• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Triathlon Gdańsk (3 opinie)

Ubiegłoroczne hasło "Triathlon dla każdego" promujące pierwszą edycję imprezy Triathlon Gdańsk pozostaje aktualne. Sukces zawodów z 2012 roku pokazuje, że dość łatwo obalić mit dyscypliny, którą mogą uprawiać tylko "ludzie z żelaza". Podczas Triathlonu Gdańsk 2013 odbędzie się także maraton zumby.

Celem jest upowszechnienie triathlonu oraz dotarcie do szerokiej grupy osób, które uprawiają rekreacyjnie składowe tego sportu. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 10 lipca 2013 do godziny 23:59. Po tym terminie rejestracja nie będzie niemożliwa. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Nie chodzi o to, by z marszu zmierzyć się na dystansach dla prawdziwych twardzieli. MOSiR w Gdańsku proponuje metodę mały kroków, które zaczynają się od pokonania dystansu 1/10 ironmana, czyli 380 m pływania, 18 km na rowerze i 4,2 km biegu.

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik Triathlon Gdańsk otrzyma: 4 numery startowe, czepek, pamiątkową koszulkę Triathlon Gdańsk, napoje (woda, napoje izotoniczne) i owoce, pamiątkowy odlewany medal wręczany na mecie, worek na odzież, kupon na posiłek podczas Pasta Party (20.07.2013), upominki od sponsorów i partnerów imprezy. Zwieńczeniem pakietu startowego będzie kupon upoważniający do wzięcia udziału w losowaniu nagród rzeczowych, o wartości minimum 20 tysięcy złotych.

Nasi gdańscy sportowcy również dostrzegają atrakcyjność i potencjał tej rywalizacji, dlatego już teraz start zadeklarowali Aleksandra Kobielak, Adam Korol i Artur Siódmiak. Ponadto na trasie powalczą m.in. Joanna Jabłczyńska, Maciej "Gleba" Florek.

Informujemy, że oficjalna lista uczestników Triathlon Gdańsk 2013 została zamknięta. Zorganizowany zostanie jeden start uczestników, gdyż drugi nie jest możliwy z racji odbywającego się meczu na PGE Arenie.

Wszystkich, którym nie udało się zapisać zapraszamy tego samego dnia na Triathlon Rodzinny.

W Triathlonie Rodzinnym udział może wziąć każdy, zapisy drużyn (minimum dwie osoby) odbędą się w dniu Triathlonu na miejscu zawodów. Trasa w tymże triathlonie to 1/100 dystansu ironmana.

Każdy zespół, któremu uda się pokonać całą trasę jest dla nas zwycięzcą i otrzyma od nas pamiątki. To one będą przypominać o pozytywnych emocjach towarzyszącym zawodom.


20 lipca 2013 r. przy okazji głównego Triathlonu - i w zgodzie z hasłem "Triathlon dla każdego" - zostanie zorganizowany także Triathlon Rodzinny, w którym udział nieodpłatnie będzie mógł wziąć każdy chętny. Ponadto w programie wiele atrakcji dla rodzin i kibiców: Maraton Zumba® Fitness na Plaży, pokaz skoków spadochronowych i muzyka na żywo!

Zapisy drużyn (minimum dwie osoby, w tym jedna dorosła) odbędą się w dniu Triathlonu, na miejscu zawodów, przy molo w Brzeźnie w godzinach 11:30-12:00. Start o godzinie 12:15

Trasa będzie miała długość 1/100 dystansu ironmana - 38 m do przebycia w wodzie, 1,8 km na rowerze i 420 m biegu. Organizacja Triathlonu Rodzinnego ma na celu przede wszystkim połączenie całych rodzin w przeżywaniu sportowych emocji. Nie ważne jest to, czy trasę Triathlonu Rodzinnego dziecko pokona na plecach taty, czy w przyczepce przypiętej do roweru mamy, w pływaczkach, na hulajnodze, rolkach - tak czy tak zostanie małym Ironmanem.

Każdy zespół, któremu uda się pokonać całą trasę jest dla nas zwycięzcą i otrzyma od nas pamiątkowy puchar. To one będą przypominać o pozytywnych emocjach towarzyszącym zawodom. Dodatkowo przewidujemy rozlosowanie bonów zakupowych do sieci Intersport oraz rowerów.

Sam start w imprezie to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla każdego, kto znajdzie się w sobotę w Brzeźnie. Wielkich emocji dostarczy z pewnością pokaz skoków spadochronowych, a skoczkowie wylądują na plaży tuż przy molo.

W programie znajdzie się również I Maraton Zumba® Fitness na Plaży. Swoich sił będzie mógł spróbować każdy chętny. Zumba® to energetyczne połączenie tańca i fitnessu. Każde zajęcia to świetna zabawa i setki spalonych kalorii. Proste kroki może powtórzyć każdy, a zamiast oddawać się monotonnym ćwiczeniom tańczący bawią się jak na imprezie. Uczestnicy imprezy zatańczą na piasku koło molo, a całą imprezę poprowadzą świetni instruktorzy z Trójmiasta i zaproszeni goście. Finałem imprezy będzie Recital Oktawiana Zagórskiego - największe przeboje zumby na żywo! Początek o 15:30.

Porady związane z treningami i przygotowanie się można znaleźć na stronie triathlongdansk.eu.

Start i Meta. Start znajdować się będzie na terenie Plaży w Gdańsku Brzeźnie
(po lewej stronie molo Gdańsk. Meta na Molo w Gdańsku Brzeźnie. Odległość pomiędzy startem a metą wynosi ok. 200 m.
Odbędą się 2 starty (START 1 o godzinie 09:30 i START 2 o godzinie 16:00).

Dystans 1/10 Ironman'a - 0,38 km pływania; 18 km jazdy rowerem; 4,2 km biegu.

REJESTRACJA
Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 maja 2013 do dnia 10 lipca 2013 do godziny 23:59.
Po tym terminie zgłoszenie się na imprezę będzie niemożliwe.

Limit uczestników w Triathlon Gdańsk wynosi 250 osób (START 1)

W przypadku zapełnienia listy startowej START 1 Organizator uruchomi listę zapisów START
2 (max 250 uczestników).

Potwierdzenie zgłoszenia oraz odbiór pakietów startowych (chipów i numerów startowych) jest możliwy osobiście lub za okazaniem upoważnienia (załącznik na końcu regulaminu) w dniach:

a. 19.07.2013 r. w godz. 14 - 20 w kasach biletowych MOSiR w Gdańsku, ul. Traugutta 29,
b. 20.07.2013 r. w godz. 7 - 8 (w biurze zawodów przy molo w Gdańsk Brzeźno)
Uczestnicy zobowiązani są do posiadania dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Pierwszy Gdański Triathtlon 2012

Przeczytaj także

Opinie (3)

 • Zgłoszenia

  Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 10 lipca 2013 do godziny 23:59. Po tym terminie rejestracja nie będzie niemożliwa.

  No to git.

  • 2 2

 • naturysci

  naturystów to nie rusza

  • 0 0

 • Pogratulować pomysłu

  Dość oryginalny pomysł organizatorów, aby zorganizować trasę przez osiedle mieszkaniowe i niemalże unieruchomić jej mieszkańców. Bez żadnej informacji o tym fakcie. I przejazd przez Galerię Przymorze... Ciekawe gdzie sięga głupota... A nieopodal piękne, zielone tereny do uprawiania sportu...

  • 1 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl