• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trenuj unihokeja w Olimpii Osowa Gdańsk - najbardziej utytułowanym klubie w Polsce

25 listopada 2023 
Opinie (20)

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk to najbardziej utytułowany klub unihokejowy w Polsce. Zespół walczy o powtórzenie wyczynu z zeszłego roku, kiedy zdobył złoty medal w każdej kategorii wiekowej. Gdański klub dzięki rozbudowanemu szkoleniu od lat jest dostarczycielem największej liczby reprezentantek Polski. Drużyna prowadzi przez cały rok nabór do drużyn młodzieżowych. Wystarczy przyjść na zajęcia i spróbować swoich sił.JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk to najbardziej utytułowany klub unihokejowy w Polsce. Drużyna seniorek aż 11-krotnie sięgnęła po mistrzowsko Polski w kategorii kobiet. Ponadto wywalczyły dwa srebrne i dwa brązowe medale. Olimpia Osowa jest uznaną marką na arenie międzynarodowej. Zespół seniorek 8-krotnie wystąpił w Pucharze Europy zajmując m.in. drugie miejsce na Łotwie.

Klub może się pochwalić także wieloma sukcesami w kategoriach młodzieżowych, nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale i międzynarodowej. Juniorki starsze i młodsze oraz młodziczki 15 razy stawały na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski. Do tego wielokrotnie zdobywały medale srebrne i brązowe. Nasze zespoły młodzieżowe zdobywały medale na największych międzynarodowych turniejach na świecie w Czechach, Holandii i Szwecji.

W 2022 roku Olimpia Osowa obchodziła jubileusz 70-lecia założenie klubu. Idealnie zgrało się to w czasie z największym sukcesem w historii Olimpii, gdyż w sezonie 2022/23, po raz pierwszy klub triumfował we wszystkich kategoriach wiekowych.

Sukcesy JohnnyBros Olimpii Osowa Gdańsk w sezonie 2022/23
 • Mistrz Polski Ekstraliga Kobiet
 • Mistrz Polski Juniorek U19
 • Mistrz Polski Juniorek U16
 • Mistrz Polski Młodziczek U13


Ponadto w meczach finałowych Ekstraligi Kobiet po raz pierwszy w historii spotkały się dwa zespoły Olimpii Osowa. Pierwsza drużyna w drodze do finału dwukrotnie pokonała Bankówkę Zielonka, zaś druga sensacyjnie wygrała z zeszłorocznym Mistrzem Polski SUS Travel Jedynka Trzebiatów.

Olimpia Osowa od lat rywalizuje w wielu kategoriach wiekowych, zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Klub do rywalizacji w sezonie 2023/24 zgłosił aż 13 drużyn.

Najmłodsze zespoły Olimpii starują w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Unihokeja Młodziczek i Młodzików:
 • młodziczki 2013
 • młodziczki 2012
 • młodziczki 2011
 • młodzicy 2013
 • młodzicy 2012
 • młodzicy 2011

Starsze zespoły rywalizują w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja:
 • juniorzy młodsi
 • juniorki młodsze
 • juniorki młodsze
 • juniorki starsze
 • Ekstraliga Kobiet
 • Ekstraliga Kobiet
 • Ekstraliga Mężczyzn

W klubie prowadzone są również zajęcia dla dzieci już od 5. roku życia, które prowadzą trenerki Anna Borkowska i Wiktoria Targońska. Pozostałymi trenerami pracującymi w klubie są: Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski, Anna Raczkowska, Kuba Ambrosiewicz, Hanna Samson, Michał Zaremba, Viktoriya Dubovykova.

- W klubie panuje przyjacielska atmosfera. Staramy się nie tylko rozwijać pasje sportowe, ale również dbać o dobre relacje. Organizujemy obozy sportowe letnie i zimowe. Podczas cyklu szkolenia uczymy się również innych sportów. W minione wakacje dzieci poznawały windsurfing i pływały na supach. Zimą uczymy jazdy na nartach i na łyżwach. Ponadto kilka razy w roku wyjeżdżamy na turnieje zagraniczne. Na początku stycznia 2024 roku znowu zawitamy do Szwecji. Warto podkreślić, że większość naszych zawodników i zawodniczek świetnie się uczy i studiuje. Politechnika Gdańska w tym roku zdobyła Akademickie Wicemistrzostwo Polski w unihokeju a Uniwersytet Gdański zajął 4. miejsce w Polsce wśród uniwersytetów. Ponadto kilka naszych zawodniczek wybiło się i gra w ligach zagranicznych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na treningi - mówi Piotr Ludwichowski , wiceprezes Olimpii Osowa, a także jeden z trenerów.


Miesięczne składki w klubie wynoszą od 60 do 100 zł. Klub zapewnia zawodnikom sprzęt treningowy i meczowy. Treningi odbywają się w hali widowiskowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, XVII LO w Gdyni, Szkole Podstawowej nr 81 w Gdańsku Osowie oraz Szkole Podstawowej nr 47 w Gdyni Dąbrowie.

To dzięki pracy u podstaw Olimpia Osowa może pochwalić się licznymi powołaniami do kadry Polski Kobiet i Juniorek U19 i U17. Na początku grudnia w Singapurze rozpoczną się kolejne Mistrzostwa Świata Kobiet w unihokeju, gdzie znaczną część reprezentacji Polski stanowić będą gdańskie zawodniczki. JohnnyBros Olimpię Osowa Gdańsk reprezentować będą: Hanna Samson, Weronika Grądzka, Martyna Grądzka, Katarzyna Słonina, Wiktoria Kowalewska, Wiktoria Matera, Ewelina Nowaczyk, Maria Szymańska oraz byłe zawodniczki, które obecnie grają za granicą: Weronika Noga (Zug United, Szwajcaria) i Malwina Zagórska (FBC Ostrava, Czechy). Wyniki Polek będzie można śledzić na stronie www.wfc2023.sg

Coraz śmielej poczyna sobie drużyna mężczyzn, która w ostatniej kolejce ligowej sensacyjnie pokonała aktualnego wicemistrza Polski, Olimpię Łochów i po 4. kolejkach ligowych zajmuje 3. miejsce w Ekstralidze Mężczyzn. Do Kadry Narodowej Mężczyzn powoływani byli Michał Zaremba i Leszek Samson, zaś w Kadrze Juniorów U19 regularnie występuje Kuba Bieniasz-Krzywiec. Ponadto po raz pierwszy po kilku latach przerwy, w sezonie 2023/24 klub zgłosił do rozgrywek zespół juniorów młodszych.

Największym wydatkiem dla klubu jest wynajem obiektów sportowych oraz transport na liczne mecze ligowe oraz turnieje.

- Dużym wsparciem dla naszego klubu jest miasto Gdańsk. Zawsze możemy liczyć także na pomoc pani dyrektor Marioli Cyranek ze Szkoły Podstawowej nr 81 w Gdańsku, a także od pana dyrektora Krzysztofa Jankowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni - zaznacza Piotr Ludwichowski.
Olimpia Osowa może również liczyć na licznych sponsorów i partnerów: JohnnyBros, Centrum U7, Sportpoland, Rubo Konstrukcje, Naftoport, Pomorskie Domy, Cerko, Alexander, Ziaja, Poręba, NO10.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (20)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Chełm os. Witosa

20-27 zł
impreza na orientację

Bachata Womanity z Evelą Grablowską

119 zł
kurs tańca

Zajęcia Otwarte z Jogą Kundalini W Centrum Joga i Pilates

joga

Forum

Najczęściej czytane