wiadomości

stat

Tanio i na sportowo. Darmowe zajęcia w Trójmieście

Co wolą plażowicze, aktywny wypoczynek, czy kocyk na ciepłym piasku? Wiele atrakcji dostępnych jest za darmo.


Aktywny wypoczynek to nie tylko karnet do najmodniejszego fitness klubu, czy najdroższy model rolek na nogach. Rekreacja w ruchu może być tania i łączyć ludzi o podobnych zainteresowaniach. Sprawdzamy gdzie można dobrze się bawić nie wydając na to majątku.Które zajęcia wydały ci się najbardziej interesujące?

gry na plaży 31%
joga 20%
tai chi 13%
nordic walking 13%
bieganie 13%
petanque 10%
zakończona Łącznie głosów: 75
Choć pogoda tego lata jest dość kapryśna, to nadal najpopularniejszą formą aktywnego wypoczynku są gry i zabawy na plaży. Oprócz pluskania się w wodzie najczęściej zajmują nas gry zespołowe, takie jak siatkówka. Można odbijać piłkę zupełnie na luzie, stojąc po kolana w wodzie, ale bardziej ambitni mogą skorzystać z boiska, a nawet rozegrać spontaniczny turniej.

- Na plaży Gdynia Śródmieście zobacz na mapie Gdyni działa wypożyczalnia sprzętu sportowego - mówi Filip Ostapski z Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Codziennie w godz. 10-18 można zagrać w siatkówkę czy piłkę nożną zupełnie za darmo. Wyznaczone są boiska, mamy bramki, siatki, piłki i wszystko co potrzebne do zabawy. Jest też trener, który czuwa nad grającymi, a gdy znajdą się chętni, organizujemy rozgrywki. Żeby zagrać, wystarczy przyjść do namiotu z logo GOSiR.

Podobnie jest w Gdańsku Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska, gdzie amatorzy siatkówki na plaży po sprzęt zgłaszać się mogą do ratowników. W Sopocie co weekend rozgrywane są zawody w siatkówce - najbliższe 4 sierpnia, w piłce nożnej - 5 sierpnia oraz w pływaniu na dystansie ok 1 km - 11 i 25 sierpnia.

Zobacz jak ślizgają się na deskach skimboardingowych.

Zobacz jak ślizgają się na deskach skimboardingowych.

Fani zabawy na dużo płytszej wodzie mają swoje królestwo w sopockim Aquaskimparku zobacz na mapie Sopotu. Tam zupełnie za darmo można bawić się wodną deskorolką. Za okazaniem dokumentu wypożyczyć można deskę i poślizgać się na specjalnie przygotowanym torze. W stawianiu pierwszych skimboardowych kroków zawsze pomoże ktoś z obsługi, a czasami nawet całe grono zgromadzonych zapaleńców.

- Lubię przychodzić na plażę, ale leżenie plackiem to nie dla mnie - stanowczo podkreśla Ksawery szesnastoletni skimboarder z Sopotu. - Lubię skimpark, jest tu fajna atmosfera, a wywrotka do wody to bardzo orzeźwiająca sprawa, gdy jest upał.

Aquaskimpark znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Kolibą a sopockim molo, otwarty jest codziennie. Organizatorzy zapraszają wszystkich bez względu na wiek i umiejętności.

Po wodno-piaskowym szaleństwie warto się nieco wyciszyć. Doskonałą okazją do tego będą darmowe zajęcia jogi lub tai chi. Jogę na gdańskim molo ćwiczyć można w soboty o godz. 10 i w niedziele o godz. 18. W Gdyni bezpłatne zajęcia jogi odbywają się we wtorki o godz. 18 w Hali Lekkoatletycznej zobacz na mapie Gdyni Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tai chi odbywa się we czwartki o godz. 19 przy pomniku rybki na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni.

<a href='http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Big-Boy-w281.html' class='parse-link' title='Big Boy'>Biegam bo</a> lubię, to akcja promująca bieganie. Spróbować może każdy.

Biegam bo lubię, to akcja promująca bieganie. Spróbować może każdy.

Żeby pozbyć się zbędnych kilogramów lepiej wybrać się na nordic walking. Fani tego sportu spotykają się co tydzień w środy o godz. 19 przy Cafe Contrast w Gdyni oraz w czwartek o godz. 18.45 na Placu Mancowym zobacz na mapie Sopotu w Sopocie. Przed zajęciami można bezpłatnie wypożyczyć kije za okazaniem dokumentu.

Nad kondycją najlepiej popracować biegając, darmowe zajęcia biegowe dla każdego, również dla osób zupełnie początkujących, odbywają się co tydzień w Gdańsku na stadionie lekkoatletycznym AWFiS w soboty o godz. 9.30 oraz w Gdyni w poniedziałki o godz. 19 przy Cafe Contrast.

Zobacz jak wygląda gra w petanque.

Zobacz jak wygląda gra w petanque.

Osoby, które są w stanie przebiec 5 km mogą wziąć udział w akcji parkrun, czyli cotygodniowej, amatorskiej rywalizacji na ścieżkach gdańskiego Parku Nadmorskiego oraz Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni. Przed przyjściem na zbiórkę, która w Gdyni ma miejsce pod restauracją Del Mar w sobotę o godz. 8.45, a w Gdańsku w Parku Reagana przy Hotelu Dal również w sobotę o godz. 8.45, należy zarejestrować się internetowo i wydrukować specjalny kod paskowy. Dzięki niemu możliwy będzie pomiar czasu i umieszczenie zawodnika w klasyfikacji.

Piątkowe popołudnie to dla wielu osób czas spotkań towarzyskich. Nie inaczej jest wśród członków klubu Gdańskie Boule, którzy spotykają się na gdańskim boulodromie o 16.30 żeby potrenować grę w petanqeu. To niezwykle prosta i wciągająca gra towarzyska, do zabawy wystarczy zestaw kul, kawałek przestrzeni i minimum dwie osoby. Do piątkowych rozgrywek dołączyć może każdy, kto chciałby spróbować tej rozrywki. Nie trzeba mieć własnych kul, ani żadnego doświadczenia w grze, wystarczy chęć do wspólnej zabawy.

Opinie (10) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.