• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skywayrun Gdańsk Airport. Niemal 2 tys. osób biegało nocą po pasie startowym

mip.
19 maja 2024 
Opinie (76)

Zobacz, jak wyglądał bieg Skywayrun

Skywayrun Gdańsk Airport przyciągnął niemal 2 tys. biegaczy, którzy nocą mieli do pokonania 5 km po pasie startowym Portu Lotniczego im. Lecha WałęsyMapka. Najlepszy okazał się Jakub Ossowski z czasem 15 minut i 42 sekund. - Poziom imprezy z roku na rok rośnie. Organizacyjnie wszystko się zgadza, a atmosfera jest bardzo fajna. Za rok pobiegnę znowu i namówię na start kolejnych znajomych - powiedziała Kasia, jedna z uczestniczek, która startowała ze swoim partnerem i paczką znajomych.Nocny bieg Skywayrun Gdańsk Airport odbył się już po raz piąty. Podobnie, jak poprzednie edycje, zgromadził na starcie wielu chętnych. Tym razem na liście startowej znalazło się niemal 2,5 tys. uczestników, ale bieg ukończyło dokładnie 1926 biegaczy. Był to podobny wynik, jak przed rokiem, ale do rekordu z 2022 roku wiele brakowało. Wtedy ścigało na starcie stanęło 3,8 tys. osób.

Skywayrun 2024. Przeczytaj, jak zapowiadaliśmy imprezę Skywayrun 2024. Przeczytaj, jak zapowiadaliśmy imprezę

Uczestnicy pod osłoną nocy przebiegli po pasie startowym gdańskiego lotniska, na którym wstrzymany został ruch samolotów, i mieli do pokonania trasę o długości 5 km. Była to wyjątkowa okazja, by przebiec przez strefę lotniska, która na co dzień nie jest dostępna dla osób postronnych.

- Biegłam już po raz czwarty. Poziom imprezy z roku na rok rośnie. Organizacyjnie wszystko się zgadza, a atmosfera jest bardzo fajna. Ludzie się do siebie uśmiechają, wspierają nawzajem. Podczas imprezy panuje fajny klimat i to najbardziej w niej lubię. Dobrą energię czuć od samego początku do końca. Mam baterie podładowane na jakiś czas. Za rok pobiegnę znowu i namówię na start kolejnych znajomych - podsumowała bieg Kasia, jedna z biegaczek, która dystans pokonała razem ze swoim partnerem.

Sprawdź, jak wyglądało oczekiwanie na start bieguUczestnicy zwracali też uwagę na bardzo sprawną organizację zawodów, a zwłaszcza kontroli bezpieczeństwa, która minęła im w try miga, właśnie dzięki fenomenalnej atmosferze biegu.

- Tutaj nie liczą się wyniki, ale dobra atmosfera, ludzie, zabawa. Bardzo dobra, sprawna organizacja - szybko się przechodziło przez bramki. Samo oczekiwanie na bieg trwało ok. 1,5 godziny. Jeżeli masz znajomych, to czas leci w mig. Ludzie rozmawiają, bawią się, co po niektórzy zaczynają się rozgrzewać. Potem na płycie to już rozgrzewka w rytm skocznej muzyki razem z panią, która pokazuje cały układ rozgrzewki. Megazabawa, nie czuć że jest godz. 1 w nocy, jest bardzo ciepło. Wszyscy są uśmiechnięci. Atmosfera jest bardzo dobra. Potem bieg bez żadnego ciśnienia. Na mecie same uśmiechnięte buzie. Był to bardzo mile spędzony wieczór. Towarzysko, zdrowo i nietypowo. U nas to już taka tradycja, trzeci rok z rzędu biegnę: ja, mój brat i jego żona - mówi nam z kolei Michał.
Na wspomnianym dystansie najlepiej poradził sobie ubiegłoroczny triumfator, Jakub Ossowski z Elbląga, który zwyciężył z czasem 15 minut i 42 sekund, czym poprawił swój wynik z 2023 roku, kiedy to potrzebował na to 8 sekund więcej. Drugi był Łukasz Fijałkowski z Gdańska (00:16:35), a podium uzupełnił Wojciech Pijanowski z Warszawy z wynikiem 16 minut i 59 sekund.Z kolei w rywalizacji pań najlepsze była Beata Niemyjska z Nowego Dworu Gdańskiego, która w klasyfikacji generalnej zajęła 10. pozycję (00:18:13).

Półmaraton wrócił po 4-letniej przerwie. Odzyskał zaufanie? Blisko 5 tys. na starcie Półmaraton wrócił po 4-letniej przerwie. Odzyskał zaufanie? Blisko 5 tys. na starcie
mip.

Wydarzenia

Skywayrun Gdańsk Airport 2024 (13 opinii)

(13 opinii)
109 zł
bieg

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (76)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni

zajęcia rekreacyjne, trening

Spacer tematyczny po mieście: Park Oliwski i okolice

30-50 zł
spotkanie, spacer, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rolowania Morena

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane