• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Weekend dla aktywnych w Trójmieście 18-19 maja. Są nawet nocne imprezy

mip.
17 maja 2024, godz. 06:00 
Opinie (23)
Skywayrun Gdańsk Airport to tylko jedna z wielu imprez dla aktywnych, która odbędzie się w weekend 18-19 maja. Skywayrun Gdańsk Airport to tylko jedna z wielu imprez dla aktywnych, która odbędzie się w weekend 18-19 maja.

Najbliższy weekend dla aktywnych w Trójmieście będzie można spędzić na wiele sposobów i to o różnej porze dnia. Nie brakuje nawet imprez nocnych. Do wyboru jest wiele propozycji, m.in. Półmaraton Gdynia, Biegowe Grand Prix czy gry na orientację. Ponadto zaplanowano też różne treningi czy imprezy dla małych i dorosłych. Zobacz nasz kalendarz imprez oraz sprawdź, co będzie działo się w sobotę i niedzielę, 18-19 maja.

Gdynia PółmaratonTrasa Półmaratonu Gdynia. Trasa Półmaratonu Gdynia.
W sobotę, 18 maja, po kilkuletniej przerwie odbędzie się gdyński półmaraton. Biegacze wystartują o godz. 20:30, co oznacza, że wielu z nich dotrze do mety już po zmroku, co wpłynie na nietypowy klimat imprezy. Start i meta ulokowane będą na Skwerze Kościuszki. Biegacze przebiegną obok wielu charakterystycznych punktów miasta.

Razem z półmaratonem wystartuje też Gdynia 5K, czyli bieg na dystansie 5 km. Jego uczestnicy krótko po starcie skręcą od razu w ulicę Świętojańską, następnie skierują się w stronę morza, gdzie będzie na nich czekał nieco wydłużony odcinek trasy po Bulwarze Nadmorskim. Bieg zakończą w tym samym miejscu, co półmaratończycy.

W sobotę półmaraton, zmiany na drogach od piątku W sobotę półmaraton, zmiany na drogach od piątku

Zapisy internetowe już się zakończyły, ale zgłosić się będzie można jeszcze w biurze zawodów. Wpisowe wynosi 250 zł.

Pko Gdynia Półmaraton 2024 (16 opinii)

(16 opinii)
129 - 250 zł
bieg


Skywayrun Gdańsk Airport 2024Po raz kolejny odbędzie się znany i lubiany nocny bieg po pasie startowym Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w GdańskuMapka.

Coraz więcej imprez biegowych w Trójmieście Coraz więcej imprez biegowych w Trójmieście

W nocy z 18 na 19 maja uczestnicy będą mieć niezwykłą okazję do przebiegnięcia 5 km po terenie lotniska, na co dzień niedostępnego dla osób postronnych. Lista startowa została już zamknięta. Wystartuje niemal 2,5 tys. osób.

Skywayrun Gdańsk Airport 2024 (13 opinii)

(13 opinii)
109 zł
bieg


Biegowe Grand Prix Dzielnic GdańskaW sobotę, 18 maja, Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk wspólnie z partnerami zapraszają na imprezę biegową połączoną z festynem rodzinnym z różnymi atrakcjami dla dzieci. To już 12. edycja tego cyklu. I etap Biegowego GP Dzielnic Gdańska to rywalizacja w 18 kategorii wiekowych w 10 różnych biegach. Start, meta, biuro zawodów oraz scena znajdować się będą na terenie nieopodal Zbiornika JasieńMapka.

Bieg główny odbędzie się na dystansie 5 km. Wpisowe wynosi 30 zł. W pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, wodę, posiłek/banan/baton oraz pakiet sponsorski. Start biegu głównego o godz. 10. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8.

