• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Seniorskie aktywności na Polankach

W piątek, 17 maja w godz. od 10.00 do 13.00, w Domu Pomocy Społecznej "Polanki" w Gdańsku Oliwie odbędzie się rozrywkowa i integracyjna impreza dla osób starszych. Lista uczestniczek, uczestników wydarzenia jest już zamknięta. Wezmą w nim udział podopieczni gdańskich placówek wsparcia dla osób 60+.

Piątkowe spotkanie na terenie oliwskiego DPS przebiegać będzie pod hasłem "Aktywność na Polankach". Uczestniczki, uczestnicy w programie imprezy z pewnością znajdą coś interesującego - dla ciała i dla duszy. W programie są m.in.: zabawa taneczna z didżejem, taniec terapeutyczny, gra w fińskie kręgle oraz animacje i aktywizujące konkursy. Będzie słodki poczęstunek i czas, aby nawiązać przyjaźnie. Nie zabraknie również oferty informacyjno-profilaktyczno-pomocowej z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych, przygotowanej przez Komendę Miejską Policji oraz przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Policjanci m.in. przypomną zainteresowanym o zakresie udzielanego wsparcia. Podpowiedzą np. jak nie stać się ofiarą naciągaczy, nie narazić się na wyłudzenia. W punkcie informacyjnym gdańskiego MOPR osoby starsze uzyskają wiadomości o dostępnej pomocy m.in. socjalnej, specjalistycznej oraz aktywizującej społecznie. Dla chętnych są też profilaktyczne gadżety.

Aktywna jesień życia
Piątkowe wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Seniorze zadbaj o słoneczną jesień" 2024. Służy on aktywizacji, integracji, rozwijaniu pasji oraz edukacji w zakresie bezpieczeństwa mieszkanek i mieszkańców 60+. W tak szerokiej formule jest realizowany w mieście od kilku lat, przy udziale wielu partnerów organizacyjnych. W każdej imprezie w ramach projektu udział biorą osoby starsze, zwłaszcza z placówek wsparcia dziennego, ale też z domów pomocy społecznej. Pomysłodawcami "Seniorze..." są: MOPR w Gdańsku, Gdańska Spółdzielnia Socjalna, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z KMP w Gdańsku. Imprezy w ramach projektu, oprócz podmiotów już wymienionych, organizują wspólnie ośrodki wsparcia dla osób starszych: Dzienny Dom Pomocy przy ul. Wajdeloty, DPS "Polanki", Dzienny Dom "Senior - WIGOR Świętej Barbary", Dzienny Dom Seniora "Gdański Wigor" Caritas, DPS "Ostoja", DDP "KISIEL", DPS Dziennego Pobytu "Złota Jesień", Środowiskowy Dom Samopomocy "Przystań STERNICZA".

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl