• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Świąteczne zawody jeździeckie (2 opinie)

Grudniowe zawody konne na sopockim Hipodromie tradycyjnie rozgrywane są w świątecznej atmosferze. W tym roku organizatorzy zapraszają na jeździecki jarmark bożonarodzeniowy i wspólne ubieranie choinki.

Hipodrom Sopot zaprasza na bożonarodzeniowe zawody w skokach przez przeszkody, którym towarzyszyć będzie jeździecki jarmark świąteczny. Publiczność będzie mogła podziwiać skoki przez przeszkody, a w przerwach konkursów odwiedzić stoiska usytuowane na hali, nad widownią. Na jarmarku będzie można kupić piękne prezenty świąteczne z motywami jeździeckimi, gadżety, kubki, pościel a także biżuterię.

Na publiczność będą też czekały stoiska ze słodyczami, kawą i herbatą.
W czasie zawodów Hipodrom zaprasza też na wspólne ubieranie choinki.


Do tradycji należy także zorganizowanie podczas grudniowych zawodów konkursu przebieranego - zazwyczaj przebierają się zawodnicy, czasami jednak zdarza się, że również wierzchowce występują w specjalnych kostiumach. Także w tym roku sobotni konkurs przebierany, który zostanie rozegrany przed południem, szykuje się bardzo ciekawie i zabawnie.

Same zawody zaś, to część trwającego od października do marca cyklu JumpOFF Hipodrom, w ramach którego zawodnicy przez cały sezon halowy zbierają punkty, które później, w finale w marcu, kumulują się i przekładają na odpowiedniej wysokości nagrody finansowe.
Dzięki temu na sopockim parkurze można oglądać znanych zawodników na wysokiej klasy koniach, którzy przygotowują się do startów w zawodach rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Skoki przez przeszkody to najpopularniejsza dyscyplina jeździecka. Wywodzi się z tradycji wojskowych i myśliwskich, jednak dziś jest to sport stawiający na umiejętności, precyzję i doskonałe porozumienie między człowiekiem a zwierzęciem. Nie bez powodu mówi się, że jest to sport dwóch zawodników - jeźdźca i konia, a bez ich ścisłej współpracy nie ma mowy o sukcesie. Jest to też sport bardzo demokratyczny, w którym startują obok siebie zawodnicy bardzo doświadczeni oraz ci młodzi, na początku swojej kariery. W tych samych konkursach można zobaczyć startujących na tych samych zasadach kobiety i mężczyzn.

Opinie (2)

 • no i fajnie kupię se koniowy kubek

  • 8 0

 • A ja se kupiłam koniowe ciasteczka.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl