wiadomości

stat

Spędź aktywnie ostatni weekend wakacji

Najnowszy artukuł na ten temat

Znajdź sposób na aktywny weekend

Bieg Komandosa jest jedną z najciekawszych propozycji dla aktywnych, która odbywa się w ten weekend.
Bieg Komandosa jest jedną z najciekawszych propozycji dla aktywnych, która odbywa się w ten weekend. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Od biegu komandosa przez nabór do drużyny futbolu amerykańskiego po chód z... listonoszem. Nadchodzący weekend w Trójmieście upłynie pod znakiem niecodziennych imprez. Na plażach rywalizować będą amatorzy piłki siatkowej, a na brak zajęć nie będą narzekali również miłośnicy zumby czy jogi. Sprawdź, gdzie warto się wybrać, by aktywnie spędzić ostatni tydzień wakacji.Dla aktywnych ostatni weekend wakacji rozpocznie się już o godz. 4:30. W sobotę na gdyńskiej plaży w rejonie ujścia potoku Swelina zobacz na mapie Gdynirozpocznie się organizowany przez Adventure Park Gdynia Kolibki i jednostkę wojskową Formoza Bieg Morskiego Komandosa. Miłośnicy militariów i biegów z przeszkodami poddadzą próbie swoje możliwości na dystansach od 6 do 21 km. Udział zgłosiło już ponad 700 osób, a wolne miejsca zostały w pojedynczych kategoriach w cenie 110 i 135 zł. Najmłodsi mogą zapisać się na niedzielny Bieg Małego Komandosa w cenie 35 zł. Rejestracja prowadzona jest przez Internet.

Ostatnie w te wakacje zajęcia jogi i pilatesu rozpoczną się w sobotę o godzinie 8:30 na Plaży Gdynia Śródmieście, przy Polance Redłowskiej zobacz na mapie Gdyni. Prowadzą je instruktorki z wieloletnią praktyką: Małgorzata Stanisławska oraz Beata Oganowska. Zajęcia są bezpłatne i będą odbywać się w każdą sobotę do końca wakacji.

Miłośnicy biegów na pięć kilometrów tradycyjnie mogą wybrać się na jeden z cotygodniowych biegów parkrun w Gdańsku i w Gdyni w sobotę o godz. 9. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Nie można zapomnieć o nowej lokalizacji parkruna w Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

O godz. 10 na plaży w Gdyni odbędą się bezpłatne turnieje siatkówki plażowej oraz beach soccera. W każdej z imprez wystąpić mogą maksymalnie 24 ekipy. W turnieju siatkówki osobno rozgrywana będzie rywalizacja pań i panów. Zapisy rozpoczną się o godz. 9:15 i potrwają 30 minut. To jednak nie koniec sportowych wrażeń na gdyńskiej plaży. O godz. 11:15 odbędzie się 45-minutowa zumba, a trzy godziny później zaplanowano zajęcia fitness.

W sobotę o godz. 12 rozpocznie się nabór do nowo powstałej drużyny futbolu amerykańskiego - Pomerania Gdańsk. Odbędzie się on na boisku CKZiU nr 1 przy ul. Hallera 16/18 zobacz na mapie Gdańska. Kolejne otwarte treningi zaplanowano na ostatnie weekendy września i października. Docelowo Pomerania chce uzbierać grupę 40-50 zawodników, aby wystartować w II-ligowych rozgrywkach.

O godzinie 14:35 wystartuje "Chód z Listonoszem" na 1000 metrów. Limit na pokonanie trasy wynosi aż 20 minut. Do północy można zapisać się na listę internetową, a jeśli pula 600 miejsc nie zostanie wyczerpana, to akces będzie można zgłosić także w dniu startu od godz. 9 do 14 w biurze zawodów zlokalizowanym na Podwalu Staromiejskim przy pomniku "Tym co za polskość Gdańska". Zapisy są darmowe.

Kolejny Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy zacznie się w sobotę o godz. 20. Niemal 18-kilometrowa trasa pokonywana będzie w tempie, które pozwoli na wybranie się na malowniczą przejażdżkę całą rodziną. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Przejazd wyruszy z alei Topolowej zobacz na mapie Gdyniprzy Skwerze Kościuszki.

W niedzielę Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w cyklu pt. Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację. Impreza skierowana jest do rodzin z dziećmi oraz miłośników orientacji w terenie. Baza startowa znajdować się będzie na Wroniej Górce w Gdańsku. Z pewnością będzie to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem imprezy rozgrywają się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach. Start odbywa się w przedziale czasowym od godz 15:00 do 17:30, nie trzeba więc zrywać się z rana. Koszt udziału zależy od wieku i liczby uczestników w drużynie, dorośli płacą 15 zł. Biuro zawodów znajduje się na parkingu za klubem Medyk przy ul. Dębowej 13 zobacz na mapie Gdańska. Aby wystartować należy wypełnić formularz elektroniczny.

Po raz ostatni w te wakacje zapraszamy na plażę w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska, gdzie odbędzie się turniej z cyklu Nikon Cup. Organizatorzy dla zainteresowanych przygotowali dwie kategorie wiekowe: rocznik 1998 i młodsi oraz Open. Startować mogą tylko mężczyźni. Udział jest bezpłatny. Aby zgłosić się do zmagań należy stawić się bezpośrednio przed rozgrywkami w biurze zawodów w godz. 11:00-11:30 z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl