• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kajaki w okolicach Trójmiasta. Pomysł na jednodniowy wypad. Ceny minimalnie wyższe

Mikołaj Pachniewski
15 maja 2024, godz. 12:00 
Opinie (18)
W okolicach Trójmiasta sporo jest rzek, na których można uprawiać kajakarstwo. Przedstawiamy najciekawsze propozycje na jednodniowy spływ poza miastem. W okolicach Trójmiasta sporo jest rzek, na których można uprawiać kajakarstwo. Przedstawiamy najciekawsze propozycje na jednodniowy spływ poza miastem.

Na dobre wystartował już sezon kajakowy. Poprzednio przedstawialiśmy propozycje w Trójmieście, ale nasz region ma bogatą ofertę dla miłośników tego rodzaju aktywności. Prezentujemy najciekawsze odcinki na jednodniowy spływ i krótki wypad poza Trójmiasto. Ceny wahają się od 50 do 100 zł za osobę. Co ciekawe, w porównaniu z 2023 r. ceny wzrosły o maksymalnie 5-10 zł.Po której rzece pływałe(a)ś już kajakiem?Spływ kajakowy to doskonała opcja spędzenia wolnego czasu aktywnie i na łonie natury. Dobra pogoda sprzyja tego rodzaju aktywności. Wokół Trójmiasta nie brak jest rzek, które umożliwiają jednodniowy wypad. Poniżej prezentujemy najciekawsze, naszym zdaniem, propozycje. Wraz z orientacyjnym czasem przepłynięcia, a także kosztem takiej eskapady. Co ważne, w porównaniu z 2023 r. wzrosły o maksymalnie 5-10 zł.

Kajaki. Wystartował sezon. Oferta coraz bogatsza. Ceny na razie bez zmian Kajaki. Wystartował sezon. Oferta coraz bogatsza. Ceny na razie bez zmian

Spływy kajakowe pomorskie: spływ kajakowy RaduniąNaszą pierwszą propozycją jest Radunia. To rzeka doskonale nadająca się dla początkujących. Nurt jest bardzo spokojny, przeszkód niewiele, a ciek meandruje wśród kaszubskich pól, lasów i łąk.

Najpopularniejszym odcinkiem tej rzeki wybieranej na spływ jest "Górna Radunia", który swój początek ma w Ostrzycach. Spływ kończymy w Goręczynie, Somoninie lub Kiełpinie, w zależności od organizatora. Cena waha się od 50 do 70 zł za osobę. Na przepłynięcie trzeba przeznaczyć od 3 do 5 godzin.

Zobacz, jak wygląda spływ kajakowy RaduniąMożliwy jest także spływ dalszą częścią rzeki. "Dolna Radunia" to odcinek z Rutek do Kolbud. Ma on ok. 18 km, ale w jego trakcie dwukrotnie konieczna jest "przenoska" (Żukowo i Lniska). Przepłynięcie zajmie 5-8 godzin, a koszt to 70-100 zł za osobę.

Spływ kajakowy Radunią jest polecany dla początkujących. Spokojny nurt i tereny, którymi można cieszyć oko, to znak rozpoznawalny tego szlaku wodnego. Spływ kajakowy Radunią jest polecany dla początkujących. Spokojny nurt i tereny, którymi można cieszyć oko, to znak rozpoznawalny tego szlaku wodnego.


Spływy kajakowe pomorskie: spływ kajakowy PiaśnicąBardzo dobra propozycja dla rodzin z dziećmi. Spływ zaczyna się w Żarnowcu, koło śluzy przy Jeziorze Żarnowieckim. Do pokonania jest ok. 7 km. Trasa jest bardzo łatwa, a krajobraz zróżnicowany i zdecydowanie wart uwagi. Nurt na rzece jest spokojny, a woda bardzo czysta. Największą atrakcją tej trasy jest to, że kończy się ona w Dębkach, jednej z najpiękniejszych polskich plaż, gdzie Piaśnica uchodzi do Morza Bałtyckiego.

Zobacz, jak wygląda spływ PiaśnicąCała trasa jest do pokonania w 2-2,5 godziny, a koszt od 50 do 60 zł za osobę.Spływy kajakowe pomorskie: spływ kajakowy WdąWda to bezsprzecznie jedna z najpiękniejszych kaszubskich rzek, meandrująca pośród lasów, pól i łąk. Położona w samym centrum Kaszubskiego Parku Krajobrazowego jest doskonałym wyborem zarówno dla początkujących kajakarzy, jak i dla tych, którzy mają już za sobą kilka takich wycieczek. Zdaniem wielu jest to najciekawsza opcja w tym zestawieniu.

Najbardziej popularnym punktem startowym jest Lipusz. Natomiast jako metę organizatorzy proponują Loryniec, Czarną Osadę lub Wdzydze Kiszewskie. Minusem może być tu niski stan wody i częste szorowanie kajakiem po dnie. Piękniejszych krajobrazów można doświadczyć, wypływając np. z Wdzydz Kiszewskich, Czarnej Wody lub Błędna w kierunku Tlenia.

Atrakcją dla kajakarzy są rozmaite przeszkody na trasie, tj.: powalone przez bobry drzewa, meandry, Jezioro Schodno czy głazy i kamienie w korycie rzeki, połączone z wartkim nurtem. Na przepłynięcie od Lipusza do Wdzydz Kiszewskich trzeba liczyć od 5 do 7 godzin, podobnie jak i innych odcinków. Koszt to od 50 do 75 zł za osobę.Spływy kajakowe pomorskie: spływ kajakowy RedąRzeka Reda to dobry wybór zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Ci pierwsi wybrać mogą np. krótki odcinek z Zamostnego do Orla. To 9-kilometrowy fragment, który jest zarówno wąski i kręty, z niewielkimi przeszkodami w korycie rzeki, jak i szeroki bez żadnego nurtu. Atrakcją są cztery niewielkie progi wodne przed Jeziorem Orle.

Co zabrać na kajak? 15 rzeczy, które warto zabrać na spływ kajakowy Co zabrać na kajak? 15 rzeczy, które warto zabrać na spływ kajakowy

Z kolei bardziej doświadczeni kajakarze mogą wybrać fragment od Wejherowa do Redy, zwany "Meandrami Redy". Na tym 17-kilometrowym odcinku przydatne są umiejętności manewrowania kajakiem z racji tego, że trafimy tu na liczne meandry (łącznie jest ich tu ponad 100), bystrza i powalone drzewa.

W obu przypadkach do pokonania trasy wystarczą 3-4 godziny. Zapłacimy za to 50-70 zł.

Spływy kajakowe pomorskie: spływ kajakowy ŁupawąNa Pomorzu nie brak także rzek trudnych, przypominających górskie potoki. Ekstremalną propozycją dla odważnych jest spływ Łupawą. Spływ możemy zacząć w Kozinie i zakończyć w Łupawie, pokonując przy tym 21 km. Łupawa przypomina tu górski potok, a kajakarze muszą zmierzyć się z wartkim nurtem, niebezpiecznymi głazami i podwodnymi kamieniami. Oprócz tego trzeba pokonać wiele zwalonych drzew.

Drugą opcją jest start w Łupawie, a zakończenie w Łebieniu (15 km). Nurt jest bardzo wartki, sporo jest zwalonych drzew oraz bystrzyc. Nawet przez chwilę na Łupawie nie można się nudzić. Jest to trasa ekstremalna, czasami niebezpieczna i na pewno nie jest polecana rodzinom z dziećmi.

Spływ kajakowy Łupawą to propozycja dla naprawdę doświadczonych i odważnych kajakarzy. Spływ kajakowy Łupawą to propozycja dla naprawdę doświadczonych i odważnych kajakarzy.


Minusem jest jednak to, że z roku na rok poziom wody w niektórych miejscach się obniża, przez co często szoruje się kajakami po dnie, a niekiedy trzeba nawet je ciągnąć, gdyż niemożliwe jest swobodne wiosłowanie.

Koszt takiej wyprawy to od 50 do 80 zł za osobę.Spływy kajakowe pomorskie: spływ kajakowy SłupiąJeszcze jedną ekstremalną propozycją jest rzeka Słupia. Wypływając nią z Sulęczyna, można się zmierzyć z Rynną Sulęczyńską. To główna atrakcja, gdzie można się poczuć jak na górskiej rzece. Ponadto kajakarze spotkają tu liczne przeszkody w postaci zwałek, głazów i podwodnych kamieni, progi wodne, a czasem także płycizny wymagające holowania kajaka.

Rzeka ta, podobnie jak Łupawa, jest polecana doświadczonym kajakarzom. Odcinek 13 km do Parchowa można pokonać w 5-6 godzin, a koszt to od 60-90 zł.

Zobacz, jak wygląda Rynna Sulęczyńska

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (18)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Netwalking - Networking w lesie

spotkanie, spacer

Zajęcia taneczne dla każdego

kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Dojrzały Smak Przygody

spacer

Forum

Najczęściej czytane