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2024

30 - 50 zł
festyn, bieg


Trenuj z wojskiemW sobotę, 18 maja na terenie 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-OksywieMapka w godzinach 08-16 odbędzie się bardzo nietypowa impreza. Po raz piąty chętni będą mogli odbyć bezpłatne, jednodniowe szkolenie, skierowane do osób cywilnych zainteresowanych poznaniem podstawowych umiejętności wojskowych. Zapoznają się oni z budową broni, strzelaniem z karabinka MSBS Grot, rzut granatem, podstawy survivalu, czy walką wręcz. Na wydarzenie zaprasza 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej.

Zgłoszenie udziału w projekcie jest bardzo proste. Wystarczy wysłać swoje dane: imię, nazwisko, wiek i email na adres 7pbot.trenujzwojskiem@ron.mil.pl lub telefonicznie: 723-665-955. Na miejsce szkolenia należy stawić się minimum pół godziny przed rozpoczęciem ćwiczeń. Wejście na teren 43 Bazy Lotnictwa Morskiego przez bramę papieską od ulicy Zielonej. Należy mieć przy sobie dokument poświadczający obywatelstwo polskie: dowód osobisty lub paszport.

Trenuj z wojskiem 5

trening


Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Osowa - Park BrzeźnoW ten weekend odbędzie się kolejna impreza z cyklu Gier Parkowych na Orientację. Tym razem bractwo przygody Almanak wraz z Radą Dzielnicy Osowa zapraszają w niedzielę, 19 maja, do BrzeźnaMapka. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to masz świetną okazję do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, gdyż impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach.

Do wyboru są cztery trasy o różnym stopniu trudności. Początek o godz. 9:30. Koszt 2-27 zł. Mieszkańcy Dzielnicy Brzeźno (dzięki wsparciu imprezy przez Radę Dzielnicy), którzy zgłoszą się internetowo do piątku, 17 maja, do godz. 19:00, będą zwolnieni z opłat.

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Park Brzeźno

20 - 27 zł
impreza na orientację


Harpuś - z mapą na MatarnięW niedzielę, 19 maja, odbędzie się kolejna edycja zabawy z mapą na Harpusiu. Tym razem organizatorzy zapraszają na MatarnięMapka w Gdańsku (Łąka Maternusa). Start przy w SP nr 82 w Gdańsku. Świetna zabawa gwarantowana - 4 trasy do wyboru. Dla każdego zostanie przygotowana kolorowa, profesjonalna mapa do biegu na orientację z ciekawymi trasami, a po powrocie na metę czekać będą dyplomy, poczęstunek (w tym gorące napoje i owoce) i inne atrakcje. Start o godz. 10:30. Koszt udziału 1-25 zł.

Harpuś - z mapą na Matarnię!

25 zł
zawody / wyścigi, rajd / wędrówka, impreza na orientację


Pozostałe treningi i imprezy dla aktywnych:


TRE ćwiczenia uwalniające napięcia, traumę

100 zł
zajęcia rekreacyjne

Seniorskie aktywności na Polankach

zajęcia rekreacyjne

Total experience - saunowy wieczór głębokiego relaksu

189 zł
zajęcia rekreacyjne

XXI Turniej szermierczy "Gdańska Kuźnia"

turniej

Rajd Climate Classic Gdańsk 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
220 - 350 zł
rajd / wędrówka

Metoda Butejki - spokojny oddech, spokojny umysł

150 zł
warsztaty, trening, joga

Boks 60

trening

Dzikie Zumbini (1-3 latka)

43 zł
dancing, zajęcia rekreacyjne

Hip-Hop w Empire Music Grupa 9-13 lat

180 zł
kurs tańca, zajęcia rekreacyjne, trening

Salsation Kid w Empire Music 4-7 lat

180 zł
warsztaty, kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Parkrun Wzniesienie Osowy

bieg, zajęcia rekreacyjne, trening

Zumba z hiszpańskim

50 zł
warsztaty, spotkanie, kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Joga na 100czni

joga

Qigong Falun Dafa w parku w Sopocie

w plenerze, zajęcia rekreacyjne
mip.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni

zajęcia rekreacyjne, trening

Spacer tematyczny po mieście: Park Oliwski i okolice

30-50 zł
spotkanie, spacer, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rolowania Morena

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane