka - nocowanka dla dzieci

170 zł
warsztaty, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Czerwony Rytuał Szeherezady

179 zł
zajęcia rekreacyjne

Bachata w Olivia Garden | Zajęcia tańca latynoskiego

30 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane