• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Spełnij marzenie i zostań żużlowcem amatorem. Piraci Gdańsk zapraszają 25 czerwca

Mikołaj Pachniewski
22 czerwca 2023, godz. 06:00 
Opinie (15)

Twoim dziecięcym marzeniem było zostanie żużlowcem, ale nie udało się go spełnić? Chciałbyś przejechać kilka okrążeń na torze na motocyklu żużlowym? Teraz jest na to dobra okazja, bowiem do swojego grona zapraszają Piraci Gdańsk, czyli żużlowi amatorzy. Najbliższy trening już w niedzielę, 25 czerwca, o godz. 16. Koszt udziału w zajęciach wraz z wypożyczeniem sprzętu to 400 zł.Czy jeździłeś kiedyś motocyklem żużlowym?

Piraci Gdańsk to grupa zapalonych żużlowców amatorów, która powstała w 2021 r. Pasjonaci co 2-3 tygodnie pod czujnym okiem Eryka Jóźwiaka trenują na gdańskim torze przy ul. Zawodników 1. Zaczęło się nieco przypadkowo i chaotycznie, ale - jak sami przyznają - połączyło ich zamiłowanie do żużla.

- Jest to realizacja naszej pasji. Pierwszy trening odjechaliśmy 10 października 2021 r., a potem wszystko się potoczyło. Skrzyknęliśmy się za pośrednictwem social mediów i w kilku "zajawkowiczów" postanowiliśmy wspólnie działać - mówi nam Waldemar Kroll, pomysłodawca i założyciel Piratów Gdańsk.


Dla żużlowych amatorów treningi to możliwość spełnienia często dziecięcych marzeń o zostaniu profesjonalnym zawodnikiem. Jak dodaje Waldemar, ten sport nie jest taki łatwy, jak wydaje się z trybun. Najważniejszym krokiem jest przełamanie bariery psychicznej przy wchodzeniu w łuk.

- Jeśli ktoś ma pasję, to będzie się u nas świetnie realizował. Zabawa jest przednia, adrenalina ogromna. Perspektywa z pozycji motocykla jest nie do podrobienia. To zupełnie inny sport, niż wydaje się z pozycji trybun. Tor robi się bardzo wąski, a banda zbliża się w bardzo szybkim tempie. Trzeba się przełamać, by przed wejściem w łuk dodać gazu, choć naturalnym odruchem jest raczej zwolnienie. To najważniejsza i najtrudniejsza część - mówi.


"Czarny sport" daje jednak pasjonatom ogromny zastrzyk adrenaliny. Choć początki mogą być trudne, to z treningu na trening, dzięki wskazówkom Eryka Jóźwiaka, udaje się czynić postępy. Jak przyznają nam Piraci, najwięcej frajdy dostarcza szybka jazda.

- Zawsze "ciągnęło" mnie do żużla. Chodziłem na mecze i chciałem spróbować swoich sił. Od niedawna w Gdańsku jest taka możliwość i każdemu gorąco polecam. Jeśli ktoś nigdy nie jeździł, będzie potem inaczej patrzył na mecze. Żużel to bardzo trudny sport, ale im szybciej się jedzie, tym jest większa frajda. Jedzie się wtedy nawet łatwiej. Daje to ogromną adrenalinę, to nas kręci - mówi nam Robert Mechlik, który na żużlu jeździ od 2022 r.
Choć zespół ma już sporą grupę członków, to wciąż otwarty jest na nowych zawodników. Większa liczba chętnych pozwoliłaby też na częstsze treningi. Najbliższy z nich odbędzie się już w niedzielę, 25 czerwca, o godz. 16., kiedy to na stadionie przy ul. Zawodników 1 zaryczą motocykle żużlowców amatorów. To także doskonała okazja, by spełnić swoje marzenie i choć raz wyjechać na tor.

- Mamy grupę kilkunastu osób, które częściej lub rzadziej trenują z nami. Przyjeżdżają też do nas amatorzy z Bydgoszczy, Grudziądza czy Piły. Pozwala nam to organizować treningi dwa razy w miesiącu. Szukamy jednak chętnych, którzy chcieliby do nas dołączyć na stałe. Dla tych, którzy chcieliby nawet raz spróbować i poczuć tę adrenalinę czy spełnić marzenie, również mamy taką możliwość, by wypożyczyć motocykl - dodaje Waldemar.
Sprawdź, który z żużlowców Zdunek Wybrzeża został wicemistrzem Danii Sprawdź, który z żużlowców Zdunek Wybrzeża został wicemistrzem Danii

By rozpocząć treningi, na początku nie trzeba posiadać własnego sprzętu, bowiem można go wypożyczyć od klubu. Z biegiem czasu lepiej jednak zaopatrzyć się we własny. Potrzebne są buty, ochraniacze, kask, rękawice, gogle oraz przede wszystkim motocykl. Ponadto niezbędne są także badania lekarskie oraz ubezpieczenie.

- Gdyby ktoś już złapał "bakcyla" i chciałby kupić własny sprzęt, to najlepiej go odkupić choćby za pośrednictwem grupy na Facebooku. Sam motocykl to koszt minimum 8 tys. zło, a za 12-14 tys. zł będzie dało się kupić już taki naprawdę solidny. Górnej granicy nie ma. Pozostały ekwipunek to minimum 2 tys. zł - wyjaśnia Waldemar.


Wszyscy chętni swoich sił będą mogli spróbować w najbliższą niedzielę, 25 czerwca, o godz. 16 Warto wcześniej skontaktować się z Piratami, choćby poprzez ich profil na Facebooku, w celu ustalenia szczegółów. Koszt udziału w treningu to 200 zł, tyle samo kosztuje wypożyczenie motocykla.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (15)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Chełm os. Witosa

20-27 zł
impreza na orientację

Bachata Womanity z Evelą Grablowską

119 zł
kurs tańca

Zajęcia Otwarte z Jogą Kundalini W Centrum Joga i Pilates

joga

Forum

Najczęściej czytane