• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Spędź aktywnie ostatni weekend wakacji

mik
26 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Bieg Komandosa jest jedną z najciekawszych propozycji dla aktywnych, która odbywa się w ten weekend. Bieg Komandosa jest jedną z najciekawszych propozycji dla aktywnych, która odbywa się w ten weekend.

Od biegu komandosa przez nabór do drużyny futbolu amerykańskiego po chód z... listonoszem. Nadchodzący weekend w Trójmieście upłynie pod znakiem niecodziennych imprez. Na plażach rywalizować będą amatorzy piłki siatkowej, a na brak zajęć nie będą narzekali również miłośnicy zumby czy jogi. Sprawdź, gdzie warto się wybrać, by aktywnie spędzić ostatni tydzień wakacji.



Dla aktywnych ostatni weekend wakacji rozpocznie się już o godz. 4:30. W sobotę na gdyńskiej plaży w rejonie ujścia potoku Swelina zobacz na mapie Gdynirozpocznie się organizowany przez Adventure Park Gdynia Kolibki i jednostkę wojskową Formoza Bieg Morskiego Komandosa. Miłośnicy militariów i biegów z przeszkodami poddadzą próbie swoje możliwości na dystansach od 6 do 21 km. Udział zgłosiło już ponad 700 osób, a wolne miejsca zostały w pojedynczych kategoriach w cenie 110 i 135 zł. Najmłodsi mogą zapisać się na niedzielny Bieg Małego Komandosa w cenie 35 zł. Rejestracja prowadzona jest przez Internet.

Ostatnie w te wakacje zajęcia jogi i pilatesu rozpoczną się w sobotę o godzinie 8:30 na Plaży Gdynia Śródmieście, przy Polance Redłowskiej zobacz na mapie Gdyni. Prowadzą je instruktorki z wieloletnią praktyką: Małgorzata Stanisławska oraz Beata Oganowska. Zajęcia są bezpłatne i będą odbywać się w każdą sobotę do końca wakacji.

Miłośnicy biegów na pięć kilometrów tradycyjnie mogą wybrać się na jeden z cotygodniowych biegów parkrun w Gdańsku i w Gdyni w sobotę o godz. 9. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Nie można zapomnieć o nowej lokalizacji parkruna w Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

O godz. 10 na plaży w Gdyni odbędą się bezpłatne turnieje siatkówki plażowej oraz beach soccera. W każdej z imprez wystąpić mogą maksymalnie 24 ekipy. W turnieju siatkówki osobno rozgrywana będzie rywalizacja pań i panów. Zapisy rozpoczną się o godz. 9:15 i potrwają 30 minut. To jednak nie koniec sportowych wrażeń na gdyńskiej plaży. O godz. 11:15 odbędzie się 45-minutowa zumba, a trzy godziny później zaplanowano zajęcia fitness.

W sobotę o godz. 12 rozpocznie się nabór do nowo powstałej drużyny futbolu amerykańskiego - Pomerania Gdańsk. Odbędzie się on na boisku CKZiU nr 1 przy ul. Hallera 16/18 zobacz na mapie Gdańska. Kolejne otwarte treningi zaplanowano na ostatnie weekendy września i października. Docelowo Pomerania chce uzbierać grupę 40-50 zawodników, aby wystartować w II-ligowych rozgrywkach.

O godzinie 14:35 wystartuje "Chód z Listonoszem" na 1000 metrów. Limit na pokonanie trasy wynosi aż 20 minut. Do północy można zapisać się na listę internetową, a jeśli pula 600 miejsc nie zostanie wyczerpana, to akces będzie można zgłosić także w dniu startu od godz. 9 do 14 w biurze zawodów zlokalizowanym na Podwalu Staromiejskim przy pomniku "Tym co za polskość Gdańska". Zapisy są darmowe.

Kolejny Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy zacznie się w sobotę o godz. 20. Niemal 18-kilometrowa trasa pokonywana będzie w tempie, które pozwoli na wybranie się na malowniczą przejażdżkę całą rodziną. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Przejazd wyruszy z alei Topolowej zobacz na mapie Gdyniprzy Skwerze Kościuszki.

W niedzielę Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w cyklu pt. Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację. Impreza skierowana jest do rodzin z dziećmi oraz miłośników orientacji w terenie. Baza startowa znajdować się będzie na Wroniej Górce w Gdańsku. Z pewnością będzie to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem imprezy rozgrywają się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach. Start odbywa się w przedziale czasowym od godz 15:00 do 17:30, nie trzeba więc zrywać się z rana. Koszt udziału zależy od wieku i liczby uczestników w drużynie, dorośli płacą 15 zł. Biuro zawodów znajduje się na parkingu za klubem Medyk przy ul. Dębowej 13 zobacz na mapie Gdańska. Aby wystartować należy wypełnić formularz elektroniczny.

Po raz ostatni w te wakacje zapraszamy na plażę w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska, gdzie odbędzie się turniej z cyklu Nikon Cup. Organizatorzy dla zainteresowanych przygotowali dwie kategorie wiekowe: rocznik 1998 i młodsi oraz Open. Startować mogą tylko mężczyźni. Udział jest bezpłatny. Aby zgłosić się do zmagań należy stawić się bezpośrednio przed rozgrywkami w biurze zawodów w godz. 11:00-11:30 z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.
mik

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (7)

 • Taaa oswajanie ludzi z tematem wojennym

  • 3 0

 • Ćwiczcie, niebawem się przyda.

  Nie wiem czy warto, kól Pólnocy Biblijny nadchodzi a za nim Pan Jezus...

  • 0 0

 • piwo z rana jak śmietana tylko zgrzewka i spokojny kąt

  • 1 0

 • III wojna światowa jest bardzo bisko

  Módlmy się aby tak się jednak nie stało i nie wybuchł jakiś większy konflikt zbrojny, który przerodzi się w wojne

  • 0 0

 • ruskie idą???

  • 1 0

 • Mijalismy "komandosow". Wsrod nich panienka z ciemnymi wlosami draca sie na cale gardlo "ty h.ju zapi...alaj dalej". Nie baczac, ze wokol dzieciaki na rowerach. Ale za to jaki aplauz to wywolalo wsrod kolesiow otaczajacych panienke.

  • 0 0

 • Super bieg.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Majóweczka - nocowanka dla dzieci

170 zł
warsztaty, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Czerwony Rytuał Szeherezady

179 zł
zajęcia rekreacyjne

Bachata w Olivia Garden | Zajęcia tańca latynoskiego

30 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane